המלצות


"אני רוצה להודות לך על קורס מדהים עם המון עצות מועילות ובעיקר מחזיר אותך להשרות אווירה נעימה בבית של אהבה חיבה ותמיכה לילדים וזה לא קלישאה זה כל כך משנה את כל חווית גידול הילדים.  חלק מהטיפים עשיתי ממילא באופן אינסטנקטיבי אבל הרבה פעמים נתת הדגשים וחיזקת לי עוד יותר את הגישה והכיוון החיוביים. והשורה התחתונה של הקורס וההצלחה שלו אצל כל ההורים בסוף מתבטאת פשוט בלוגו שלך "תהנו מהילדים" ואז זה הדדי בשני הכיוונים הורים-ילדים.  כמובן שגם חוש ההומור שלך והדוגמאות האישיות תורמים המון להפנים את המידע והעצות בצורה כיפית ועוצמתית." מיכל

"היי טלי,
באנו לקורס עם בעיות שגרתיות ודילמות לגבי דרכי פעולה, ויצאנו עם נוסחאות מוצלחות למגוון של סיטואציות.
הקורס היה חוויה. את מעבירה אותו באופן מוקפד והומוריסיטי. אהבנו במיוחד את הדוגמאות מחייך הפרטיים שבחרת לשתף בכדי להעביר את המסר.
התחברנו מאוד ל- SPECIAL TIME, לנעים/לא נעים ולשגרת הבוקר והערב, ואנחנו מקפידים ליישם אותם.
המון תודה,"
איתן וקרן הרשקוביץ

"טלי היקרה,
 בצורה כזו או אחרת, הכרנו חלקים מ- "שפת" אדלר גם לפני הקורס שעברנו.  אמיר ואני תמיד הרגשנו שאנחנו הורים לא רעים בכלל – האוירה בבית היתה נעימה, היחסים עם הילדים טובים, אבל באיזשהו שלב פתאום שמנו לב שהילד השלישי (דווקא הוא – זה שאמור היה "לגדל את עצמו לבד"...) מאוד מאתגר אותנו, שואב את כל תשומת הלב של כל הבית, ולא מאפשר מקום ל-2 אחיו ואחותו, שלא לדבר עלינו.  היה צריך לעשות משהו.  והגענו אלייך.  
כמה מזל היה לנו שהגענו אלייך.
אני חושבת שמה שהכי הפתיע אותנו, כבר מהמפגש הראשון, היה כמה פשוט ומהיר לעשות שינוי.  אחרי כל מפגש חזרנו הביתה עם לפחות כלי אחד לעבודה מיידית, שלא לדבר על "בוסט" לאנרגיה שלנו, ובטחון בעצמנו שאנחנו יודעים איך לפעול.
תוך שבועיים-שלושה הבית נרגע, "הכוס" של השלישי התמלאה והוא הפך להיות "ילד פרסומת" - נעים, מגויס, שותף, אחראי וסבלן.  כל סימפטומי ההתנהגות המעצבנים שלו נ-ע-ל-מ-ו לגמרי והיה פשוט תענוג לשהות במחיצתו.  האחרים גם מיד יישרו קו והבית כל כך נעים!
הכי מדהים היה לבלות עשרה ימים בסוף החופש הגדול עם ארבעתם בבית, אמיר בחו"ל ובלי שום תכניות הפעלה – ישבנו על השטיח ושיחקנו טאקי.  כמה נהניתי!!

את מדריכה מצוינת, מנוסה מאוד ובעלת פתרונות לכל מקרה. הסיפורים האישיים שלך מעודדים (אם אפילו טלי טועה לפעמים אז גם לי יש תקנה...) ומאוד משעשעים. 
הפכתי מסיונרית - אני מספרת לכל מי שמוכן (ולא מוכן...) להקשיב לי על השינוי הדרמתי שעברנו, וממליצה בחום להירשם מיידית לסדנא הקרובה שלך.  באמת באמת סדנת חובה לכל הורה.

תמשיכי בעבודה הנהדרת שלך.  נתראה בקורס ההמשך J"
עינת ואמיר

"טלי יקרה,
מאז שתמר נולדה רצינו להגיע לקורס שלך
והינה חלפו 7 שנים וסוף סוף הצלחנו J
ההמתנה השתלמה היה מדהים!!!
קודם כל החיוך שלך, הצחוק, ההבנה והאווירה מדהימים!
קיבלנו אינספור כלים לשיפר חיי היום יום-
נעים לא נעים, מועצה משפחתית, I message, לוח בחירה והמון כבוד הדדי נכנסו לבית.
אנחנו ממשיכים כל יום לנסות ליישם עוד כלים
ובעיקר מבינים טוב יותר התנהגויות בבית ויודעים להגיב אליהם טוב יותר.
אין לי ספק כי נגיע לקורס ההמשך J
תודה וחיבוק"
בועז ודנה

"טלי היקרה,
זכינו להשתתף בקורס שלך ולקבל ממך ב- 12 מפגשים כל כך הרבה- ליהנות עם הילדים תוך למידת המתכון לבניית שיתוף פעולה, הקשבה ופתרון בעיות. הילדים חיכו בכל בוקר לשמוע מה למדנו ובאילו כלים חדשים נשתמש. כלים, שאותם הם קלטו מיד שיטיבו עם המערך המשפחתי שלנו.
לבטח זהו לא סוף הסיפור מבחינתנו ונרצה להשתתף בקורס המשך ולהמשיך ולתרום לאיכות החיים המשפחתיים שלנו.
תודה על הכל- ובמיוחד לרוח המאירה והרעננה שאת מביאה."
שרון וקובי ששון

"ממש קשה לחשוב שימי שני שלי מתפנים פתאום ...היה כל כך ממלא , מעניין , מספק אבל מרגיש שצריך עוד ...כמו ליווי אישי :-)
את כריזמטית וסוחפת מצחיקה ומעבירה את המסרים בגובה העיניים , נכנסת לליבם של הגברים שאותם בדרך כלל קשה לרצות .
בזכות היכולת שלך לתקצב את הזמן לתחום ולנהל את המשתתפים כך שזמני השאלות , הדוגמאות האישיות של כל אחד והרצון של ההורים שיפתרו את הבעיות שלהם  (כי הבעיות שלהם "מיוחדות ואין לאף אחד")- מול זמן ההרצאה שלך
היה מושלם ולא נסחף מידי לתוך תחושה שהגענו אל  "קבוצת תמיכה להורים" .

בלי להרגיש ואפילו בהסכמה מוחלטת (בעיקר של בעלי) קיבלנו שיעור לחיים וטיפול זוגי :-), הכי חשוב שיצאנו עם שפה משותפת
ועם ארגז כלים משותפים ועכשיו אנחנו פועלים יחד ובאותה הדרך כשכל אחד עם הטאצ' האישי שלו.
לקחנו לליבנו את רוב הדברים , לחלקם אף עשינו "הרחבה" לצרכים שלנו , חלקם  יישמנו , חלקם עוד מיישמים , חלקם יודעים שצריך אך עוד קשה....

כל בעיה שאלה  וחילוקי דעות בעניין החינוך והילדים , שלא ידענו ביננו איך לפתור במקום לסיים בתחושות קשות  רגע הכרעה תמיד היה "בואי נשאל את טלי.. :-)"
אפילו לילדים כשאני עומדת מולם במבוי סתום אני אומרת שהמדריכה שלנו לימדה אותנו  שכך צריך לעשות ...ותתפלאי זה  עובד :-)


את מהממת ומקסימה !! ובאמת באמת באמת שתחסרי לי ואתגעגע , שיתפת אותנו בכל המקרים האישים שלך עם הילדים והבעל , אנחנו מרגישים כבר ממש משפחה  :-) חחחחחח.
 חג שמח ושנה טובה".
מכל הגברים לבית משפחת לוין ואני  

"אני ממשיכה להינות מפירות הקורס שלך.
כמובן שעדיין יש לא מעט רגעים קשים, אבל אני רואה שהכלים שנתת לנו מסייעים לצלוח אותם יותר בשלווה ובטחון בהורות שלנו וכמובן שהתגובה לא מאחרת לבוא מצד הקטנים (טוב, בעיקר הגדולה בת ה-4, בן השנה רק עכשיו עושה את צעדיו הראשונים – פיזית ומילולית – בתהליך הנפרדות מאיתנו ומגלה שדעתו לא תמיד כדעתנוJ) – דבר לא פשוט כאשר שני ההורים עובדים במשרה מלאה פלוס שכוללת גם נסיעות לחו"ל וכו'. אני שמחה להגיד שבנסיעה האחרונה, לא הרגשתי צורך לתת פיצוי חומרי על צורך רגשי ופשוט דאגתי לפנות זמן אחריו להיות איתם יותר. התקבלתי בבית בשלט ענק של ברוכים הבאים שהבת שלי הכינה בגן וכל מה שהיא רצתה היה שאסתכל על השלט ואתפעל ממנו (ואכן כך עשיתי – כמובן בכלים שלימדת אותנו של התייחסות לפרטים, עידוד על שיפור בדברים שאני יודעת שהיא עובדת עליהם כמו העתקת אותיות וכו')... היא הייתה מבסוטית עד הגג וכל פעם שאנחנו נכנסים הביתה, מתלהבת מחדש (עוד כמה ימים אוריד את זה כדי שזה לא יהפוך לכלי ל"אמא, תראי כמה טובה אני...")."
ליאן.

"שמעתי מספר פעמים על הקורסים שאת מעבירה ותמיד אמרתי לעצמי כן, כן נגיע לזה מתישהו... ובינתיים השגרה והעומס ביום ביום, דחו את זה משנה לשנה.
עכשיו, אחרי שהקורס הסתיים, אני חושבת לעצמי כמה חבל שלא השכלתי להבין את החשיבות העצומה של הקורס ומשמעותו לחיי המשפחה וההורות שלי.
תפיסת ההורות והחינוך הדמוקרטית, והמשמעות  האמיתית של לתת כבוד לילד, מהפכניים מבחינתי. הקורס סיפק אינספור כלים שאני בטוחה שישמשו אותנו בעתיד, ולאט לאט אנו מתחילים ליישם. למדתי גם שכולנו עושים שגיאות אבל השאלה מה נעשה מחר :-)
מעבר לכך - נהניתי מכל רגע, צחקתי ובכיתי, ובלעתי בשקיקה כל פיסת מידע..
תודה לך על הסבלנות והרצון האמיתי לעזור וללמד, ואני בטוחה שנשוב וניפגש!" ליאת.

"היי טלי
היה לי לעונג להשתתף בקורס מתבגרים הרבה מעבר למצופה.
התדרוך והכלים  שאת העברת לי המחישו בצורה הטובה ביותר ועזרה לי לאמץ גישה שבה אני נשענת על מנת לגדל את בנותיי בלי משקעים והעברת ערכים נכונים.
חשוב לציין את התרשמותי מאישיותך
המצליחה לרתק אותנו בשילוב מוצלח עם הומור.
מקווה להמשיך וליישם את הנרכש ממך הן בפאן האישי והן בפאן כאמא.

שתהיה שנה טובה ומוצלחת
והעיקר הבריאות.
תודה לך (-:"
אורית

טלי יקרה, 
 במשך חמשת החודשים האחרונים ראיתי אותך כמעט בכל שבוע, לא החסרתי שיעור כי כל מפגש איתך היה מילא אותי ונתן לי כלים חדשים ודרכים חדשות להתמודדות.
 שמעתי עליך מהרבה אנשים שמכירים אותך יותר ופחות ובהחלט התעניינתי מספיק כדי לבוא לפגוש אותך בעצמי. 
אין ספק שאת אחת ויחידה, נותנת בדרכך המיוחדת את מה שצריך ובעיקר את כל מה שמעבר.
כששואלים אותי במה את שונה ומה הערך המוסף שלך התשובה היא פשוטה, וזו: את!

כי את עושה את הכל לנעים יותר, טוב יותר, קל יותר להכלה והומוריסטי יותר גם במקומות הכואבים והקשים.
זו גישה שאני מאוד אוהבת בחיים ולכן נגעת בי במקומות רבים.
אז תודה על הכלים, על היחס הקבוצתי והאישי בפרט.
איזה כיף לסיים ככה שנה ולהתחיל שנה חדשה.
אני מניחה שעוד דרכינו יפגשו כך או אחרת.
תודה ענקית מכל הלב, באהבה ובהערכה רבה" 
שני
"לקחנו כל הרבה מהסדנא. החברס הגדולים שלי מכינים את ארוחות הערב. בשוטף מתארגנים בבקרים לבד. שחררנו כל הרבה מהכעסים והעצבים בבית. מטלות הבית שהיו גם בעבר קיבלו דגש ברור יותר. הבייבי כבר ישן לילה שלם (וברור שגם אייל) מתלבש לבד ונהנה מכל החוויות המתקנות שהגדולים לא חוו כל כך.
יש גם עוד לא מעט עבודה על וכחנות הזויה של הבכור, על יללנות מטרידה של האמצעי וזללנות האנרגיה של הקטן. אבל ממש אין ספק שהשיפור כבר מרחף בבית.
כל כך שמחה שאני עוברת את זה ועוד יותר שבעלי שהיה כל כך אנטי." רווית.

"יקירתי, 
ראיתי את הקטעים שלך בטלויזיה. את מדהימה כרגיל! למרות שאני כבר יודעת את כל מה שאת אומרת שם (למתחילים), אני נהנית מכל רגע. 
היום אנחנו קוצרים את הפירות ובכל פעם שאני רואה את הדינמיקה שלי עם הילדים לעומת חברות שלי, אני כל כך שמחה שהייתי בקורס הראשון שלך לפני שנים רבות ואימצנו את השיטה. 
לטווח הקצר היא פותרת בעיות קטנות ביום יום שמשפרות את איכות החיים אולם בטווח הארוך ואני רואה את זה היום, זה מכתיב את מערכת היחסים במשפחה במובן החיובי של לכבד את ההורים והילדים,  של תן וקח. 
השבוע היו אצלי 3 חברות לערב בנות, ביקשתי מעידן מראש שישכיב את מיה לישון עם כל הריטואל של לפני השינה. כשהגיע הרגע, אמרתי למיה ללכת לעידן ולבקש שישכיב אותה. 
היא עלתה אליו למעלה וחברות שלי התערבו איתי כמה פעמים היא עוד תרד להטריד אותנו…אני אמרתי 0 וכך היה.  אחת החברות אמרה שאצלה זה בחיים לא היה עובד. אני לא רואה סיטואציה אצלנו שאני מבקשת משהו כזה מעידן והוא מעלה על דעתו להגיד לי לא. 

בקיצור, מאוד מאוד מעריכים את מה שהשגנו בזכותך. 
כמובן שנמשיך לבוא לקורסים לקבל מדי פעם מנות אדלר מרוכזות לוריד. 
נשיקות ונשתמע." אלונה.

"הי טלי,
קשה להאמין שיש אנשים שנאלצים לגדל את ילדיהם בלי לעבור אצלך.
מעבר לארגז כלים פרקטי ויעיל להתמודדות עם מצבים יומיומיים, אני חושב שהגישה של הקורס שלפיה הילדים שלנו הם פשוט בני אדם נמוכים ולא תינוקות חסרי יכולת התמודדות – היא גישה שמנסחת מחדש את מערכת היחסים בין ילדים והורים ויוצרת הבנה וקשב.
דרך אגב, איכשהו מבלי שאני שם לב לכך אין לי שיחה עם הורה אחר על הורות, מבלי ששמך עולה...  
תודה,"
רועי

"הי טלי,
את מציגה מצוין וניכר כי את עושה זאת דרך קבע. ההצגה היא מאוד עניינית ומלאת אמוציות חיוביות. את אפילו לפעמים נשאבת יותר מדיי אל תוך זה. קחי הפסקונת של 10 שניות ושתי מים מדיי פעם שלא יתייבש לך הגרון.  :-)
הכלים שלקחנו מהקורס ואנחנו מיישמים הם בראש ובראשונה ה- Special Time. זה מדהים כמה קשה למצוא 10 דקות פנויות ביום לכל ילד. אבל כשעושים את ה- Special Time התוצאות לאורך זמן הן פנטסטיות. אצלנו זה הוכיח את עצמו בצורה בלתי רגילה. זה גם מאוד חמוד לשמוע את הילדים מנסים לבטא את המילים "ספסל טיים".
כלי נוסף שאנחנו מיישמים הוא ה"נעים-לא נעים". אנחנו עושים אותו בכל ארוחה ואפילו יש לנו סבב קבוע של סיפור. בינתיים זה לא נותן פירות אבל אנחנו בטוחים שלאורך זמן הילדים יהיו פתוחים יותר לחלוק אתנו חוויות.
כלי נוסף שאנחנו  מיישמים הוא אופן הדיבור "זה מאוד בוגר מצידך..." או "זה מאוד עוזר כשאתה ממלא את מכונת הכביסה" וכו' וכו'. פחות Adjectives יותר Verbs. משהו נוסף באופן הדיבור שלנו הוא אמפתיה למצבים לא נעימים של הילדים. פשוט מזדהים עם הכאב שלהם ולפעמים עם התסכול שלהם, תלוי בסיטואציה.
תודה רבה על קורס מהנה."
דני וסיון לב, חיפה

"טלי
קודם כל רציתי לציין כי אני הגעתי לקורס בגלל שאחי, אבי זילברשטיין, המליץ בחום רב ביותר.
הייתי מאד סקפטי בקשר לקורס ולמה שהוא יכול לתרום, אמרתי עוד שרלטנית.....(נא לא להיעלב).
היום אני מבין שבעצם נתת לנו כלים להיות הורים טובים יותר, ולא פתרונות.
אני רוצה להודות לך מאד,כי אני חושב שלמרות שהילדים שלנו עדין תינוקות, 2.5 ו-1.1 שנים אני כבר עכשיו רואה את החשיבות של זמן איכות של אבא/אמא עם הילד ברמה יומית או את ה-"שפלינג" שדיברת עליו.
אני באמת מנסה למצוא את הדרך הנכונה לי בהתנהלות שלי עם ילדי ולהשתדל להיות אבא טוב יותר עבורם ועל זה אני רוצה להגיד תודה ענקים ואני מקווה שבעתיד הקרוב והרחוק גם הם יודו לך.
מחכים לקורס המשך, חובה......"
איל זילברשטיין


"קודם כל, רציתי להגיד לך, שלמרות שלא הייתי בסיום הסדנה, היא תרמה לי המון ובעצם שינתה את ההורות שלי מקצה לקצה.
עד שהגעתי אלייך לא נתתי לילד שלי כבוד כבן אדם. השתמשתי במניפולציות, אולטימטומים, לא נתתי לו להכתיב לי כלום.
לא שהייתי דיקטטורית, אבל לא ראיתי אותו כשווה לי.
באתי סקפטית מאוד לסדנה, מאחר ואני קוראת המוווון ספרי הורות, גולשת בפורומים וקוראת מאמרים ומחקרים.
הייתי נכנסת למתנ"ס כל יום רביעי בשעה שמונה וחצי מרוסקת מעייפות וחושבת לעצמי "מה לעזאזל עשיתי כשהסכמתי לבוא לפה? אני כ"כ עייפה" ויוצאת מלאת השראה.
הסדנה גם פתחה לי ולבן זוגי ערוץ פתוח לדיבור על כל ההורות שלנו."
הילה.

"טלי יקרה,
ברצוני להודות לך מקרב לב על סדנא מדהימה שעשתה לנו רק טוב, העשירה וסחפה אותנו להורות טובה ומכבדת יותר.
בזכות הכלים שקיבלנו ממך ובעיקר: Special Time, נעים לא נעים, כבוד הדדי ופתרון בעיות, נוצרה אווירה מאוד מרגיעה ומיוחדת, נטולת לחץ וכיפית. למדתי שאם דברים לא קורים בקצב שלי ולפי סדר היום שלי – לא קרה כלום!  היום יש יותר חופש בחירה בבית וטליה מחליטה מה היא רוצה לעשות קודם (ניחשת נכון...Special Time  כמובן J). אני מרגישה שיש שיתוף פעולה ביני לבינה וכשאין כזה אני מנסה לפתור את הנושא עם חיבוק, הקשבה ומילות אהבה, ואז נוצר פתח בו היא משתחררת ומקבלת את דעתי. פשוט תענוג!
אוסיף ואומר שהיה לי כיף להגיע בכל יום חמישי למפגשים, ובסוף כל מפגש החלה הציפייה למפגש הבא... הסדנא הועברה באופן מקצועי עם המון סיפורים משעשעים אודות בני משפחתך והמסר הועבר בהצלחה יתרה.
יישר כוח ותודה רבה!
ניפגש בקורס ההמשך..."
גלית

"היי טלי,
אני גאה לשתף במה שאמר יובל (ילד הסנדויץ' שלי בן ה 5) בזמן ה"נעים לא נעים" כדוגמא קטנה למתנה שקיבלנו (המשפחה) ממך בקורס: "נעים לי שגילי ואני פחות רבים".
ההישג שהוא חש שהוא ואחותו פחות רבים בפני עצמו זה אושר גדול והיכולת שלו לציין את זה כשיתוף וחוויה חיובית מרגשת בכלל!
תודה על קורס מלמד ועל הדרך בה העברת לנו את החומר. את פשוט נפלאה ומצחיקה כל כך."
לירון, אמא לשלושה . בוגרת קורס הורים קבוצת פולג.

"הגענו לקורס בעקבות המלצה חמה. ביום של המפגש הראשון היינו אחרי לילה קשה והגענו עייפים וחסרי סבלנות. 
התיישבנו במעגל מול אנשים שאנחנו לא מכירים ומנחה אחת חייכנית ושאלנו את עצמנו בלב מה לעזאזל אנחנו עושים פה... תוך חצי שעה שכחנו את העייפות והעצבנות והקשבנו בשקיקה להרצאה מרתקת מפיה של המנחה הכי כריזמטית שפגשנו.
מאותו הרגע חיכינו בקוצר רוח לימי שלישי, להביא בייביסיטר, לצאת מהבית, להכיר עוד אנשים שרוצים לשפר את החיים וללמוד איך ליהנות מהילדים..

ההרצאות מעניינות ומאוד פרקטיות, תמיד מלוות בדוגמאות מהחיים, הומור וטיפים פשוטים שמשנים את החיים. כל שאלה שנשאלה מההורים קיבלה תשובה ברורה ועניינית בלי טיפת שיפוטיות מצידה של טלי. הקורס אמנם עוסק בשיפור תקשורת בין הורים לילדים אבל ניתן ליישם את הכלים על כל מערכת יחסים: בין הורה אחד לשני, בין חברים, בין עובד ומנהל ועוד..
 תודה על הכל, נהננו ולמדנו המון.
 נתראה בקורס המשך,"
 אלון ורוני

"השתתפנו בעבר בקבוצת הורים. הפעם יצאנו עם כלים ברורים, מעין "טיפים" שמסבירים איך להפוך את התיאוריה של אדלר למציאות אצלנו בבית! מבחינתנו היתרון הגדול של הקבוצה של טלי הוא היעילות: טלי מבינה שאין לנו זמן לשרוף ולא מבזבזת רגע, כל דקה בקורס תוכננה כך שנפיק ממנה את המירב.
שוב תודה רבה רבה".

אריאל ואורלי 

"בסדנה הייתה לי הזדמנות לפגוש הורים אחרים לילדים בגילאים מגוונים, וגיליתי שהבעיות משותפות ושהכלים והעקרונות שניתנים בסדנה נכונים ומתאימים לכולם. השיתוף מצד ההורים האחרים והעצות שניתנו להם במהלך הסדנה עזרו לי להבין את שצפוי לי בעתיד כהורה צעיר, ולראות את הכול בפרופורציות הנכונות. תודה." עדי

"הקורס אפשר לי לעבור חוויה של צמיחה, גדילה, העשרה, והכול באווירה כייפית. למרות השעות המאוחרות, הזמן עבר מהר מדי.

אספתי המון טיפים קטנים במהלך הדרך. היום אני מאפשרת יותר עצמאות, עידוד נכון וכמובן זמן איכות עם אמא (אבא, סבתא, דודה).
האווירה בבית יותר רגועה. אין צעקות, לא נכנסים לעימותים ואין צורך בעונשים. ממליצה לכולם!" ליהי


"בעבר כשנתקלתי במצבים שונים עם הילדים הגבתי באופן ספונטני, ולאחר מכן הטרדתי את עצמי בשאלות אם הגבתי נכון, אם אפשר היה אחרת וכו'. היום, אחרי הקורס, קיבלתי המון כלים, כך שהמעשים שלי והתגובות שלי מגיעים מידע ולא מניחוש. אני עדיין מנסה לבחור בכל פעם את התגובה הנכונה או הכלי הנכון, ויש לא מעט מקרים שאני יודעת שהייתי צריכה לעשות אחרת, אבל לפחות אני מודעת ויכולה לשפר בפעמים הבאות". לירון


"תודה רבה על הסדנא. היה מאד מהנה, מבדר ומעניין. היה לי מאוד כיף לבוא לכל המפגשים. שלא לדבר על הכלים שהסדנא שלך נתנה לי בהתמודדות ובתקשורת עם הילדים! תודה" אלינה.


"הגעתי לקורס הורות כדי "לפתוח את הראש" ולראות מה ניתן להוסיף לביתי.
הרגשתי שהכל בסדר אבל רציתי להוסיף עומק לחיי הבית ולהשיט את המבנה, שנקרא משפחה, למקום של שיתוף.
עוד בשיעור בראשון הוקסמתי מרעיונות הדמוקרטיה, השיתוף והעצמאות שאדלר מעודד. התחלתי ליישם מספר רעיונות. הבנתי שיש לי שותפים נפלאים למסע שמשתוקקים לשתף ולספר מה נעים ומה לא ולבלות יחד בכיף.
בינתיים הבת הגדולה, בת החמש, הפסיקה להרטיב בלילות, והפכה לשותפה פעילה בעשייה ביתית, בעצמאות שהולכת ונבנית ובלקיחת חלק בהחלטות.
הבן הכוכב, בן השנתיים וחצי, ממשיך להדהים, ומאבקי כוח אט אט מוחלפים ברכות ובוויתור.
הדרך ארוכה אבל טלי נתנה לי כלים מדהימים ופשוטים כדי באמת לגדל את הילדים בכיף. תודה". ליאת
"בסדנא הבנתי שלרוב המצבים הבעייתיים יש פתרון וצריך רק להחליט שאנחנו לא מוכנים להמשיך בסיטואציה הזאת. צריך רק להחליט מתי מתחילים להתמודד עם הבעיה. הסדנא נותנת את הכלים לזהות גם את הסיטואציה הבלתי רצויה וגם את הכלים לבצע את השינוי." רז

כלים שקיבלתי עזרו לי להסתכל מחדש על ההתנהגות היומיומית שלי ולהבין שאפשר גם אחרת. זה מסע לא פשוט, כי במהלכו שיניתי את צורת ההתנהגות ואפילו את צורת הדיבור, אבל הפידבקים בשטח שווים הכול.
לדוגמא, עקרון ה- Start over. כאשר הבן שלי, בן השנתיים נכנס להתקף סתמי של בכי, שהוא בעצמו לא יודע איך לצאת ממנו, אני מתעלמת מספר דקות וכשאני מזהה שהוא מעוניין להפסיק, אבל לא מסוגל לרדת "מהעץ" שטיפס עליו, אני שואלת אותו אם הוא רוצה להתחיל מחדש. הוא מפסיק לבכות מסתכל אלי ושולח את ידיו לחיבוק באופן אוטומטי. באותו רגע אני מזהה במבט שלו הוקרת תודה על כך שעזרתי לו להפסיק את הבכי. זה ב- 98% מהמקרים עובד!!!" אושרת

"סיימנו לפני שבוע את הקורס עם הרבה "טעם לעוד". זה סיפוק אדיר ליישם ולראות שהכלים שקיבלנו בקורס באמת עובדים. מניסיון של החודשיים האחרונים  - הכלים שרכשנו מכבדים יותר, מעצימים את הילדה שלנו והרבה דברים שנעשו בכפייה או בכעס בעבר, נעשים היום בקלות ומתוך בחירה שלה.

בהתחלת הקורס ביתנו הייתה בתהליך גמילה והייתה עושה קקי בתחתונים. בעצתך, התעלמנו מהעניין ורק הנחינו אותה לנקות אחריה. תוך יומיים (!!!) עשתה צרכיה רק בשירותים. כלי נוסף שמאוד משמש אותנו הוא טבלאות שיצרנו יחד עם ביתנו:  מאבקים סביב מי יעשה לילדה מקלחת/ מי ילביש אותה בבוקר (כשאבא עשה/הלביש פתאום רצתה רק את אמא ולהפך) נפתרו בעזרת טבלה אחת, שמחלקת את התפקיד ביני לבין בעלי לפי ימות השבוע.

בעיה נוספת שליוותה אותנו זמן רב הייתה שהבת לא הסכימה להישאר עם בייביסיטר אלא אם זו סבתא או מישהו מהמשפחה. עשינו יחד ציור ששיקף עבורה את זכות הבחירה כיצד להתמודד עם המצב כשהבייביסיטר הגיעה, אמרה בתי "אני בוחרת להיות שמחה" ואז בהתאם לציור -  נהנתה מסיפור מהבייביסיטר לפני השינה וזאת במקום ללכת לישון מוקדם יותר עצובה בלי סיפור. אלו הן רק דוגמאות בודדות ל"מהפיכות הקטנות" שעברנו בזכות הקורס. 

באופן כללי, הפכה ביתנו לילדה הרבה יותר עצמאית (אחרי אימונים עם אבא - למדה להתלבש לבד!!, מסתבנת לבד) אוהבת לעזור (לפני כן לא חשבתי בכלל לנסות לשתף אותה במשימות הבית), ובעזרת "זמן כיף עם אמא/אבא" שאנו משתדלים לעשות כל יום ובעזרת פתרון בעיות - האווירה בבית הרבה יותר נעימה ורגועה.   


בשבת האחרונה היא לא ויתרה על "מועצה משפחתית" למרות שהיה לנו יום עמוס ועמדה על קיומה ועל כך שהיא תנהל אותה הפעם (ילדה בת 3!!). במהלך הישיבה נתנה לנו "עידוד" כמו שקיבלה, ואפילו שיבחה את אחותה הקטנה על זה שהתחילה לעמוד ולמחוא כפיים." שירלי.


"מאז הסדנא אני מרגישה שיש לי יותר אופציות, פתרונות לכל מיני בעיות שפעם מאוד התלבטתי לגביהן. יש לי קשת רחבה מאוד של פתרונות.
האווירה בבית השתפרה מאוד בזכות המועצות המשפחתיות ושעות הכיף . ומה שהכי דיבר אלי בגישה של אדלר זה היחס המכבד לכל אחד מבני המשפחה". רויטל

"הקורס נתן לי כלים להתמודדות עם בעיות נקודתיות וגם כלים לטווח הארוך, דבר שתרם לשיפור האווירה בבית, ובעיקר החזיר לי את הביטחון בהורות שלי.
בשלב זה התחלנו ליישם בבית את זמן האיכות עם הילדים, את המועצה המשפחתית, ועם הקטנה את עניין הרגלי השינה.
נהניתי מאוד, מחכה לקורס ההמשך". יפעת  


"בתור אמא לילדים בוגרים יותר לא היו לי הרבה ציפיות מהסדנא. היום לאחר 10 מפגשים אני יכולה רק להודות לך. מאבקי הכח המעייפים והכמעט יומיומיים שהיו לי עם בני בן ה-14 פסקו כמעט לחלוטין, מערכת היחסים שלי איתו השתפרה פלאים, והבית הוא שוב מקום שנעים לחיות בו. טלי המון תודה, שינית את חיי".  נגה

"אני רוצה להודות לך על הקורס. הוא תרם לי המון, למרות שעדיין לא השתמשתי בכל הכלים. הילדות הרבה יותר רגועות. הבית מתפקד אחרת וזה כיף." יעל

הגעתי לסדנה אחרי מספר בעיות שהיו בבית והקשו על חיי היום- יום. כבר אחרי המפגש הראשון השינויים התחילו. במהלך הסדנה הילדים הפכו
לעצמאיים יותר שלוקחים אחריות על משימות בבית. קיבלתי כלים להתמודדות בכל מיני מצבים, למשל עם סיטואציות של בכי ויללנות חוזרים.
הקשרים עם הילדים התחזקו והפכו לרגועים יותר וזורמים יותר. מחכה לעשות את קורס ההמשך... טלי

"תודה רבה על קורס שובה לב, מאתגר מנטאלית ומטובל בהומור עצמי בריא.
המפגשים איתך יצרו אצלנו בבית שפה משותפת ורצון אמיתי לשיפור עצמי.
למדתי רבות על ההורות שלי , ויותר מכך עקרונות החשיבה והפעולה שהקנית לנו משמשים אותי גם בעבודתי עם מנהלים ומפקדים.
תודה... ונשארתי עם טעם של עוד." צביקה

"צוות המורים שלנו זכה לשמוע מפיך הרצאה מאלפת ומעוררת מחשבה.
נתת לנו כלים להקשבה ולעידוד שיסייעו לנו לעשות שינוי הן בחיינו הפרטיים והן בחיים המקצועיים בתוך בית הספר. תבורכי, מירי גדרון מנהלת כיתות היסוד בהדר, ביה"ס הריאלי

"מפגשי הקורס התנהלו בצורה מלהיבה ומעניינת. הדוגמאות הממחישות עשו חשק לשתול את תורת אדלר בבית. מאז שהתחלנו אני ובעלי לנסות וליישם, עלתה המודעות לתוצאות החינוך הרצויות לטווח הארוך. אנו מנסים לעודד עצמאות ולא ריצוי, "אוכלים צפרדעים" באורך רוח כשהזאטוטים "מנקים"/מורחים משהו, או כשהם מביאים כביסה לתלייה בגרירה דרך כל החצר...
אנחנו מקווים להתמיד בשימוש בכלים שקיבלנו בקורס ולשלב את התורה האדלריאנית בצורה טבעית יותר. השתכנענו שזאת הדרך, כי באמת השיטות הדרקוניות העתיקות מתישות ולא פועלות.
הספר האדום, "ילדים האתגר", אצלנו בבית - מומלץ ביותר!" פאני אסולין

"תודה רבה על הכל . אנחנו ישנים טוב בלילה. יש פחות מריבות בין האחים. הילדים משתפים פעולה, וכבר אין אצלנו "לתקתק" את ארוחת הערב. אתמול בישיבה המשפחתית הבן האמצעי אמר לי "תודה אמא שאת נותנת לנו להכין איתך את ארוחות הערב". יש עוד הרבה מה ליישם, אך האווירה בבית כבר השתנתה ויש יותר משפחתיות.  יש לי גן ילדים וגם שם יישמתי חלק נכבד מהכלים וזה ממש מקל על העבודה. מחכה בקוצר רוח לקורס המשך...." שירז

"רציתי לאמר שוב תודה על הקורס. נהנינו מאוד לבוא למפגשים ולשמוע את ההרצאה שלך.
לקחתי איתי הרבה דברים מהקורס ואני מחכה בקוצר רוח לקורס ההמשך,
כי מעבר להכרות עם התפיסה האדלריאנית יש משהו מאוד תומך בהורות בקבוצת ההורים.
קצת על מה שלקחתי אפשר לתאר במה שהתרחש אחר צהריים אחד בשבוע שעבר עם הילדים, והיה אדלריאני כולו:
הילד (בן 5+) הציק לילדה (בת שנתיים). לא התערבתי. כשהילדה באה אליי בוכה, חיבקתי אותה, והצעתי לה לרשום את התלונה שלה.
בשלב כלשהו קראתי לילד לחתוך ירקות לסלט (מטלה שהוא לקח על עצמו בפגישה המשפחתית), והוא בא בשמחה.
אח"כ אמרתי שהולכים לאמבטיה. הבן לא רצה.
הצעתי תחרות ריצה במסדרון. רצנו וצחקנו הרבה.
הלכתי עם הקטנה לחדר האמבטיה והוא הצטרף.
באמבטיה הוא הציק לי ולבת. התעלמתי.
כשסיימנו, הוא אמר לי: "אמא, היום הפרעתי מאוד, נכון?"
חיבקתי אותו  ואמרתי לו, שהוא עזר מאוד היום עם הסלט, וראיתי שהוא התאמץ בתחרות הריצה.
זה היה רגע מאוד מרגש עבורי. חשבתי על זה שהרבה פעמים אנחנו אומרים לו 10 פעמים בערב: אתה מפריע. אל תפריע, אם לא תפסיק להפריע...
והוא פשוט מנסה לחיות את התפקיד הזה.
ובערב הזה כשלא קראתי לו כך, הוא בדק איתי מה המצב, ומה המקום שלו, אם הוא לא ילד מפריע?
הייתי רוצה לספר, שכל יום אצלנו הוא אדלריאני, אבל זה לא בדיוק ככה.
אבל אני עובדת על זה ויש מזה משהו בכל יום. תודה." מרגלית

"להגיד שזה שינה לי את החיים זה יהיה קלישאה? אולי, אבל רציתי לומר שוב המון תודה על כל חווית הסדנא. נהניתי מכל רגע (באמת). אני מבינה דברים אחרת לגמרי מאשר בעבר, וחושבת איך ליישם בצורה טובה יותר. זה מבאס לפעמים, כי אני יודעת כמה עוד עבודה יש לי. אבל באופק (הרחוק אמנם) אני רואה בהחלט משהו טוב הרבה יותר מאשר קודם. למקום זה אני רוצה ללכת, ואני מוכנה להתאמץ כדי להגיע אליו. 

לא אשכח איך חזרתי מהסדנא לפני מספר שבועות עם שני כלים/הבנות: זמן מיוחד (special time)  והמשפט: "איך לעזאזל מישהו חשב על המשפט, שכדי שהילד יתנהג טוב יותר, עליו להרגיש רע יותר?!".  באותה פגישה גם נתת לי שתי תשובות ממוקדות על הבעיות הבוערות שהיו לי.
כל אותה שבת חשבתי על כלים אלה. יישמתי את מה שאמרת, ובאופן אוטומטי היה נעים יותר. הילדים רבו פחות, והייתי רגועה יותר.

אני מניחה שכשאנחנו יודעים מה לעשות (יש לנו את הכלי הנחוץ, אם יהיה צורך בו), אנחנו משדרים משהו בטוח יותר, רגוע יותר וההשפעה של הביטחון והרוגע הזה על כולם בבית היא ממש קוסמית ומיידית.

אני רוצה להצטרף לסדנת ההמשך ומחכה לה בקוצר רוח. המון המון תודה שוב", רגינה


"כמובן שאי אפשר ללמוד איך להיות אמא, אבל ההשתתפות בקורס הזה בהחלט מחזקת את האינטואיציות ופותחת את הראש לדברים שבטוח הייתי נופלת בהם.
מה שיישמתי, ונראה אולי הכי טריוויאלי אבל הוא בהחלט חשוב, זה להתייחס לקטנטנים בכבוד כמו אל מבוגר, לא לתת ולקחת חפץ שאי אפשר להשאיר למשחק, שמילה תהייה מילה בשבילנו אבל קודם כל בשבילם,
להסביר לפני ביצוע, אבל לא להסביר יותר מידי, להקדיש זמן איכות בלעדי וכמובן השינה.
אז המון תודה. מקווה שעד שזה יהיה רלוונטי, אזכור שאסור להתווכח על יותר מדי נושאים (טיפ טוב גם לזוגיות). בהצלחה בהמשך ולהתראות." נעם.

"לא ייאמן שבזמן כל כך קצר אפשר לשנות חיים של משפחה שלמה. ב- 10 מפגשים בלבד (והלוואי שיהיה קורס המשך!) השתנתה כל תפישת ההורות שלנו, וקיבלנו כל כך הרבה כלים להתמודדות יום יומית. כל שגרת אחרי הצהריים שלנו השתנתה, ללא מריבות, מאבקי כח וצרחות, אחרי הצהרים שלנו פשוט הפכו להיות זמן נעים ותקשורתי, של הווי משפחתי עם הרבה הומור וגמישויות. ההבנה שככל שירבו הבחירות של הילדים וככל שירגישו יותר שליטה על חייהם שינתה אותנו ואותם. תודה רבה על הכל!" טל ודן


"שני הדברים החשובים ביותר שלמדנו ואשר שינו את חיינו לחלוטין הם הפרדת העיקר מהטפל וחשיבות החיבוק דווקא כשכועסים.

פתאום המלחמות נעלמו, נועם (בן 4.5) מרגיש עצמאי יותר, דעותיו נחשבות. הוא למד לוותר על ה-20% ברגע שאנחנו נתנו לו את ה-80%. בדיוק כפי שתיארת.

הוא מלא רעיונות כרימון ולנו כאבי הראש נעלמו ללא אקמול. 

אנחנו מחשיבים את עצמנו למשפחה חמה, מחבקת ונוגעת ודווקא בגלל זה מדהים לראות איך החיבוקים בשעת כעס מורידים את ההגנות ואת ההתנגדויות ומשאירים ילד מחייך ורגוע. 

כמובן ש"קנינו" עוד המון המון כלים ופתרונות, ובהחלט אפשר לחלק את החיים שלנו לפני הסדנה ואחריה. 

מחכים לחיזוקים ולפגישה מחודשת בקורס ההמשך. תודה." שלי, רן, נועם ויונתן אבידור.


"הקורס היה עבורי בילוי שציפיתי לו כל יום שישי, והצטערתי כשנגמר.
קיבלתי הרבה כלים שעוזרים ברמה היומיומית, כמו פתרון בעיות, "ספיישל שתיים" ומועצה משפחתית, ובעיקר למדתי לחזור ולדבר עם הילדים - מה שהיה כל כך ברור עם בתי הבכורה ונשכח בתוך הכאוס של גידול שלושה ילדים.

כבר שנים אומרים לי שאני צריכה להקדיש זמן לילד אחד כל פעם, אבל בפעם הראשונה מישהו נתן לזה שם והסביר לי איך לעשות זאת.

למדתי איך להפוך את הילדים ליותר עצמאיים ולשתף אותם כחברים תורמים בבית. יש עוד הרבה עבודה לעשות, אבל יש כבר הרבה ניצנים של עצמאות שהם מבקשים לעצמם, וזו בהחלט התפתחות חיובית עבורנו. גם לי הרבה יותר קל לעשות דברים בבית, כשאני עושה אותם בשיתוף עם הילדים ולא "מספקת שירותים" לבד. היה כיף, ומחכה להמשך! המון תודה." אלה"בתי בת שנתיים וחצי נהגה להתעורר בלילה לאכול דייסה. רציתי להודות לך, כי אחרי המפגש הפסקנו עם האכלת הלילה וזה פשוט עבד. לצערי הרב זה לקח עוד מספר ימים, מכוון שהילדה חלתה באמצע (דלקת ריאות), אז התהליך היה קצת יותר קשה. אבל אני מאד מקווה שזה מאחורינו. בכל מקרה המון המון תודה על ההכוונה והטיפים. " ריקי


"נרשמנו לסדנא כדי ללמוד סגנון הורות שונה, כזה שיהיה מקובל על שנינו, במטרה להתוות מסלול אחד במשפחה.
כבר מהשיעור הראשון קיבלנו כלים לפתרון בעיות, ואכן תוך פרק זמן קצר המצב השתנה: מאבקי הכוח פסקו כמעט לחלוטין, הנדנודים חלפו, הדיאלוג השתנה ובעיקר- השתנה האופן בו אנו מבינים את בנותינו ואת מה שמניע אותן.
אנחנו שמחים לציין כי בת השש פיתחה עצמאות מרשימה ביותר (בבחירת בגדים, בהכנת כריך לבי"ס, בעזרה בבישול, בעזרה עם התינוקת ובביצוע משימות שונות בבית), בזכות האימון והעידוד שלמדנו לספק לה.
אפילו עם בת החצי-שנה אנחנו מתרגלים 'טלי פלג'- נותנים מקום לתוצאות טבעיות, מעודדים ולא משבחים וכמובן- גם היא משתתפת פעילה במועצה המשפחתית בכל שבת בבוקר.
הסדנא מומלצת בחום לכל מי שרוצה לשפר את כישורי ההורות שלו ואת מערכות היחסים בתוך משפחתו." ורד ודני, גבעתיים.

"מאוד נהנינו מהסדנא. קיבלנו הרבה כלים להתמודדות עם ילדים, שאת חלקם שילבנו בחיי היום יום וחלקם ממתינים בשרוול לשימוש בעת הצורך.
מעבר לזה שנושאי הסדנאות היו מרתקים, יכולת ההרצאה שלך מעולה."
עדי וגיא מירון

"היינו אצל טלי בסדנא, ומאוד נהנינו. השיעורים הועברו בצורה עניינית ועם הומור. למדנו שימוש בשפה אחרת עם ילדינו ושיתוף הפעולה בשגרת הערב הרבה יותר קל. "זמן הכיף" עושה את העבודה. והכי חשוב הילדים הרבה יותר אחראים ועצמאיים. המון תודה" יפעת ורועי

"כמה חבל שנגמר... ונשאר טעם של עוד....
טלי הקורס היה מקסים, אינטליגנטי, עם המון המון הומור ובמיוחד פרקטי. 
קיבלנו ארגז כלים עשיר שניתן ליישם מייד כשיוצאים מהשיעור.יצרנו שפה משותפת שהקלה את התכנון וההתמודדות בבית בכלל ועם פשוש בין שנתיים בפרט. המון תודה". ענבל

"ראשית הקורס היה פרקטי. קצת תיאורה והרבה כלים, שזה מצוין.
האווירה בבית, האינטראקציה עם הילדים וההרגשה האישית שלי (רגשות אשמה מתובלים בהלקאה עצמית) השתפרו פלאים (אני כבר לא חושב לעקר את עצמי).
חלק גדול מההליקופטרים שלי קורקעו. אני נותן להם להיות יותר עצמאיים, לסמוך על עצמם ולדאוג לעצמם (את גלימת הסופרמן שלי תרמתי למרכז לבריאות הנפש).

יש עוד הרבה ליישם (פתרון בעיות, ישיבות משפחתיות) אבל גם הניצנים נותנים אפקט מצוין.

החיסרון היחיד הוא שאת לא פותחת קורס המשך בבית קמה. יישר כוח"
עמוס
העמותה לקורס המשך
בבית קמה
"השיעור האחרון היה נפלא והסדנא בכלל היתה מדהימה. הקורס בהחלט עורר את התיאבון לקורס המשך מתוך רצון לתרגל את השפה החדשה, כי כמו כל שפה שלומדים – התרגול הוא הכרחי להפנמה.
הדרך שבה העברת את הסדנא היתה מרתקת, מצחיקה ובעיקר מעשירה. במהלך הסדנא עבדנו על הדרך שבה הילד שלנו (בן 2.5) היה הולך לישון ותוך כמה ימים הגענו לשיפור משמעותי. התחלנו לעשות מפגש משפחתי והיינו מרוגשים לשמוע את ביתנו בת הארבע מפרגנת לכולנו בצורה בוגרת ומעוררת גאווה.
 אנחנו היום בעיקר מתרגלים איך להגיב ברוח אדלר, ומשתדלים להעניק המון עידוד. תודה רבה." ליאת
"אין אין אין על הטיפ השבועי!!!!
קודם כל הוא מזכיר דוגמאות מהקורס שכבר הספקתי לשכוח...
אבל הכי חשוב- נותן אופציות להתמודדות בדיוק בזמן הנכון!
השתמשנו בטיפ "השרשרת האדומה" (לוח שנה) כדי לעודד ילד בן 3.5 שזרק את המוצץ לפח וזה עובד ממש טוב. כל בוקר הוא רץ ללוח כדי לסמן באדום עוד יום, והמוצץ כבר כמעט ולא מוזכר..." מיה
"היום אחרי חצי שנה, שאנחנו "אדלריינים" זו הזדמנות נהדרת להגיד תודה. אין ספק שהטיפים עזרו לנו להתמודד טוב יותר עם הילדים, והיום הבית מתנהל בשיתוף, בשיח ובהבנה.
הבן הצעיר שלנו (בן שנתיים וחצי) ממש רכש את הכלים. הוא קורא לי ואומר: "אמא, אני רוצה "זמן מיוחד" איתך...". בשבת הוא מזכיר לי "אני רוצה את "המשפחתית עם הכיסאות" ומתכוון ל"מועצה משפחתית...."
ואכן אנחנו מקפידים על "זמן מיוחד", מועצה משפחתית ופתרון בעיות כל הזמן, וזה ללא ספק הפחית את היללנות ומאבקי הכוח שהיו קודם.
לפני כמה ימים כשהקטן בכה , הבכור שלנו בן 5 שאל אותו: "איך אני יכול לעזור לך לא לבכות?" היינו בשוק...
זה מדהים איך שזה חילחל אליהם, והם משתמשים בזה גם בינם לבין עצמם...

אז המון תודה!!!
אנחנו ללא ספק ממליצים בחום על הקורס וכמובן עלייך :-)"
עינב

"תחושתי היא כי מערכת יחסיי עם בתי השתפרה, מאחר ואנחנו בפירוש נשענות יותר על הסכמים או הסברים הגיוניים לפי הצורך, מבלי שיש צורך להרים קול או לאלץ אותה באופן כלשהוא. כשאני נתקלת באי רצון לשיתוף פעולה, אני מייד מעבירה את הסיטואציה למצב שבו היא מעורבת בה, וכך היא שמחה לפתע לשתף פעולה. למשל, התנגדויותיה הנמרצות לאמבטיה נפתרות, כאשר אני מציעה לה לעזור לי למלא מים ולהחליט מתי צריך לסגור את הברז והאם נמלא אמבטיה עם או בלי קצף. חשובה מכל העובדה שאנחנו ישנות בנפרד וכאשר היו שבוע שבועיים שבהם התמוססו קצת הרגלי הערב, ישבתי איתה שוב עם לוח הציורים שהכנתי לשלבי ההתארגנות בערב, והיא הייתה מאושרת למראהו, ושמחה על כך שהשבתי את הגבולות על כנם. ולראייה, היא שיתפה פעולה בשמחה. כמובן, אני מוצאת עצמי בהמון התלבטויות, או איך לומר; עדיין אינני "אדלריאנית" בנשמה, ומשום כך חשוב שיש קורס המשך יישומי יותר." יעל."קורס ההמשך היה מבחינתי הרבה יותר קשה ... בקורס הבסיס נמצאתי בפוזיציה פאסיבית שבה קיבלתי והייתי זו עם השאלה, בעוד שבקורס ההמשך נמצאתי בפוזיציה בה נאלצתי להיות אקטיבית ולהיות זו עם התשובה (שהרבה פעמים ,לא הייתה טריוויאלית) .
קורס ההמשך אילץ את כולנו להיות הרבה יותר חשופים, כי בין היתר מטרתו הייתה לעזור בבעיות הפרטניות והכואבות של כל אחד בנפרד, ולא בבעיות גנריות דבר המצריך מוכנות מסוימת. לי זה אפשר הצצה נדירה ,ניתן לאמר, לעולמן העתידי של הבנות שלי ולבעיות (סליחה אתגרים ...אחרי הכול אמרת שזו הזדמנות) שמחכות לי, וגם נחמה מהידיעה שאף אחד מאיתנו לא מלקק דבש. אבל למרות הכול היצורים הקטנים האלה בסוף גורמים לנו לחייך.
מרחק הזמן בין הקורס הראשון לשני היה מאד חשוב מבחינתי (חצי שנה). זה אפשר עיכול טוב יותר של החומר, וקבלת החלטה על קורס ההמשך ממקום יחסית בוגר יותר, ולא מתוך האינרציה של המשך לקורס הראשון. בקורס ההמשך היה אלמנט של רענון שמאד תרם לפחות לי, וגם כמה חידושים מרעננים ופרספקטיבות אחרות לדברים.
את הקורס הראשון את הכתבת , את קורס ההמשך בחלקו אנחנו הכתבנו, ולכן הקבוצה כשלעצמה חשובה ומשפיעה על כל הלך הקורס ועל האינטנסיביות שלו.
קבוצת התמיכה ההורית שהייתה בקורס חסכה ,לעניות דעתי, כמה מאות שקלים של טיפול פסיכולוגי לנו ההורים. טיפול שהיינו (אני לפחות) מוציאה על כל מיני ייעוצים פרטיים, שבסוף היו מסתיימים בזה שיאמר לי "שהילדה בסדר, את להבדיל ....לא משהו, ואם רק תעשי ...אז..."
לסיכום, קורס טוב, מומלץ לרציניים ובשלים בלבד.

חוות דעת לקורס הראשון בעברית לא מסרתי,
שיעורי בית לא עשיתי,
לפעול לפי התורה האדלריאנית לא תמיד הצלחתי,
אבל את זה הבטחתי לכתוב  וכתבתי! אז עכשיו מגיע לי עידוד ,לא שבח – נכון

נתראה בקורס בעוד כמה שנים, אם לא יהיו לי כמה שאלות פאניקה תוך כדי. תודה על הכול." דורית

"אני חושבת שהיתרון העיקרי בקורס ההמשך הוא בהפנמה העמוקה יותר של התכנים הנלמדים. יש בקורס הרבה יותר דוגמאות, דיונים במצבים ספציפיים ואמיתיים שעוזרים ביום יום.
אני כמובן לא מתיימרת לחשוב שאני עושה הכול נכון, אבל יותר מבעבר אני מזהה היום דרכי התנהגות לא נכונות שלי, והדבר גורם לי לחשוב איך להתנהג בהמשך. בכלל, אני חושבת שאני היום רגועה יותר בבית, במצבים בהם בעבר הייתי עולה לטונים גבוהים ומתעצבנת בקלות, היום אני מנסה להימנע מהם (create a system to succeed...), או לקחת אותם בקלות יותר.
תודה רבה על קורס מהנה ומעורר מחשבה". שגית

"מזמן רצינו לכתוב לך - על כמה נהנינו מהסדנא, ושאנחנו מחכים כמובן לסדנת המשך. למדנו המון, ואהבנו מאד את הגישה שלך - הפתוחה וההומוריסטית, שהוסיפה המון לאווירה ולפתיחות שנוצרה בקבוצה.
אנחנו מנסים ליישם חלק מהדברים, אך לא את הכל מצליחים. אך יש דבר אחד שאנחנו משתדלים לעשות באופן קבוע וזה הישיבה/המועצה המשפחתית - פעם בשבוע, ביום חמישי בערב, אנחנו יושבים כל המשפחה ויש טקס קבוע. זה מאד נחמד, והילדים ממש אוהבים את זה. הילד הגדול שלנו - בן 7 וחצי מחכה לזה כל השבוע, וכשהיה שבוע שנסענו ולא היינו בחמישי בערב, הוא התלונן ששבועיים לא היתה לנו ישיבה משפחתית. וגם הקטן, בן שלוש וחצי, ממש מבין ומשתתף. והוא אפילו הנהיג טקס שבו פותחים את הישיבה בחיבוק משפחתי - הוא מזמין את כולנו לחיבוק.
ועכשיו לאנקדוטה נחמדה: בשבוע שעבר התיישבנו לישיבה המשפחתית, זה היה אחרי שהגדול הציק לקטן (כהרגלו..). והתחלנו כרגיל בסבב, ואז הקטן (שכנראה חיכה כבר להתלונן על אחיו הגדול) היה חסר סבלנות ואמר: "מתי כבר יהיה את המילים של הצרות?"... שזה בתרגום חופשי - "מתי כבר יגיע הקטע שבו מדברים על הבעיות?"..
דפנה ואמיר, בית חשמונאי


"אני אמא לשני ילדים , הבכור בן שנתיים וחצי והקטנה בת שנה וחודשיים, אני שמחה ומודה שנחשפנו כבר עכשיו לשיטה, כך שילדינו יגדלו מגיל צעיר לתוך השיטה. אנחנו מאמינים בשיטה ורואים ביומיום איך היא מסייעת לנו. טלי מנחה את הסדנא בצורה שובת לב ועניינית, אני ממליצה  בחום לכולם." רותם"הבן שלנו בגיל שנתיים וחצי נגמל לחלוטין, ועשה צרכים בשירותים.התהליך היה פשוט ונעשה מתוך בחירה שלו.
כעבור מס' חודשים, מס' פעמים ביום, כשהיה עסוק במשחק, העדיף לעשות צרכים בתחתונים ( מיותר להגיד כמה קשה לחזור אחורה..).
לא רציתי "לעשות מזה עניין", ומצאתי את עצמי מנקה אותו מס' פעמים ביום (גם כשהיינו בחוץ).
להכריח אותו ללבוש חיתול - לא מכבד... ולא הצלחתי למצוא פתרון הולם.
במהלך המפגש העליתי את הבעיה, והצעת לי שהוא הגדול והאחראי  ינקה את עצמו ממש כשאר בני המשפחה. הסברתי לו שכך נעשה בפעם הבאה. פעמיים הוא נכנס לאמבטיה לנקות עצמו (כשאני מנחה במילים, אך לא נוגעת). וההתנהגות לא חזרה על עצמה יותר!
אני מאמינה שלולא הטיפ, הייתי נאלצת להתמודד עם זה עוד ימים רבים, והיינו מגיעים לאווירה לא נעימה סביב הנושא. שוב תודה!" נועה

"זה עובד!! שמי לי, בעלי ואני משתתפים בקורס רק שלושה שבועות בפרדסיה ואנחנו פשוט המומים מזה שהדברים פשוט עובדים. שגרת הלילה והבוקר שלנו השתנתה כליל ופשוט כייף ונעים ללכת לגן ולעבודה בבוקר, ובעיקר נעים לסגור את היום בצורה נעימה והכי נעים – לישון!! מפליא לראות איך זמן האיכות בערב הופך את הלילה לנהדר. תודה! כל כך מצפים למפגשים הבאים ולהוטים ללמוד עוד! ". לי

"רציתי לשתף לגבי בעיית ההרטבה של בתנו אחרי לידת אחותה .
אני מאוד מאוד שמחה לספר לך שיישמנו את עצותייך והבעיה נפתרה בשבועות האחרונים. בימים האחרונים אפילו יש שיפור משמעותי בהרטבה בלילה. מקווה שהבעיה תיפתר לגמרי בקרוב. תודה רבה רבה על הזמן, על תשומת הלב ועל העצות המועילות." רחל

"בחיים לא חלמתי שאפשר לקבל כלים כיצד להיות הורים כ"כ טובים!
לא האמנתי שאקבל אפילו חצי מהכלים שקיבלתי בסדנא...
חשבתי שאלך לשמוע כמה הרצאות מעניינות שירחיבו את המחשבה, ולמה לא?!?

היום, כבוגרת הסדנא, אני יכולה לומר שזו חובה עבור כל הורה לעבור אותה!
הכלים (המעשיים, סוף סוף!) שניתנים בסדנא, מתאימים לכל אחד ולכל מצב, ופותרים את הבעיות הקשות ביותר...
הפגישות מרתקות, מחזקות, מלמדות ונותנות כוחות.
טלי, מנחה בחסד, ותומכת גם מעבר לשיעורים, עם רצון ענק לעזור.
המצב בבית השתנה לאין שיעור, ההרגשה הטובה התחזקה, ולא מפסיקים להגיד לי איזה שינוי רואים עלינו כהורים- בטוחים יותר (שזה הכי חשוב!), יודעים יותר, מאפשרים יותר...

תודה תודה ושוב - תודה!" שירלי.


"קודם כל תודה רבה אישית  ופרטית של נועה ושלי. אני משוכנע שאת יודעת את זה, ובכל זאת אומר זאת - את הרבה יותר ממדריכת הורים! נקודת המבט שלך היא השראה, וכמו ששמענו מספר פעמים בקורס, הכלים טובים להמון נקודות בחיים שאינן קשורות בילדינו.

אלי דיברו בעיקר שני דברים בקורס - הראשון הוא ה 20 - 80 יחד עם המשפט העוצמתי - I love you too much to fight over this. בכל פעם שאמרת אותו התרגשתי מחדש! הדבר השני הוא הפרגון זה לזה.
אני מוצא את עצמי רוצה להעיר לנועה על פעולות שלה שאינן אדלריאניות ומצליח (ברוב הפעמים) פשוט לשתוק ולומר לעצמי - this is it and it's perfect!

למדנו כל כך הרבה. נהננו עד השמיים. עמוד השדרה שלנו כהורים התחזק. קיבלנו מעל ומעבר למצופה!

אותנו את תפגשי בקורס ההמשך (יתכן שלא בקורס הקרוב, אך אני מתחייב שנבוא).

תודה מקרב לב על הזמן שהקדשת לנו אישית עם נושא השינה של גילי. עדיין לא פעלנו, אך התוכנית מתגבשת. אני מתחייב שלא נהיה חננות.

שנה טובה! אוהבים!". אסף ונועה

"קשה למצוא מספיק מילים לתאר את כל העזרה והטיפים שנתת לנו.
בזכותך האווירה בבית השתפרה, אנחנו יותר סבלניים כלפי הילדים והם יותר עצמאיים. כמות מאבקי הכוח ירדה בצורה ניכרת, ואנחנו מאוד נהנים מזמן איכות עם הילדים.
העברת את הקורס בצורה מצחיקה ומובנת וחלק מהמשפטים שלך הפכו למשפטים שגורים בפינו.
אנחנו מאוד משתדלים לא להתערב במריבות אחים למרות שלפעמים זה קשה...
תודה רבה על קורס מדהים ואוזן קשבת. מחכים בקוצר רוח לקורס המשך." יעל ואסף.

"הטיפ של wishful thinking הציל לנו את הבוקר. אחרי שנסענו לגן ושכחנו את הפלסטלינה שהקטנצ'יק תכנן לקחת לאוטו ,דמיינו מה נעשה מהפלסטלינה כשנחזור הביתה אחר הצהרים. ומבכי היסטרי הנסיעה וההליכה לגן הפכו למשחק דמיון משעשע ומהנה. המון המון תודה על הכלים המעולים!  וכמו שאמרנו לך בסיכום הקורס - ממש הפכת את החיים שלנו להרבה יותר כייפיים, זורמים וקלים " אינה.


"היה קורס מעניין מאוד ובהחלט מרתק. אחת התובנות המשמעותיות עבורי בקורס הייתה, שההורות היא לא מבוך, אלא אוסף של שבילים, והקורס נתן לי את היכולת לקרוא את המפה.
אני שלו יותר כהורה וקל לי יותר בהתמודדויות עם ביתנו. טלי, הנחית בצורה מקצועית מאוד, מעניינת, מצחיקה, ותומכת. המון תודה," ירון

"אני  שמחה שהגעתי לסדנה בשלב זה של חיי, כשהבת שלי רק בת שנתיים...
רכשתי שפה וכלים לתקשר עם בני משפחתי בצורה נעימה ומהנה יותר. כלים שבעזרתם אוכל לבנות מערכת יחסים טובה מהבסיס עם בתי.
אני פחות מוטרדת, יש לי פחות העסקות יתר...ואני מרגישה שאוכל להתמודד עם כל קושי."
עינת

"זה היה הקורס הכי פרקטי שעברנו בנושא הורות . הקורס שיפר לאין שיעור את היחסים במשפחה ואת האווירה בבית. הילדים שלנו למדו להישאר לבד ללא חשש, בניגוד למה שהיה קודם.
אני ממש ממליצה בחום. מדריכה מצחיקה, נבונה ויישומית. בהערכה." אפרת

"תודה רבה על הקורס. אני מרגישה שזו המתנה הכי יפה שיכולנו לתת לעצמנו כהורים. הקשר שלנו עם הילדים מושתת עכשיו על הרבה זמן חיובי והרבה פחות מריבות, גערות וצעקות. עדיין יש בעיות, כמובן, אבל עכשיו יש גם את האמונה והאופטימיות שאנחנו נצליח לפתור אותן.

המון תודה לך על הסבלנות, האהבה והרצון האמיתי לעזור לכל אחד מאתנו לפתור את הבעיות הפרטיות שלו. להתראות בקורס המשך". מיה

"הקורס שלך נתן לי כלים נהדרים להתמודדויות מול הבעיות היומיומיות עם הילדים. בנוסף אני מקבלת ממך כל הזמן חיזוקים נוספים המרעננים לי את החוקים שאנחנו צריכים להנחיל בקרב ילדינו, בכדי שלנו יהיה יותר קל לגדלם, ובכדי שהם יוכלו להתמודד מול הבעיות בעצמם.
בכל פעם שאני הולכת לבריכה, במקום להוציא את הגרון על "צאו מהמים..." ואף אחד לא מקשיב, הילדים נתנו לי פיתרון מה יקרה כשלא תהיה הקשבה, מה עלי לעשות? והם עומדים בזה נהדר...החיים נהיים יותר קלים... אז תודה על הכל. מעבר לזה שאת חברה נהדרת את בשבילי גם מדריכה לחיים...תודה רבה.
נשיקות" מיכל

"ברצוני להודות לך על החוויה החשובה שעברתי בסדנא. הגעתי אלייך ממייל שהעבירה גלית בר יוסף ועוד באותו היום נרשמתי. הגישה, האנרגיות שלך, ההומור והכלים שקיבלתי היו בדיוק מה שחיפשתי וגם בזמן הנכון. הכלים שאני כן מצליחה ליישם, עוזרים מאוד לשיפור היחסים בינינו ובין הילדים. העצמאות שלהם, השחרור שלי מכעסים מיותרים, היכולת לנתב סיטואציה שבעבר הרגיזה אותי למשחק משעשע והדגש על מציאת פתרונות יצירתיים, יתרמו לנו כמשפחה וכיחידים בחברה בכלל. יש לי עכשיו מוטיבציה ואפשרויות להתמודד בתהליך הממלא (ולעיתים גם הקשה מאוד) שנקרא גידול וחינוך הילדים. אני מאוד מעריכה את עבודתך החשובה ותודה על הכל". הגר

"רציתי להגיד תודה על הקורס. העברת את זה בצורה פראקטית ומצחיקה. היה ממש פותח עיניים ומעורר חשיבה, שזה בעיקר מה שאני מרגישה. אני לא יכולה להגיד שהפכתי להיות אדלריינית, אבל העיניים נפתחו לי. עכשיו אני רואה באופן אחר דברים שקודם רק הרגשתי אבודה לגביהם ולא ידעתי מה לעשות.

אז הקורס הזה נתן לי להבין שיש דרך נכונה ולשם אנחנו צריכים לשאוף. באיזשהו מקום העיניים והחשיבה נפתחו ואני רואה טעויות שאני, בעלי וגם הורים אחרים בסביבתנו עושים. לא תמיד יש לי הפתרון, ועדיין אין לי את זה בשלוף, אינסטינקטיבית, אבל כשאני חושבת על הדברים אחר כך ומנתחת אותם, אני מנסה לחשוב בצורה יצירתית יותר.

בנוסף הקורס נתן לי קצת אורך רוח להבין שהכל זה תהליכים, ושצריך לאמן את הילדים ולהיות סבלנית יותר כלפי הבת שלי.

אני ממש חייבת קורס המשך. אני מרגישה שזה יעזור לדברים לשקוע, ולהיות בחשיבה האוטומטית.

תודה על הכל." מירב.

"טלי יקרה,
עשינו איתך דרך ארוכה, מהקורס הראשון עד קורס ההמשך, כאשר חלק מהדרך הייתה בשבילי לארגן אצלנו במושב שתי קבוצות, כי אני מאמינה בדרך הזאת ומאמינה בך.
קודם כל עשית שינוי מדהים במושב שלנו. כמעט כל מי שאני בסביבתו מדבר אדלריאנית וזה כיף גדול. אפילו התחלנו להיפגש כמה חברות ולהעלות נושאים ולאתר את לב הבעיה ובעיקר לעודד את עצמנו כהורים. כי בראש ובראשונה אנחנו צריכים את העידוד.
עכשיו את בטח שואלת איזה שינויים יש אצלנו באופן אישי בבית. אז היום יש לנו שפה משותפת ויותר בטחון כהורים שאנחנו בדרך הנכונה. יש לנו כלים לבחון את עצמנו אם פעלנו נכון ולנסות לשפר בפעם הבאה. ויש לנו אותך כשצריך. וצריך פחות ופחות יש לומר.
אני רוצה לתת דוגמא לאיך פעלנו פעם ואיך אנחנו היום. לבן השבע שלנו יש נטייה לייאוש ולהתקפי זעם, פעם היינו נלחצים ונכנסים איתו לעיתים קרובות ללופ של מאבקי כח. אתמול כשהוא נסה לתרגל כתיבה, היה לו קשה והלך לו לאט, הוא התייאש ובכה והתחיל לסחוב למקומות של האשמות ומאבק. אני הבנתי שאני צריכה לעזוב את החבל והזמנתי אותו לעשות משהוא מרגיע. קראנו סיפור וכשהוא נרגע דברנו על פתרון בעיות. הסברתי לו שאנחנו כאן לעזרתו ושנמצא דרך לעזור לו. אבא שלו לחש לו לפני השינה, שזה לא משנה לו שהוא כותב לאט, העיקר שהוא חושב מהר. הילד הלך לישון מחייך.
אז לא, זה עדיין לא תמיד קל, אבל הרבה יותר זורם, והולך לכיוונים טובים. אז תודה על הכל, באהבה רבה" גלי

"אחרי קורס ההמשך האווירה בבית נעימה (ברור שלפעמים הם עדיין מטריפים אותנו) וכמעט ואין מריבות בין אחים. הם כ"כ אוהבים את 'הצלחת המיוחדת' ואת משחק מה היה כיף/לא כיף בזמן ארוחת הערב. השפה שלי השתנתה לחלוטין. המילים 'אם' ו'אבל' יצאו מאוצר המילים והתחלפו ב'אני אשמח....כש...', 'במשפחה שלנו לא...' ובשימוש באמפטיה, בהזדהות ובעידוד ואפילו רותם בן ה-8 התחיל לדבר אדלריאנית.
 את הפכת להיות בת בית רוחנית אצלנו, וכמעט שאין יום שאנחנו לא מזכירים אותך ואומרים 'מה טלי פלג היתה אומרת עכשיו?' דן, כמובן, מאד נהנה למלא את מקומך ;-)
ודוגמא מהשטח: היו אצלנו חברים בשבת. רותם ונטע בנו אוהל בסלון משמיכות וכריות, שיחקו מאד יפה ביחד ולבסוף מיצו, סידרו והחזירו הכל למקום. ואז חברה שלי הסתכלה עליי בהלם ושאלה מישהו ביקש מהם לאסוף?למה הם פירקו את האוהל?איך זה שהם סידרו לבד בלי שביקשתם? אז עניתי לה 'אדלר'.
אז תודה, תודה ושוב תודה רבה, והכי חשוב אנחנו נהנים מהילדים!" שרון


"טלי היקרה, עכשיו אחרי קורס ההמשך אני מרגישה בשלה, מלאה בשלל כלים לכל מקרה שאתקל בו.

קורס ההמשך נתן לי חיזוק וביסוס לכל הכלים שלמדנו בקורס הראשון ועוד המון כלים נוספים.

אני מוצאת את עצמי משתמשת בכלים אלו גם מול אנשים אחרים וזה עובד מצוין.

שפת העידוד הפכה לשפה מוכרת. לב הבעיה, פתרון בעיות ו-
reflective listening הם כלים שעולים באופן קבוע.

אני יודעת שלכל בעיה יש פתרון, פשוט צריך למצוא מה עובד.

תודה רבה על הכל." עינת

"טלי היקרה
תודה שעזרת לנו לעשות סדר בין העיקר והטפל בסדר היום, בגבולות ובעיקר בקשר בין בני המשפחה.
חברים שלא ראו אותנו מאז שהתחלנו לדבר אדלריאנית בבית, אומרים שיש משהו הרבה יותר רגוע בהתנהלות של כולנו וזה אומר הכל.
הדרך שבה העברת לנו את הכלים עזרה לי להעיז וליישם, גם משום שאת מדברת מניסיון אישי שלך, גם בזכות הדרך שבה העברת אותם וגם משום שאת מאמינה בהם בכל ליבך.
תודה שעזרת לנו ולילדים לצמוח." אביה

"אתמול בערב סיימנו את קורס ההמשך, והדבר שהכי ייחסר לי זה ה"בוסט" של אנרגיה ומוטיבציה שמלווים אותי לאחר כל מפגש, ומצליחים להחזיק אותי עד למפגש הבא.
הדבר הכי חשוב שקיבלתי ממך זה הידיעה וההבנה, שמה שאני מביאה למערכת היחסים עם הילדים, זה מה שאני אקבל בחזרה. כשבאים בטוב, מקבלים טוב - לא משנה מה על הפרק.
הדבר החשוב השני, זה להיפטר מכל "הזבל", הפרצופים, ה"אופים"...זה לא נעים לאף אחד. אני לא הייתי רוצה שיתייחסו אלי ככה, ובטח לילדים נורא קשה להכיל את זה.
כהורים, אנחנו כביכול יודעים את זה, אבל נחתה עלי ה"הארה" שהם הילדים שלי, אני צריכה לאהוב ולקבל הכל אצלם (גם בשבילי וגם בשבילם), ורק אני יכולה לנסות לכוון אותם להיות אנשים יותר טובים (גם בשבילי וגם בשבילם).
כשאני מסתכלת מהצד, באמת יש כל כך הרבה שיפור אצלנו בבית, אז במקום לבזבז את הזמן ברגשות האשם על מה שלא הצלחתי ליישם, קיבלתי החלטה לשים דגש על הדברים שהצלחתי להביא למשפחה.

טלי היקרה, את מנחה בחסד. נהניתי מכל רגע בקרבתך, מכל דוגמא מאלפת, ומכל כלי למדתי ולקחתי משהו. את נותנת מעצמך את המירב והמיטב, וזה הופך את הסדנא לחוויה בלי רגילה ובלתי נשכחת.
היה לי מהנה וכיף להגיע לכל מפגש. תודה!" לימור.

"תודה על הקורס.
היה מצוין.
זמן פרטי זה המפתח והכי חשוב זה הגישה.
מי שלא היה לא יבין".
אופיר.


"טלי שלום, בתור מי שהיה די סקפטי מאוד בתחילת הדרך, אני רוצה להגיד לך תודה רבה. כמו שאמרתי לך, באתי לקורס בעיקר כדי לעזור לרויקי, הבן הגדול שלנו, שבשנים האחרונות (על רקע המעבר שלו מילד יחיד לאח לשתי בנות) הפך מילד מקסים ושמח, לילד כעוס ועצבני, ובחודשים לפני הקורס החלו אצלו "טיקים" לא רצוניים.
עם הידע שהעברת לנו בקורס, ובדרך שבה אנחנו מיישמים את הידע בבית, הצלחנו להפוך את האווירה בבית לנעימה הרבה יותר, מה שמקל מאוד גם עלינו. והעיקר, אנחנו מרגישים שבאופן הדרגתי חוזר אלינו הילד המקסים והטוב שהיה לנו. רויקי הרבה יותר רגוע ומאושר בשבועות האחרונים, והמצב הולך ומשתפר. אפילו ה"טיקים" הפסיקו כמעט לחלוטין.
אז שוב, תודה רבה, ותמשיכי במלאכה החשובה שאת עושה." אהרון

"רציתי להודות לך על המפגשים המעניינים והמעשירים. נהניתי והשכלתי מכל מפגש.
כבר בתחילת הקורס הייתי חדורת מוטיבציה ליישם את הטיפים והכלים שהעברת בצורה קלילה, מצחיקה וכיפית, וכבר במהלך הקורס חלק מהכלים הניבו תוצאות חיוביות בבית.

נכון להיום אנו מיישמים את חלקם ושמחים לגלות שהאווירה בבית השתנתה. גם בינינו, ההורים, לבין הבנות, ובאופן מפליא גם בינינו כזוג. גרמת להרבה שקט ושלווה בבית ובלי ספק לשיגרה קלה וזורמת יותר.

תודה רבה על האכפתיות, היחס האישי והעצות שגרמו לנו להבין ולחשוב אחרת והכי חשוב להנות מגידול הילדים.

יישר כוח, שמחתי להכיר אותך. מכל הלב." רונית

"מאוד נהנינו מהתכנים שהועברו בסדנא ומהאופן בו הם הועברו. אין ספק כי הכלים אשר ניתנו לנו במהלכה ישמשו אותנו עוד שנים ארוכות.
שגרת הבוקר השתנתה מקצה לקצה מאותו היום בו ישבנו עם ברי ונתנו לה להחליט על סדר הפעולות הנכון מבחינתה.
היא הרבה יותר עצמאית במשימות רבות נוספות והולכת לישון לבד -:)
בנוסף, היא אחראית לפנות את הקרטונים, העיתונים ומוצרי הפלסטיק לפחי המיחזור אחת לשבוע.
אנו מרגישים כי ה"זמן המיוחד" עושה את העבודה ותורם רבות לחיבור של כולנו.
 תודה רבה רבה" פז ואורן.

"היה כיף מהנה ומועיל מאוד. קיבלנו כלים חשובים שיגרמו לנו להיות משפחה טובה יותר, שמחה יותר ומאושרת- כל אחד לבד וכולנו יחד!!! חג שמח ושנה טובה". איה

"העברת את הסדנא בצורה מעניינת עם הרבה הומור. הגישה הזו נכונה כ"כ והיא עובדת.
צריך להתייחס לילד בכבוד מהיום שהוא נולד, לשתף אותו, לתת לו את זכות הבחירה ואת הזכות להיות חלק שווה ערך מהמשפחה ולא נחות יותר בגלל היותו ילד.
העידוד נותן להם המון, הם מרגישים שייכים ושמעריכים אותם ואת דעותיהם.
אנחנו בכל ארוחת ערב עושים סבב בין כולנו ושואלים מה הדבר הטוב שקרה לך היום ומה הדבר הפחות טוב שקרה. ככה לאט לאט הבת הבכורה שלנו התחילה להיפתח ולשתף יותר, זה נותן לה ביטחון כשגם אנחנו מספרים.
את ה-special time אני עושה בכל יום, אך היות ועד הסדנא לא קראתי לזה בשם, זה לא היה בעל חשיבות והיום אחרי שאנחנו קוראים לזה "זמן כייף" הבת שלי באה אליי ושואלת מתי נעשה זאת. זה חשוב לה וכייף לה ואחר כך אני יכולה להמשיך במטלות הבית ללא רגשות אשם. מחכה לקורס ההמשך..." יעל.

"הסדנא היתה טובה מאד, נהנינו ולמדנו המון. ישנם מספר כלים שלקחנו איתנו מהסדנא ושאנחנו כבר מיישמים עם הבנות.
העברת את הסדנא בצורה קלילה ומובנת ועם הרבה חוש הומור, שזה מאד כיף. 
שמחנו להכיר אותך!" קרן וחררדו.


"אני רוצה לשתף אותך במה שהרגשתי אתמול אחרי מפגש הסיכום.
בסיום המפגש הרגשתי מוצפת ויצאתי עם דמעות. הרגשתי שאני לא יישמתי מספיק בבית, למרות שעד עכשיו הרגשתי הפוך (כן אני מזל תאומים). התחלתי לבכות ולחשוב מה ממחר אני מיישמת ואיך אני עושה תיקון מיידי של "המצב החמור" בו אני נמצאת.
ואז חשבתי וחשבתי וראיתי ששגרת בוקר היא סבבה, הילדים מבצעים מטלות בבית והם חלק מהעשייה המשפחתית, זמן איכות אני עושה פעם בשבוע לפחות. הדברים התחילו להרגע והחלטתי כמה החלטות עם עצמי בעיקר לגבי זמן איכות ומפגש משפחתי.
רציתי להודות לך מקרב לב על השינוי שחוללת בי בעיקר בתפיסה/ בראייה שלי את הילדים. עכשיו אני רואה אותם באמת ואני גם מצליחה לראות את עצמי. אני רואה לא רק איך לשרוד את היום, אלא איך לבנות את הקשר שלי איתם לעתיד. ברגע ששיניתי את התפיסה/ ראייה אז הכל ברור יותר. אני יודעת שזה רחוק מלהיות מושלם אבל אני מאמינה בשיטה ובקורס ההמשך.
המון תודה על הכל ומקווה שנפגש בקורס להדרכת מורים, אנחנו גם זקוקים לך:-)
חיבוק ענק והמון תודה" אביגיל

"רצינו להודות לך על הסדנא המעוררת השראה ומחשבה שהעברת לנו. בכל מקום שאנו נמצאים, איכשהו משפטי המפתח שלמדנו ממך משתרבבים אל ההורים האחרים בתוספת המלצה חמה לעשות את הסדנא. למדנו המון על עצמנו ואין ספק שההורות שלנו היא אחרת ואפילו טובה יותר לנו ומעל הכל לילדנו!
שוב תודה. נשתדל ליישם כמה שיותר מהכלים שנתת ולהגיע בקרוב לסדנת המשך!" רונית ואבי

"בזמן תהליך הגמילה של בתי מחיתולים סביב גיל שנתיים, עדיין היינו מחתלים אותה לפני שנת הלילה. היא מצאה דרך נהדרת להפעיל אותנו - היתה מורידה מכנסיים ופותחת את החיתול, עושה פיפי במיטה וקוראת לנו! אחרי תסכולים רבים, הבנו שהיא צריכה להתמודד עם תוצאות המעשים שלה, ובעצם היא היתה צריכה לנקות ולסדר (כמעט) הכל לבד, כשאני עומדת בצד ורק אומרת לה מה לעשות. היא נאלצה להוריד את הסדין, לנקות את עצמה במגבונים, ללכת לבד לשים את המצעים המלוכלכים בכביסה, לנגב את המזרן וכו'. אחרי פעמיים בלבד של עבודות פרך, היא הבינה שזה לא משתלם והפסיקה לגמרי את עניין הפיפי במיטה. תודה רבה!" מרב

"טלי היקרה, קורס ההמשך היה כמו לנסוע לחו"ל ולגלות שאתה קצת מכיר את השפה, ותוך מספר שבועות אתה כבר ממש מדבר בה. דרך התרגילים הקטנים, הדוגמאות, שיעורי הבית, השיתוף והחוברת המצוינת, הצלחנו לעשות שינויים קטנים אבל כה משמעותיים. מטרתי בקורס היתה להפחית עימותים בבית, כאשר בפועל קיבלתי את המושכות של חיינו בחזרה לידיים. נהניתי מאד מהמפגשים המשותפים ובעיקר מההומור הבריא והיכולת לעשות את זה בכיף. ניפגש." זהר


"הי טלי.
אני חייבת לספר לך שבשלושת השבועות האחרונים (מאז שעשינו בקורס ההמשך פתרון בעיות להצקות של גיא) המצב בבית - מדהים!!!!!!!!!!!!!!!
הרחבת התנאי היתה ניעור רציני בשבילי, ועם הרבה חיזוקים חיוביים, ספשייל טיים, מפגשים משפחתיים וצלחת מיוחדת - גיא נתן קפיצה אדירה, תפש אחריות, ופשוט בחר להתיישב על ספסל חדש. החיים שלנו השתנו. אני ממש מקווה שנתמיד....". טל ודן.


"טלי יקרה. תודה רבה על כל העצות הטובות. קשה לבחור את הטובה ביותר, כל כך הרבה עצות טובות היו. העידוד והעובדה שאין לנו שליטה על אחרים השאירו עלי רושם חזק, ולכן המשפחה צריכה להיות זו שמעודדת באופן רצוף. העובדה היא שצריך להמשיך ולתרגל לפעמים מעבר למה שחשבנו שנחוץ, עד שהדבר שוקע. הבנתי שאנחנו עובדים לטווח ארוך ואני נהנית מרגעי הקסם של מפגשי המשפחה וזמן האיכות. תודה על הכל" Susanne

"אין מה להגיד - למדנו עולם ומלואו ואנחנו מצליחים ליישם אולי 5 אחוזים ממה שלמדנו, אבל זה כל כך הרבה... בראש ובראשונה למדנו ממך שהילדות שלנו אינטליגנטיות ושאין צורך לקדוח. מספיק להגיד פעם אחת ואח"כ Action.
חוצמזה, אני חייבת להגיד שמצאתי את עצמי מיישמת את העיקרון "להגיד עוגייה 7 פעמים" ממש לאחרונה עם גילי, בת השנתיים. התסכולים והתקפי הזעם פחתו בצורה דרסטית ברגע שהבנתי שגילי פשוט רוצה לקבל סימן לכך שהיא מובנת. מעניין שדווקא במהלך טיסה כשגילי סירבה בכל תוקף (ועם כל הריאות והדרמה) לחגור חגורת בטיחות לקראת ההמראה, נשלפה לי התגובה עליה דיברת - להגיד בפשטות מה הילד/ה רוצה! תוך כדי שדקלמתי 30 פעמים לפחות את המשפט "גילי לא רוצה חגורה" בטון החלטי, קיבלתי אישור לחגור אותה סוף סוף...
אני ממליצה לכל מי שרוצה להציץ לרגע במראה ולהעלות את המודעות העצמית שלו/שלה להורות, להשתתף בסדנה - טלי תחשוף אתכם לעולם חדש ותיתן לכם כלים אמיתיים, יישומיים ופרקטים להתמודדות עם בעיות שגרתיות, מעיקות ומעייפות, שרובנו כהורים כבר התייאשנו מהן והשלמנו עם קיומן. מסתבר שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד.

תודה טלי על כך שהסכמת להגיע אלינו לבית קמה, למרות הנסיעה...להתראות בפעם הבאה." אורי (ואמיר אהרוני - בית קמה)


"קורס ההמשך נתן לי המון ביטחון וחיזוק, כמובן גם רענון על החומר, כי זה באמת הרבה חומר להפנים ולהיעזר באופן טבעי. מאוד נהניתי מהקורס, ואני נהנית מהבנות שלי כמו שלא נהניתי מעולם." אלנית


"רציתי לגמול את ביתי משתייה מבקבוק בבית. בגן כבר מתחילת השנה היא לא השתמשה בבקבוק. חיברתי לה ספר קטן שעזר לה להיגמל במשך היום.

בלילה היא המשיכה לקחת בקבוק ריק. (היא לא לוקחת מוצץ וזה היה לה תחליף). החלטנו שניתן לה את הזמן וננסה בדרכים לא כוחניות...
 
בשבוע שעבר היא קמה בוקר אחד ואמרה לי " אמא תזרקי את הבקבוק לפח, אני רוצה רק הרבה כוסים"...

זרקתי את הבקבוק והעלמתי את כל הבקבוקים. בערב היא בקשה את הבקבוק,  אמרתי לה שזרקנו אותו לפח כמו שהיא בקשה.

שאלתי אותה מה יעזור לה להירדם: היא אמרה כוס וחיבוק. באותו ערב היה לה קצת קשה. עודדנו אותה.

למחרת היא נרדמה בקלות עם הכוס, וערב למחרת היא אפילו לא רצתה את הכוס. הייתי בשוק , לא ציפיתי שזה יקרה באופן הזה בכלל. ברגע שהיא החליטה היא קיבלה את זה בקלות.

אני מרגישה שכל הדברים הללו מתאפשרים בזכות הכלים שנתת לי, בזכות האווירה התומכת בבית והעידוד לעצמאות שנותנת לילד בטחון ...

פשוט מדהים איך השילוב של כל הכלים ביחד מביא לשינויים ברמה רחבה יותר.
תודה רבה על הכל". עינת

"טלי יקרה,
הכרתי את גישת אדלר לראשונה כשחליתי בסרטן ותמיד האמנתי שאעשה קורס כזה במהרה.
הקורס תרם לי רבות (לא במאה אחוז אבל אני גם לא שואפת לשם).
השינוי בבית היה די מיידי - והיום יש לי תיק עם המון כלים ובכל סיטואציה אני יודעת לבחור את הכלי שכדאי לעבוד איתו.
העברת את הקורס בצורה מקסימה / הומוריסטית / רצינית / וקולעת.
תודה רבה!!! " אורטל.

"רציתי לגמול את ביתי משתייה מבקבוק בבית. בגן כבר מתחילת השנה היא לא השתמשה בבקבוק. חיברתי לה ספר קטן שעזר לה להיגמל במשך היום.

בלילה היא המשיכה לקחת בקבוק ריק. (היא לא לוקחת מוצץ וזה היה לה תחליף). החלטנו שניתן לה את הזמן וננסה בדרכים לא כוחניות...
 
בשבוע שעבר היא קמה בוקר אחד ואמרה לי " אמא תזרקי את הבקבוק לפח, אני רוצה רק הרבה כוסים"...

זרקתי את הבקבוק והעלמתי את כל הבקבוקים. בערב היא בקשה את הבקבוק,  אמרתי לה שזרקנו אותו לפח כמו שהיא בקשה.

שאלתי אותה מה יעזור לה להירדם: היא אמרה כוס וחיבוק. באותו ערב היה לה קצת קשה. עודדנו אותה.

למחרת היא נרדמה בקלות עם הכוס, וערב למחרת היא אפילו לא רצתה את הכוס. הייתי בשוק , לא ציפיתי שזה יקרה באופן הזה בכלל. ברגע שהיא החליטה היא קיבלה את זה בקלות.

אני מרגישה שכל הדברים הללו מתאפשרים בזכות הכלים שנתת לי, בזכות האווירה התומכת בבית והעידוד לעצמאות שנותנת לילד בטחון ...

פשוט מדהים איך השילוב של כל הכלים ביחד מביא לשינויים ברמה רחבה יותר.
תודה רבה על הכל". עינת

"הי טלי.
אני חייבת לספר לך שבשלושת השבועות האחרונים (מאז שעשינו בקורס ההמשך פתרון בעיות להצקות של גיא) המצב בבית - מדהים!!!!!!!!!!!!!!!
הרחבת התנאי היתה ניעור רציני בשבילי, ועם הרבה חיזוקים חיוביים, ספשייל טיים, מפגשים משפחתיים וצלחת מיוחדת - גיא נתן קפיצה אדירה, תפש אחריות, ופשוט בחר להתיישב על ספסל חדש. החיים שלנו השתנו. אני ממש מקווה שנתמיד....". טל ודן.

"טלי יקרה,

עברה לפחות חצי שנה מאז סיימנו את קורס ההמשך ושנה וחצי מהקורס הראשון.

רציתי לשתף שהקורסים שלך חוללו אצלנו בבית פלאים. יש תחושה של יציבות ושל בטחון בדרך, וזה מדהים בעיני.

תוך כדי, דאגתי מה יהיה אחרי שיסתיימו הקורסים, האם זה מספיק, והיום מקצת פרספקטיבה אני חושבת שכן.

קיבלנו כלים מעשיים ושינינו את התפיסה לגבי ההתנהלות עם הילדים בבית. גם כשיש קושי ואנחנו לא פועלים לפי הכלים, אנחנו יודעים לזהות מה לא עובד.

הקורס המתקדם מושיב את העניינים במקום בצורה מעשית ומשהו משמעותי מחלחל ונשאר. הכי חשוב שאנחנו שנינו באותו ראש לגמרי וזה לא מובן מאליו.

לבן שלי בן השבע היו לא מעט קשיים, הדרך שעשינו בשילוב עם עבודת שמיניות של שיטת רביב (עליה אני ממליצה בחום), הרגיעה אותו ועזרה לו לאסוף את עצמו. אנחנו הרווחנו.

אני מברכת אותך על הדרך שאת מביאה ואותנו על האומץ לשנות וללמוד כל יום דברים חדשים.

באהבה גדולה." גלי

"רציתי להגיד לך שוב תודה. הפעם על זה שהכרת לי את המושג 5 שפות של אהבה. קראתי את הספר המתורגם לעברית, ומאז שאני מיישמת אותו חיי הזוגיות שלי השתפרו מאוד. זה פשוט כלי נהדר! כלי קטן שמשנה עולמות. תודה רבה." עינת


"טלי יקירתי,
חייבת לשתף ולספר כי בבוקר שאחרי מפגש אני מתמלאת באנרגיות חדשות, תחושה של עידוד שאני בדרך הנכונה ויותר מזה שאנחנו כמשפחה בדרך הנכונה. הקורסים איתך הם מתנה, בזכותך ובזכות אדלר כל צורת המחשבה השתנתה: מכבדים יותר, פחות מאבקים, יותר עידוד, פחות התחשבנות, יותר שמחה פחות רגשות אשמה. רק היום באמצע קורס ההמשך מתחילים לקטוף פירות על עבודה עצמית קשה, הבנתי שהשינוי לא יבוא בבת אחת, הוא מחלחל לאט ובטוח. יכולה לומר גם בשם בעלי, שמגיע עייף מאוד מהעבודה ובקושי מחזיק מעמד, עדיין, הוא עובר משהו חשוב, בשבילו ובשבילנו כמשפחה.

תודה!!

וחוץ מזה שאת קורעת אותי מצחוק לאורך כל המפגשים. תודה תודה תודה". ליאת


"טלי יקרה. כל כך נהניתי מהקורס. את מעבירה את החומר בצורה מושלמת ביותר ובידע מורחב. עזרת ותרמת לנו המון בבית ובחיים בכלל. ממליצה בחום לכל משפחה לעשות סדנא אצלך!!! אוהבים אותך המון." אתי ,שי ,עמית ועילי הרץ


"היי טלי,
הגענו עם חשש קטן שהילדה שלנו קטנה מידי וטרם נתקלנו איתה ביותר מידי בעיות ושהקורס לא יוכל לתת לנו יותר מידי כלים.
טעינו ובגדול !
הסדנא נתנה לנו הרבה מאוד כלים שיישמנו כבר מהשיעור הראשון. כלים אלו עזרו לנו לשנות ולשפר את מערכת היחסים עם ליאור . זמן האיכות המוקצב והמוגדר, עידוד עידוד ועוד הרבה עידוד, שיתוף, נעים לא נעים, פתרון בעיות, שינו לנו את החיים. הכל מיושם כמעט באופן יום יומי.
קיבלנו טיפים וכלים שלא היינו חושבים עליהם ולא היינו מכירים בחשיבותם העצומה אלמלא הסדנא. טיפים אלו שינו אותנו כהורים צעירים וילוו אותנו בהמשך דרכנו.
אנחנו מרגישים שאת אוהבת את מה שאת עושה ושאת מאמינה בכל ליבך בדרך האדלריאנית. הקורס מועבר בצורה מקצועית ועניינית ובעיקר עם הרבה הומור וצחוק שהופכים את כל החוויה והלימוד למהנים מאוד. תמשיכי בייעודך להפוך עוד הורים ומשפחות למאושרות. תודה על הכל ובטח נשתמע בהמשך." נפתול לבנת וליאור


"טלי יקרה, כבר בסוף השיעור הראשון שאלנו את עצמנו איך זה יכול להיות שאתה משקיע כ"כ הרבה בילדים: חוגים, בגדים, נסיעות.... ואת הדבר החשוב ביותר: האווירה בבית, הדינמיקה - אתה מרשה לעצמך לפספס...
הקורס שלך הוא באמת חובה. לנו מאוד עזרה העובדה שהוא פרקטי ומתייחס להווה וכמובן שם את הכל בפרופורציות. חיבוק ותודה." נעה ורועי

"טלי, קודם כל מעבר לזה שמאד נהניתי מהסדנא וממך אין ספק שהאווירה בבית שלנו מאד השתנתה.
כמו שאמרתי במפגש הסיום (בית אלעזרי) ברגע שהפסקתי להתערב במריבות בין הילדים והתחלתי לתת לכל אחד את זמן האיכות שלו איתי, השתנו יחסי הכוחות. אמנם הם עדיין רבים, אבל הם עושים את זה כבר יותר בתור צחוק ומשחק וכבר אין את "החזק" ו"החלשה". ואני ירדתי מתפקיד "הבוררת" וזה החשוב מבחינתי (לא לקחת אף צד...).
גם הנושא של "נעים" "לא נעים" תפס תאוצה והיום הם כבר מעלים את הנושא
לבד, ומלמדים גם חברים שאוכלים איתנו ארוחת ערב... תודה רבה על הכל!!!!
שתדעי שמעבר לסדנא עצמה תלוי מאד מי מעביר ועשית את זה בצורה מדהימה לדעתי, עם הרבה דוגמאות "מהשטח" ובצורה שכולנו יכולנו להבין." יעל קורן.

"רציתי להודות לך על כלים פשוטים ויישומיים, שהועברו בצורה ברורה ועם חוויות אישיות, שתוך מפגשים ספורים כבר שינו לחלוטין את האווירה בבית. הבנות מתכרבלות יחד מול הטלוויזיה, וחולקות יחד את האייפד בלי שנשמע מילה, ואנחנו נהנים להיות בבית ואיתן. תודה." אסתה.


"היי טלי, תודה על הטיפ. האמת היא שרק השבוע התחלתי להבין מה זה עידוד נכון. מעניין שלקח לי כל כך הרבה זמן להבין את זה וליישם, אבל טוב שסוף סוף הבנתי. בן זוגי בחו"ל כבר 8 ימים, ואני מתמודדת עם הבקרים והערבים.

במקום לבזבז זמן יקר בבוקר בהתלבשות, בחרתי להלביש אותן בבגדים אחרי האמבטיה (טוב הקטנה עוד צריכה עזרה, אבל הגדולה כבר לא). אני כעקרון מעדיפה שיישנו בפיג'מה, אבל בגלל שאני נתונה ללחצים בעבודה להספיק את מכסת השעות שלי, העדפתי למנוע ויכוחים ובזבוז זמן יקר בבוקר. זה לא כל כך נורא בעיניי אם הן תשנה בבגדים שבוע אחד.

התוצאה שקיבלתי יותר טובה ממה שציפיתי. ראשית, אין צורך לאיים על הגדולה (3.9)  ולהזכיר לה כל כך הרבה פעמים להתלבש בבוקר. אין אווירת מתח ולחץ סביב השעון שמתקתק. האווירה הרבה יותר נעימה ונינוחה. והכי חשוב, אנחנו מספיקות לצאת בזמן. באיזשהו שלב בשבוע הזה, כשיצאנו בבוקר, אמרתי להן כל הכבוד שהן הספיקו לאכול ולהתארגן בזמן (אפילו שההתארגנות היתה רק נעילה של נעליים ולבישת סוודר או מעיל), ושבזכותן יצאנו מהבית בזמן. זה פתח לי פתח חדש לגמרי בעולם העידוד, ואני פתאום נזכרת לעודד אותן הרבה יותר אחה"צ. פתאום עידוד נראה לי אחרת לגמרי. שירי.

"היי טלי, תודה רבה על הקורס. אין ספק ש"זמן אמא" עוזר. עכשיו כשכבר הרבה זמן לא עשיתי, אני מרגישה את עדר החמורים שוב בבית. אין לי ספק שהתמדה בטיפים שהעברת לנו משנה את האווירה בבית.
ודבר נוסף, אם היום הייתי צריכה שוב להירשם ,לא הייתי מוותרת לבן זוגי  ומכריחה אותו לבוא איתי....קשה ליישם לבד. שוב תודה." ענת.


" בעיני התרומה הכי משמעותית של הקורס שעברנו, היא ביצירת שיח בינינו לגבי מהות ההורות ומה אנחנו רוצים להעביר לילדות שלנו. והיום כשיש לנו שפה משותפת אנחנו באמת חושבים, משקיעים ומתאמצים לפני שמגיבים ובעיקר יודעים מתי לשתוק או להתעלם... וזה בהחלט עובד !
אז מה השתנה ? יש פחות מריבות בין הילדות, יש שיתוף ושיחה בין כולנו, אנחנו משתדלים להשאיר את ה"זבל" בחוץ (לא תמיד מצליחים...) וכשאנחנו מצליחים לעודד ולעשות זמן אמא / אבא, פתאום הילדות עושות דברים נפלאים. מחכים כבר לקורס ההמשך...." ניקול ואוהד


"טלי יקרה,
כשסיימתי את הקורס גפן הייתה בדיוק בת שנה...
ואז זה קרה!!! היא כאילו האזינה לשעורים שלך במקומי והחלה לנסות אותנו בכל חזית אפשרית.
אני מרגישה שחבל שאני לא מתחילה רק עכשיו את הקורס - כי פתאום הכל כ"כ רלוונטי ואני זקוקה לחיזוקים שלך.
ישבתי לי בקורס כמו אורחת, כי עדיין לא באמת חוויתי קשיים עם גפן...
היום לאחר רכישת הכלים בזכותך, אני יותר רגועה וזה הכי חשוב לי. אני יודעת שגם אם אני שוגה, ניתן לתקן.
ובכלל חוזרת כל פעם לחוברת בריצה כשמשהו חדש קורה..
ממתינה בטרוף לקורס ההמשך...!
שלך."  שרה-לי

"טלי יקרה, עשרה מפגשים של שעתיים העלו לי את איכות החיים בהררים של אושר. הכלים של עידוד, התייעצות, quality time, מאפשרים ליישם נכון את העקרונות של שוויון, כבוד ושיתוף, ולכוון את האנרגיה שאני משקיע בנעמה בצורה נכונה. כלים אלו הועילו החל מהשבוע הראשון, שינו לי את איכות החיים, ואני צופה כמה אושר הם יביאו לי בעתיד. האסימונים ירדו ואני כבר משתמש בהם יחד עם נעמה לגבי אנשים אחרים ובתחומים אחרים. תודה!" יוסי ברג

"הי טלי, תודה רבה. הייתה סדנא מעניינת, מחדשת ולנו באופן אישי מאוד תרמה גם בהתנהלות בבית וגם בשפה משותפת בינינו. אנחנו מקפידים על Special time  מספר פעמים בשבוע, כל יום מדברים נעים /לא נעים (הבת שלי לא מוותרת) ושגרת הבוקר פחות לחוצה מאז שהיא מתארגנת כמעט לגמרי לבד. שוב המון תודה ונתראה בהמשך." סיון ורם

"היי טלי,

בעלי ואני נרשמנו לסדנא כי רצינו לעשות שינוי בבית. החיים התנהלו בצורה שלא היתה לרוחנו, רבנו והתווכחנו הרבה ולא היתה לנו שפה משותפת.
סבלנו מאוד מתופעות קשות עם הבנות בימים ובלילות.

היום אני מבינה שהקשיים והסבל למעשה נגרמו על ידינו, וכי יש בכוחנו לעשות שינוי לטובת מה שאנחנו רוצים בחיים. אני מאוד שמחה שלקחנו את העניינים לידיים והחלטנו לעשות שינוי. הבית הרבה יותר שמח היום, כמעט ואין מאבקי כוח מטופשים, והאווירה הרבה יותר נעימה. כל האנרגיה שהיתה נשפכת למאבקים של כוח והעסקת יתר, מנותבת עכשיו לעידוד ויצירה. הבנות הרבה יותר עצמאיות, ואנחנו יותר מתואמים בינינו לגבי מה שאנחנו רוצים בחיים ובמשפחתנו.

תמיד יהיו קשיים, ויכוחים ואי הסכמות לגבי דילמות ותופעות חדשות שיצוצו, אבל עכשיו יש לנו כלים להתמודד באופן שיותר הולם את האופי ואת תפיסת העולם שלנו. הסדנא אפשרה לנו לצאת מהסיטואציה שבה היינו נתונים בשגרה, ולהתבונן מהצד על הנעשה כדי להסיק מסקנות ולגבש עמדות וגישות חדשות לפתרון הבעיות.
אני יכולה להגיד שאני נהנית הרבה יותר מהבנות עכשיו, לא נלחצת מכל שטות, או מכל ויכוח קטן ומרגישה הרבה יותר משוחררת ומשחררת. איזה כיף גדול.
תודה, תודה, תודה על הסדנא המצוינת והליווי המסור שעברנו ביחד! אנחנו מאוד נתגעגע. תודה." שירי

שלום טלי, לאחר קצת יותר מחודשיים קיבלנו ילדה עצמאית שישנה כל הלילה, אמא משוחררת ותאום מלא בין ההורים. אנו משתמשים בכלים שלמדנו גם עם הילדה וגם בינינו, זה עושה פלאים לכל האווירה בבית. תודה רבה על סדנא מעשירה ומהנה. נתראה בקורס ההמשך... אנה

"הפקנו המון. אנחנו מיישמים מספר כלים מהסדנא ומתכננים ליישם מספר כלים נוספים כשיותם קצת יגדל. אין ספק שהדבר מקל את ההתנהלות בבית. אנחנו מרגישים קצת יותר שיודעים "מה לעשות" ואיך להתמודד עם מצבים מסויימים. העברת את הקורס בצורה מהנה ועם הרבה חוש הומור. אין ספק שזו הדרך. מאמינה שנתראה בקורס ההמשך." תומר ושני.

"טלי שלום, בני ראה אותי מעיין בספר: "כיצד לדבר כדי שילדים יקשיבו, וכיצד להקשיב כדי שילדים ידברו". (הוא קרא בעצמו את הכותרת).
לאחר מחשבה הוא אמר לי: "אבא, בזמן האחרון אתה באמת מדבר אלי יותר יפה, לא צועק, לא כועס. הרבה יותר כיף ככה."
את השינוי אני מיחס דווקא לקורס שלך. תודה טלי." איתי

"הי טלי,
שוב תודה מקרב לב על קורס ההמשך.
בקורס הראשון ישמנו אומנם המון דברים כולל מועצה משפחתית, עידוד ושעות כיף, אבל בקורס המשך הרגשתי שהכלים שקיבלתי בקורס הראשון מקבלים עומק והיגיון, ואני מבינה מאיפה כל כלי מגיע. היום כשיש בעיה אני מנסה לברר מה חסר לילד שלי- תחושת שייכות, אחריות, מקום וכו'...
ושוב גם בקורס ההמשך המשכתי לקבל כלים אותם יכולתי ליישם יום למחרת כמו הקשבה חיובית, לב הבעיה וכו'...
התכנים שקיבלנו ילוו ומלווים אותי כל הזמן ושוב- המון המון תודה לך!!!".
רויטל וירון

אחרי קורס ראשון בו קיבלנו כלים ונכנסנו לעולם האדלר הצלחנו לאמץ חלק מהכלים ולהכניסם כחלק מהחיים בבית, מעבר לרענון וחזרה על דברים שקצת שכחנו, קורס ההמשך נתן כלים to take it to the next level. היום הילדים שלנו לא רק מודעים לכלים, אלא גם משתמשים בהם בעצמם ומופתעים לגלות שזה לא ככה בכל משפחה...
בני הבכור (בן 6.5) מחכה ל״אימונים״ לעצמאות (לקשור שרוכים, להפעיל מכשירים בבית וכו׳), בני האמצעי (בן 4) בכל בעיה בגן, עם  חברים או משפחה מציע לעשות פתרון בעיות.טלי, המון תודה! נעה

"היי טלי
עברנו את הקורס אצלך לפני שנתיים בערך (אני ואישתי ליזה).
אין לך מושג כמה הקורס שינה אצלנו את התפיסה מה זה להיות הורים!
אני לא יודע מאיפה להתחיל...כל המושגים שהסברת - פשוט יושבים בראש כמו שזה היה רק אתמול:
Special Time , חיזוקים , "הזאב הרע" , "החבל", 20%/80% ועוד ועוד...
הכל הועבר בהומור ובכיף.
אני לא יודע איך הכל היה מתגלגל בלי הקורס אבל אני בטוח שאנחנו עושים עבודה טובה עד כמה שאנחנו יכולים.
אז רק רציתי להגיד תודה רבה מכל הלב." אסף.

"אנחנו רוצים להגיד לך תודה. באמת נהנינו מהקורס. בהתחלה חששנו שהמחיר של ויתור על ימי שישי יהיה גדול מדי אבל אני חושב שזה הפך לסוג של בילוי.
כל כך מעט אנחנו עוצרים בשיגרה לחשוב על איך אנחנו מתנהלים בבית, איזה סוג של חינוך אנחנו רוצים לתת לילדים – זה די אבסורד לפעמים נוכח החשיבות שלהם בחיינו.
החומר בסה"כ התלבש לנו על תפיסת ההורות "האינטואיטיבית" שלנו. ועדיין היה הרבה מה לעבד וללמוד ולקחנו המון טיפים מהקורס.
נהנינו כמובן מהעברת החומר, מההומור ומהשליטה ביד רמה בקבוצה (ויסות של השאלות אל מול העברת התכנים)...
אז אולי יום אחד נופיע גם בקורס למתקדמים, ובינתיים אנחנו הולכים ליהנות מימי השישי שמתפנים לנו ומהילדים כמובן! :-)
שוב תודה, ובהצלחה."
אורי ויעל

"למדתי המון מהסדנא. אומנם קשה ליישם, אבל למדתי להיות יותר סבלני לילדים ולהתערב פחות כאשר הם רבים.

הילדים יותר פתוחים ומדברים יותר אחרי שהתרגלו ל "נעים לא נעים"וממש כיף לשמוע אותם מדברים." דורון


"יקירתי,

עזרת לי, נתת לי כלים, תובנות, ראיה מזווית קצת שונה, וקצת בטחון במקום שלי לבד, במערכת שהייתה זוגית.

חסרה לי הדרכה למתבגרים- מקווה שתוציאי את זה מעצמך בהקדם - תעדכני כשזה יקרה.

תודה על התמיכה, העידוד והעצה בנימה אישית בתוך כל הקהל...

את נפלאה, צבעונית, מצחיקה ומורה נהדרת.

נהניתי, מחכה לקורס ההמשך.

נשיקות וחיבוק." יפה."היי טלי,
שוב תודה על הסדנא, על הסבלנות, הרעננות והאנרגיות.
אני מרגיש שקיבלתי כח רב מהקבוצה, מעודד לראות הורים נורמטיביים מתמודדים עם קשיים דומים. זה מחזק.
בנוסף, ללא ספק, קיבלתי "כלי עבודה" אשר עוזרים לי להתמודד עם הקשיים הכרוכים בהעסקת היתר בעיקר, אך גם בהתמודדות הבנות שלנו עם "החיים".
אחד מהכלים בהם אני כבר משתמש זה AM/FM frequency, אני לא "קולט" AM ומתעלם לחלוטין מכל התקשורת הלא נעימה.
כלי נוסף הוא הקשר התוצאתי של המעשים, אני משתדל שלא לקחת אחריות על איחורים לביה"ס, צחצוח שיניים, הכנת שעורים, סידור הילקוט וכ"ו, שהרי "זו לא הבעיה שלי". ברגע שהבנות מבינות שהסרתי אחריות, האחריות עוברת חזרה אליהן והן מבצעות את המטלות הנ"ל בעצמן.
יש לנו עוד עבודה רבה, בעיקר בהפיכת ה special time למנהג קבוע, אבל ללא ספק אנחנו בדרך הנכונה.
שוב תודה." אסף


"הי טלי, רציתי לומר תודה על תרומה ענקית שהבאת למשפחתי היקרה אני לא מאמינה שאפשר לדבר עם הילדים בלי לצעוק!!! המוטו העיקרי שקיבלתי מהקורס תכבדי את ילדיך כמו שהיית רוצה שיכבדו אותך וזה עובד נפלא , עם המון הקשבה, חיבוקים, והומור משפחתי הפכה למאושרת ורגועה". יעל בן הרוש"היי טלי,
דבר ראשון מאוד נהניתי מהסדנא. אני חושבת שהיא מאוד מעשית ופרקטית.
אני אישית למדתי המון ומשתמשת כבר בכמה "טיפים" שלך שנראה לי שאאמץ לטווח הארוך.
זה נחמד לדעת שיש גם דרך אחרת (שגם הרבה יותר מכבדת) להקנות ערכים וחינוך.
תודה לך." אתי.

"טלי יקירה,
כהורים לארבעה ילדים, רק עכשיו מצאנו זמן לקחת את הקורס... הלואי והיינו פוגשים אותך קודם.
ראשית, פגשנו מדריכה אנרגטית ומלאת חן, שתמיד זוכרת את כולם ומצליחה על אף הכמות לא לוותר על איכות ולהשאר אישית.
שנית, הכלים הפשוטים ליומיום הופכים את החיים ממאבק כוח אין סופי למאמץ משותף למשפחה מאושרת.
תודה רבה ובהצלחה בהמשך." איל ורונית.


"פעם ראשונה ביום שישי יישמנו ישיבה משפחתית והיה נהדר. אנו מיישמים במדרגות קטנות הרבה מהעצות שלך ובינתיים כל מה שלקחנו הצליח."  תודה, יוסי.


"שלום טלי, אני נרשמתי לקורס שלך בדיוק כשחזרתי מחופשת לידה אחרי לידת בני השני. המצב היה מאוד קשה עם אחותו בת שלש וחצי שנים שמטבע הדברים הרגישה שגנבו לה את אמא ואבא. אני הייתי אבודה ובהרבה מצבים מצאתי את עצמי צועקת על המתוקה שלי ואחר כך מתפרקת בהרגשה איומה. את די הצלת את המצב. היום אני הרבה יותר רגועה בהתמודדות עם כל הקונפליקטים עם בתי המתוקה, למדתי פשוט לשחרר בהרבה דברים שהם לא עקרוניים. אנחנו יותר מדברות על חוויות ומשתפות בהתרחשויות היום, מבלות בזמן כיף ביחד, והיא פחות מנסה להיכנס למאבקי כוח איתי. ולמרות שלפעמים אני עדיין מתעצבנת, אני מבינה שיש דרך אחרת ומתנצלת בפני יסמין ואנחנו מדברות על זה כמו שני מבוגרים. יש עוד הרבה עבודה לעשות... זה עניין של דרך חיים. צריך להפנים ולאמץ הרבה דברים ולשלב אותם בסדר היום. אבל אני יודעת שאנחנו בדרך הנכונה.
אני מודה לך על כל העזרה, הכלים, התמיכה ועל השיתוף. אני גם אשמח להשתתף בקורס המשך. תודה רבה! ". אימאן.

"טלי,
תודה על הסדנא ! היה מאוד מעניין.
ואפילו שלא תמיד הסכמתי עם הבסיס האידאולוגי של השיטה – רוב הכלים שניסינו – עובדים." סטס

"היי טלי,
מאוד נהנינו בקורס. הוא עזר לנו להבין שהדרך ארוכה ולא פשוטה אבל יש עתיד ויש סיכוי להצליח.
הלך הרוח השתנה בבית וזה הדבר האדיר, הקונפליקטים קיימים (וכנראה תמיד יהיו), אבל הדרך לפתור אותם השתנתה לחלוטין.
כשמישהו מאתנו מרים את הטון בבית, זה צורם לנו באוזן.
תודה על ההכוונה, האכפתיות והסבלנות. " נדב ומיכל חכמון

"בוקר טוב יקירה,
היה כ"כ כיף אתמול, שלא ניתן לתאר.
האנרגיה, האינטליגנציה וזה שאת לא עוזבת שאלה עד שאת בטוחה שהגעת ללב הבעיה. לעבור איתך את התהליך וכמובן ההומור ההורס - חוויה עילאית.
נזכרתי בהרבה דברים שאני מאד רוצה להוסיף למשפחה, ממש תחושת התפתחות וצמיחה.
תודה רבה!". לימור
"קורס ההמשך היה פשוט מדהים!
כל פגישה למדנו כמה דברים חדשים ומרתקים, שחלקם פעלו כמו קסמים:

·        החיבוק שאגם למדה לבקש עוזר לשתינו להירגע במהירות ולא להיגרר למאבק כוח.

·        לב הבעיה הופך את הדברים להרבה יותר פשוטים, ולא מצריך ממני לחלק הוראות כמו דיקטטורית.

·        נעים-לא נעים פתח את אגם וגרם לה לספר לנו דברים שבחיים לא היינו שומעים לולא שיטה זו! מה גם שהיא מזכירה בעצמה שצריך לעשות זאת בכל ארוחת ערב...

·        מתן העצמאות גורם לנו לגאווה גדולה בה, ולאגם גורם לגאווה ענקית בעצמה! אתמול הלכתי איתה לבית קפה והיא רצתה קוראסון נוסף. נתתי לה כסף והיא העזה ללכת לבד ולבקש עוד קוראסון, וחזרה גאה לשולחן עם קוראסון ועודף, והרבה מחמאות מהמוכרת! אנחנו נפעמים מכמות הדברים שהיא יכולה לעשות לבד בגיל 3 כשרק נותנים לה ומאמינים בה, וזה גם מאוד מקל עלינו ועל ההתארגנויות.

·        ההכלה וההרחבה לימדו אותי לכבד את הבכי, וכך לאפשר לאגם להוציא רגשות ולא לחסום אותה! מי יודע לאן היינו מגיעים אם לא הייתי לומדת את זה עכשיו...

מכתיבה של הדברים אני מבינה, שהקורס הראשון הוא הבסיס, וקורס ההמשך הוא העמקה, השלמה, והגעה למצב שאתה פשוט נהנה לגדל את הילדים!

היה כיף להגיע למפגשים ולצחוק ביחד איתך, והיה מאוד מלמד לתרגל ולקבל ממך יחס אישי, חם, אכפתי ותומך.
נתת לנו את המתנה הטובה ביותר בחיים!
להיות הורים טובים יותר ומאושרים יותר!" . שירלי

"בוקר טוב יקירה,
היה כ"כ כיף אתמול, שלא ניתן לתאר.
האנרגיה, האינטליגנציה, זה שאת לא עוזבת שאלה עד שאת בטוחה שהגעת ללב הבעיה, לעבור איתך את התהליך וכמובן ההומור ההורס – חוויה עילאית.
נזכרתי בהרבה דברים שאני מאד רוצה להוסיף למשפחה, ממש תחושת התפתחות וצמיחה. תודה רבה!". לימור

"הי טלי, תודה גדולה על השפה החדשה שרכשנו: העסקת יתר, עידוד לרוחב, זמן מיוחד, מועצה משפחתית, פתרון בעיות. הכל כל כך הגיוני ונכון, זו השפה שלנו עכשיו בבית.
קיבלנו מתנה גדולה.
תודה לך על מי שאת !!!!!!!
הרצינות , ההומור (קרעת אותנו מצחוק), הכריזמה , שפע הרעיונות שלך בפתרון כל בעיה, וזה ששיתפת אותנו בחוויות האישיות שלך עשה את הקורס עבורי מאד אישי למרות הקבוצה הגדולה.
לא תמיד זה קל לשתף בחוויות האישיות שלך, כי זה משאיר אותך מאד חשוף ובכל זאת זה מה שהעיר וחיזק אותי, כל פעם שאיתמר מוציא אותי מדעתי (בן 3 ו7 חודשים) על האיטיות, והעפיפוניות שלו, אני נזכרת במילים שלך שזה הטמפרמנט, לא לשנות רק למצוא פתרונות לייעול.
אני יכולה להמשיך עוד הרבה,
אסיים בתודה גדולה, ואני מקווה שנמשיך להשתמש בכלים החדשים שלנו עוד הרבה שנים." מירב פרג.

"טלי היקרה, תודה על קורס מרתק ומעורר מחשבה. העשרת את ארגז הכלים ההורי שלי בצורה משמעותית וגרמת לי לעצור ולחשוב באמצע המירוץ המטורף של החיים על מה שחשוב באמת. אני מקווה שאצליח להכניס הביתה ממה שלמדנו על זמן מיוחד, חשיבת העידוד ועוד. מצפה לסדנת ההמשך." אושרת

"היי טלי, מהיום שהסתיים הקורס עברנו על כל מה שלימדת אותנו והתחלנו בשלבים ליישם בבית.
אין יום שעובר בלי שבעלי ואני נסתכל בהלם אחד על השנייה וניווכח לדעת שוב כמה שהגישה הזו צודקת והכלים שלימדת אותנו עובדים.
יש לנו עוד הרבה עבודה אבל ההישג המשמעותי הוא התוכנית שמקבלים בקורס והידיעה שיש פתרונות והכל עניין של זמן וסבלנות.
המון המון המון תודה!!! השיפור בבית עולה מיום ליום והסיפוק שלנו כהורים מתמלא בהתאם.
אנו ממליצים על הקורס בחום ומחכים לקורס ההמשך!" עמית וליאת אלתר
"הי טלי,
קורס ההמשך נתן לי המון., נגענו בנושאים יותר לעומק, זיהוי לב הבעיה שבעצם עוזר לנו לפתור את הבעיה במקום לכעוס, לצעוק ולהאשים את הילד.
פתרון הבעיות והניסוח החיובי שכל כך חשוב כשמדברים עם הילדים, פיתוח האינטיליגנציה הריגשית שלהם באמירת עוד רגשות הקיימים בנו חוץ משמח, עצוב וכועס.
שיעורי הבית נתנו לי את היכולת ליישם את מה שלימדת וכאן רוצה להודות לך על הזמן שהקדשת לכל אחד לקרוא, להגיב ולתת הערות על כל משימת תרגול אישית, זה לא מובן מאליו.
טלי, את מדריכה בחסד עליון, נהניתי מכל רגע איתך, הצחקת אותי בטירוף, את כ"כ מקצועית וחיה את הגישה הזו שלכל בעיה שלפת פיתרון בשנייה.
הבאת לחיי הרבה רגעים שמחים, הרבה כלים לגיבוש המשפחה ואנחנו הרבה יותר פתוחים ומוכנים לדבר, האווירה בבית רגועה יותר וגם כשיש התנגדויות ובעיות, אני יודעת איך לגשת לזה ולפתור את הבעיה.
מודה בכל יום על ההיכרות איתך, שתמשיכי בעבודה המבורכת שאת עושה ולתת לעוד הרבה משפחות את הכלים לחיות בהרמוניה, שימחה ופתיחות, עם הרבה כבוד אחד לשני.
בהמון אהבה,"
יעל בקר.

"טלי יקרה, תודה על סדנא מדהימה! כל מפגש איתך היה מרתק וגרמת לנו להבין שהכל ניתן לשינוי.
עידו היום מצליח להירדם לבד במיטה שלו וזו מתנה גדולה שקיבלנו! תודה על הליווי והאכפתיות. לימדת אותנו שפה חדשה וקיבלנו המון כלים מעשיים. נתראה בקורס המשך.. . תודה ענקית," שירי


"טלי היקרה
סיפור שהיה כך היה;
בתחילת השבוע, עמית ביתי בת החמש שאלה אותי: ״אבא מתי אתה טס?״ השבתי לה שעוד יומיים.
״ אם ככה , אז מחר אתה ואמא, לא עושים כלום בערב, אל תנקו ותסדרו. תשבו על הספה, אני אכסה אתכם. תשתו קפה ותסתכלו חדשות. ואני אעשה הכל, אשטוף כלים ואנקה את הבית.״ 
מיותר לציין שדמעות חנקו את גרוני.

ולמחרת כך היה. היא ציפתה לכך כל היום, הושיבה אותנו מול הטלויזיה ( מה שממש לא קורה בשוטף היום יומי) פינקה אותנו בשתיה ואוכל. רחצה כלים, הוציאה וסדרה את כל המדיח וטאטא את הבית.

טלי,
תודה רבה שהענקת לנו כלי עבודה מדהימים, שהפכו את החיים מהתנהלות סזיפית מתישה לחיי משפחה חוייתים, שיתופיים שמניבים פירות של אושר כמו הדוגמא שציינתי למעלה. 

אנחנו מוקירים אותך על מי שאת, ועל התכנים שאת מעבירה , אשר מוגשים כמו הוראות הכנה של מתכון בישול מספר מוצלח. 

העידוד שאנו מעניקים לילדנו הוא אויר לנשימה להם.
העידוד והפידבק שאנחנו מקבלים מהם הוא אויר לנשימה לנו.
אז הנה העידוד בשבילך , כדי שתמשיכי להזרים לכולנו חמצן.

תודה".
ליאת ועידו רוטמן 

למדתי המון מהקורס ולא רק על היחסים עם הילדים אלא גם בין מבוגרים וגם כל מיני הארות על איך גדלתי ואיך זה השפיע על ההתנהגות שלי היום :) ממש מעניין!!
בהחלט מתסכל שקשה מאוד ליישם את רוב מה שלמדנו. מה שאני כן מיישמת כמו למשל מגע להרגעה או פתרון בעיות עובד מצוין! למדתי המון ונהניתי מכל רגע והרבה בזכות הדרך שבה את מעבירה את הדברים." הדס.

"הי טלי,
חלף הרבה מאוד זמן מאז שסיימתי את הקורס אצלך ובכל הזמן הזה רציתי לכתוב לך תודה...
אני מאלו שבאו בלי הבעל וגם לא ממש יישמו את הדברים, ובכל זאת נשאר שם משהו.
הקורס יושב בתודעתי והפך אותי יותר מודעת וזו כשלעצמה ברכה.

אז תודה גדולה על כך ועל ההשקעה שלך, הנכונות העצומה להיות שם, הצחוק והעובדה שהצלחת להשאיר הורים עייפים ערים לגמרי גם בשעות שבהם רק רוצים לפרוש ולנוח...

בהצלחה גדולה לך בהמשך הדרך."

שלך," מיכל.
" 7 שיעורים מאחורינו, עוד 3 לסיום הקורס.
אנחנו כבר יכולים להגיד שההצטרפות לקורס הורות עם טלי פלג היא אחד הדברים החכמים ביותר שעשינו בתור הורים.
מפגש שבועי של שעתיים שפשוט עושה לנו סדר בראש ובחיים.
אתמול התארחה אצלנו חברה של ספיר לארוחת ערב משפחתית. ספיר הסבירה לה בהתלהבות והתרגשות ש"ככה עושים אצלנו ארוחות ערב מאז שאמא עזבה את העבודה ויש לה זמן". חייכתי ולא אמרתי כלום. יכולתי להסביר שזה לא ממש קשור לעבודה שעזבתי אלא יותר לשכל שקיבלתי מאז שהתחלתי את קורס ההורות. אבל, בינינו, מה זה בכלל משנה? העיקר התוצאה.
ממליצה בחום לכל הורה. במיוחד לאלו שרוצים בית רגוע ושמח יותר (אבל לא רק(." ליאת

"בהזדמנות זו רציתי לומר שמדהים איך הדברים הקטנים משנים את ההתנהגות וההתייחסות של הילד והאווירה בבית.
אחרי זמן של שינוי גישה ורצון של ההורים כל התמונה משתנה.
איך התייחסות לדברים הקטנים שלא חשבנו קודם שיש להם סיבה כי חשבנו שזה יעבור או שזה אופי של הילד... עם קצת התייחסות וגישה נכונה לסיטואציה משנה הכל.
מדהים איך ל S.T  אפילו של 10 דקות יש קסם על היחסים, הקשר והשיתוף בבית.
פתאום מגלים את הילדים מתאהבים בהם מחדש...
תודה רבה על הטיפים והעזרה....
יום מקסים". עדי
"טלי יקרה
תודה ענקית לך על סדנה מעשירה ויישומית באווירה תומכת ונעימה.
את מביאה לסדנה בפתיחות הרבה נסיון ודוגמאות אישיות, הומור נפלא, תובנות, וכלים להתמודדות במצבים מאתגרים עם הילדים.
יישום חלק מהכלים כגון: הגדרת 80- 20 בסדרי העדיפויות שלי, זמן איכות עם כל ילד, דיבור בגוף ראשון, מועצה משפחתית, אי התערבות בריבים בין הבנים ועוד... תרמה רבות לשיפור היחסים והאווירה הטובה בבית בתקופה האחרונה.
הידיעה שיש לי חלופה- מאד מחזקת אותי.
בעקבות הסדנה התחלתי לחשוב על יחסי הורים-ילדים אחרת, היו לי הרבה רגעים של קושי שלי מול עצמי- בסופו של יום כמו הילדים גם אנחנו המבוגרים רוצים לעשות את הדבר הנכון- האפקטיבי, להיות הכי טובים שאנו יכולים גם בגידול הילדים והקשר איתם.
הצטערתי על שלא עשיתי את הסדנא כמה שנים קודם...
תודה רבה טלי מכל הלב"
אתי וראי יוגב (הורים לבני 11 ו 6.5)

"טלי יקרה 
שבוע שעבר, פגשתי חברה שלא ראיתי הרבה מאוד זמן.
איך שהוא כשעלה שמך. מסתבר שיש לה חברה מהעבודה בקורס אצלך. החברה מהעבודה חוזרת כל שבוע מממפגש ומספרת מה היה.
וחברה שלי, רק מלשמוע, מיישמת ונדהמת - וואו!!! זה עובד.
טלי, אנחנו כל כך גאים בך.
את מנטורית מלידה.
את מצליחה בדרך מקסימה, מבדרת, מצחיקה עד דמעות, בסבלנות אין קץ ובחיוך להעביר את התנ״ך שלך.
את סוחפת את כולם אחריך, כי זו הדרך שלך, את מאמינה בה, וזה עובד!
לא נעים לומר, אבל הייתי בקורס שלך פעמיים.
בפעם הראשונה ללא דורון.
הייתי חוזרת אחרי כל מפגש ואומרת, וואו! יש המון דברים שאנחנו צריכים ליישם.
אחרי הקורס הזה, התחיל מסע של שכנועים.
שנה אחר כך, מצאנו את עצמנו, דורון ואני, אצלך בקורס.
דורון נדהם שהוא יכול להנות וגם ללמוד. וזה כיף לראות את התוצאות בבית.
תודה על הכל.
באהבה גדולה,"
שלומית ודורון

Thanks for introducing me to a world of positive parenting. You explained the Adlerian theories so clearly and it all made sense almost immediately. Of course, as you understand so well, putting it into practice is hard. But you took us through the methods step by step with humour and clarity so that much of it will stay with us as we continue the journey.
Personally, I sense a huge improvement in our family life. The lines of communication are open and negativity plays a much smaller part in our day. I enjoy my children so much more and I think they like me more too. I like myself more.
So thank you. You are very good at what you do." Thanks, Ruth.


"לפני כמה חודשים הבוס שלי החליט לשלוח אותנו לקורס הורות עם טלי פלג ושאל מי מעונין. האמת שזה לא ממש ענין אותי אז. לא הרגשתי שיש משהו ספציפי דחוף, אבל הופתעתי מאוד מהצעתו הנדיבה, וגם לא היה לי נעים לסרב... וכך מצאתי את עצמי רשומה לקורס הורים.
קצרה היריעה מלספר ולהסביר איזה מהפך תפיסתי עברתי במהלך הקורס.
אם לנסות ולתמצת את החוויה, אני בהחלט יכולה לומר שהחיים נחלקים לשניים - לפני הקורס ולאחריו. הקורס איתה נתן לי את המתנה הכי נפלאה שיש, הוא גרם לבן שלי להיות ילד מאושר יותר.
המון דברים שקורים בכל בית, תוך כדי מרוץ החיים המעייף פתאום מוארים באור אחר. הכל מובן יותר, ולפעמים הבעיות שנראות הכי קשות נפתרות במהלכים ממש פשוטים כשרק יודעים מה הם.
ואם כל זה נשמע מיגע ומעייף (כי ביננו למי יש כוח אחרי יום עבודה, סבב אמבטיות והשכבות עוד לבוא לשמוע הרצאה על הורות כל שבוע) על זה אני רק יכולה לומר שצריך להכיר את ההומור של טלי, שהופך את הכל לחווית סטנדאפ מצחיקה ביותר.
כבר אמרתי שאני ממליצה :-) "  איילת

"הי טלי,
אני גאה בעצמי שאפשרתי לעצמי ולמירון את הקורס הזה. זו היתה חוויה משמעותית מאוד ולא בגלל שעכשיו הכל קל וזורם עם הילדים.
בזכותך חזרתי למה שהכי משמעותי בבחירה הזו להיות אמא לשלושה ילדים. מודה שלצערי עם הזמן קצת שכחתי...
לשבת איתם ולשחק, להנות ממה שהם בוחרים , מהגילויים החדשים שלהם.
לשמוע אותם מדברים על כל נושא שעולה ובעיקר מקשיבים...
לראות שהם מתרגשים מזה שהם מרגישים חלק ושווים במשפחה...ושוב חשוב לי ציין שעוד יש לי מלא עבודה .
אני מיישמת את "הזמן כייף" כמו שהוא נקרא אצלנו, פתרון בעיות והמון עידוד...ובטוחה שדברים נוספים יישתלבו בחיים שלנו בעתיד.
אני רוצה להודות לך מכל הלב על הגישה הערכית ביחס לילדים שלנו בהתמדה הזו לבנות אותם וליצור אצלם אחריות ובטחון. אני יודעת שלא אוכל לוותר על כל הידע הזה, כי זו פשוט האחריות שלי כלפיהם לא פחות מארוחת ערב מזינה וכדומה.
מלא מלא תודה". דלית וגם מירון

"שנה עברה מאז הקורס והטיפים שנתת לנו עוזרים כמו קסמים .
אנחנו משתמשים בטיפים שנתת הן לחינוך ילדינו, הן לזוגיות והן לחיים בכלל.
הפכת את הבעיות בחיים לפתירות ואיכות החיים שלנו באמת השתפרה. 
למשל, אנחנו מקפידים על זמן איכות ורואים שבכל פעם שהילד שלנו מתחיל מאבקי  כח, תוספת של זמן האיכות ומתן בחירה של 80% בהחלטות היום יומיות עושים את ההבדל.
נולדה לנו תינוקת חדשה מאז ובזכות הקורס, הכניסה שלה למשפחה היתה חלקה ונעימה .
 תודה על הכל, ממליצה בחום ואין בכלל מה להתלבט. עשו את הקורס. 
תודה !" שירלי

"טלי היקרה,
למדנו המון בקורס וכל ראיית החינוך שלנו השתנתה. העברת את החומר בצורה עניינית, מהנה ומלווה בחוש הומור שנון. הצלחנו ליישם הרבה ממה שלימדת - "ספיישל טיים"     "ונעים/לא נעים" הפכו לחלק מהשגרה שלנו. האווירה בבית השתנתה מהר מאוד לטובה ועכשיו כיף להגיע הביתה ולא להיאבק במשחקי כוחות. עדיין יש לנו קשיים בדרך, אבל נתת לנו תקווה שיש פתרון כמעט לכל בעיה. תודה על הכל, ניפגש בקורס ההמשך."
פזית

"תודה רבה על הקורס!
כשנרשמתי הייתי סקפטית כי לא חשבתי שאני אתחבר, וגם מה כבר יש ללמוד? J אבל קיבלתי המלצות חמות וניסיתי.
מאוד שמחה שעשינו כך, כי למדנו המון, ואנחנו כבר מיישמים, אפילו עם הקטנטונת בת שנה שלנו, ורואים שיפור בכל מיני דברים קטנים שעושים את היום יום לנעים יותר.
כמובן שאין מה לדבר על איכות ההדרכה, השעתיים של הקורס היו מופע הסטנד אפ השבועי שלנו, בעלי אפילו הצליח להתנתק מהנייד J...
תודה!" צמרת.

"טלי הי,
רציתי לומר תודה על תשומת הלב והעצות החכמות, ושאפשרת לי הצצה לעולם היצירתי של ההורות
מוכרחה לציין שאיני מנהלת בית אדלריאני במלוא מובן המילה, אבל רוח הדברים מכוונת אותי יחד עם דברים מעשיים שהכנסתי הביתה בשיתוף פעולה עם בן זוגי, וההבדל ניכר. בעיקר הקורס (הקודם וגם ההמשך) פתח לי דלת לגישה בוגרת ויצירתית יותר של הורות וכן התבוננות שונה ומכבדת יותר על הבנים שלי. זאת בשילוב עם כלים מעשיים ומעניינים לקידום האוירה והיחסים בבית
את אלו את טובלת בהומור, חכמת חיים, אינטליגנציה רגשית ושוב, סליחה שאני חוזרת על עצמי- המון המון יצירתיות (הדבר העיקרי שכנראה למדתי ממך והלוואי שאשכיל להשתמש בו מלא !).
אז שוב תודה רבה."  הדס

"טלי יקרה. קורס ההמשך אינו סדנת הורות  זה סדנת חיים. הסדנה של מתן כלים להורה האכפתי היא בעצם סדנת איכות חיים. הסדנה של יישום כלים חדשים היא בעצם "כלים חדשים לחיות".
קורס ההמשך  תרם רבות לשינוי תפיסת החיים שלי, והתבטא ביחסים עם כל העולם- לא רק בבית, אלא בעבודה, עם חברים, בכלל. להסתכל קדימה, לעודד את הרצוי, לתת מקום חיובי, לא להסתכל בביקורת, לא לראות מה שלא. אפשר באותה מידה להעביר את הסדנה למנהלים בכירים בהמי"ל או לפוליטיקאים. את שינית את איכות חיים שלי ושל נעמה." יוסי.
"אנחנו שמחים שלאחר חיפושים רבים לסדנא שמתאימה לנו הגענו אליך. את מעבירה את החומר בצורה נפלאה. השימוש בדוגמאות ובסיפורים מוסיף ומסייע לזכור את הנושאים בדיוק ברגעים החשובים כשזקוקים להם.
נכון, שינוי זה תהליך אבל אנו בהחלט לוקחים קצת מכל דבר ומיישמים בבית. בחודשים האחרונים הילדים מתקלחים לבד, עצמאים יותר, יש פחות יללות, יותר שמחה ובטחון ובעיקר אנחנו יודעים ויש לנו כלים מה לעשות או מה לא לעשות.
נשמח מאד להירשם לקורס המשך. תודה ובהערכה רבה". עומר וקרן שומרון.

"הי טלוש,
אחרי שני קורסים רצופים, הבית שלנו הפך מבית תוסס וחסר שקט לבית עם אווירה נעימה, וווליום נמוך.
סדר היום השתנה מריצות בחוץ להרבה שעות שטיח וזמן איכות לכל אחד.
הגדולים נהיו עצמאים יותר והקטנה מפרגנת לנו לילות כמעט רצופי שינה.
עדיין יש הרבה עניינים לטפל בהם, אבל עכשיו יש לי המון כלים ואני בטוחה בדרך שלי.

מה דעתך על קורס המשך לקורס המשך??

תודה על הכל". פזית

"נהנינו מאוד בקורס ולדעתי גולת הכותרת היא אופן ההעברה שלך שהיא מצחיקה ועם זאת קולעת בול – סוג של מראה מוקצנת לחיים של כולנו. תודה!" ליאתומר.

"אני רוצה שוב להודות לך על העבודה החשובה שאת עושה. הקורס היה חוויה ענקית ובילוי עבורנו כזוג מה שלא קרה בשבע שנים האחרונות.... את מעבירה את התכנים בצורה כל כך פשוטה וברורה עם המון הומור, ללא ביקורתיות. את סוחפת ומקסימה.
אני רוצה ליישם הכל אבל זה מאד קשה ואף לעיתים מתסכל." קרן.


"אשתי עשתה אצלך את הסדנא לפני שנתיים ולמרות שכבר זכיתי לראות את ההצלחה של הגישה בחיי היום יום, לא הבנתי מה הסיפור וההתלהבות מהעניין עד שהגעתי לסדנא בעצמי וזכיתי להנות מהדרך המעניינת, משתפת ומצחיקה שלך .
עכשיו מעבר לכך שאנחנו מצליחים להימנע כמעט לגמרי מעימותים ארוכים עם הילדה ולהינות ממערכת יחסים בריאה, הוספנו לחיינו את הכיף שב Special Time וב"נעים לא נעים". אני חושב שהסדנא (במיוחד שאת מעבירה אותה) היא חובה!!!
תודה". רעם.

"טלי היקרה,
לסדנא לא הגענו עם בעיה קונקרטית שחייבים לפתור, למעשה "רק" עם ילדה אחת בת שנה וחצי חשבתי שזה אפילו מגוחך. הופתעתי לגלות כמה כדאי לי ללמוד - ובמיוחד בשלב הזה, כשהעניינים הופכים למאתגרים יותר. באמצעות הסדנא שיניתי/הרחבתי את הגישה שלי לגבי הדינאמיקה המשפחתית וההתנהלות בבית בכלל (פחות קטנוניות, יותר דמוקרטיה! ועוד) וגם ברמה הפרקטית אחה"צ שלי הרבה יותר רגועים ונעימים מאז שהתחלנו (עם הרבה task orientation!!!).
אני ממליצה בחום להגיע אלייך - במיוחד לאלה שהיו כמוני וחשבו שאין בזה טעם. תמשיכי להעביר את המפגשים בצורה מקצועית, מצחיקה ונעימה!". ליאת מאיקס (אמא של רותם)

"טלי,

אני מאוד נהניתי מהמפגשים ומסט הכלים אותו הגשת לנו. אני באופן אישי לקחתי מספר דברים:
1.      דיבור בכבוד לילדים בדיוק כמו שאני מכבד עובדים וקולגות במקום העבודה
2.      לא תוקף אישיות אלא סיטואציות
3.      וגם ...  מספר ארבע שלנו החלה לישון לבד באותו ערב בו חזרתי מהשיעור שהציג את זה J

אז, תודה על הכל וניפגש (אני מקווה) בקורס ההמשך"  יוסי."הי טלי,
הסדנא היתה פשוט מעולה, ההנחייה ברורה מאוד ובהרבה הומור למרות שלפעמים היישום קשה ברגעי אמת.
למרות הקושי אני מוצאת את עצמי ברגעי עימות עוצרת לשניה וחושבת מה טלי היתה אומרת במצב הזה.
אני שמחה לדווח שאני כבר לא הליקופטר בבוקר. רואים את השינוי במיוחד אצל סופי (בת 5) שנכון להיום מתלבשת לבד, מצחצחת שינויים לבד בבוקר, מבקשת כל יום SPECIAL TIME... אפילו ליבי (עוד מעט 2) יודעת שTIME זה כל ילד בנפרד ויודעת לחכות בסבלנות שאני אסיים עם סופי ואתפנה לזמן איכות איתה.
חזרנו מחופשה ארוכה בחו"ל שבה סופי נחשפה לעולם הקניות והתנהלה עם הכסף שלה בצורה מדהימה.. למרות שחצי מהדברים שהיא קנתה היו שטויות שלא שווים את הכסף, היה לה קל יותר להבין שנגמר הכסף ואי אפשר לקנות יותר.
אני גם רואה שהיא למדה מידתיות בקניות ומבקשת רק משהו אחד ולא את כל החנות.

אני חושבת שהלקח החשוב ביותר שלמדתי הוא להתייחס כמו שהייתי רוצה שהבוס שלי בעבודה יתייחס אלי בכבוד הראוי ולא לתת לה פקודות והוראות ולצפות שתבצע." שושי."טלי שלום.
יש דברים שהאמת הטבעית שבהם מורגשת מיד, כאילו כבר ידענו אבל שכחנו זאת...כך עם הדברים של אדלר.
בדרך הישירה, המצחיקה (מאוד), והאישית שבה את מעבירה את הרעיונות והתובנות, מאוד נהנינו, למדנו וגם הצלחנו ליישם (לאט לאט).
תודה על הדרך שבה את מעבירה את הדברים - בגובה העיניים, ללא מבוכה, ובפשטות". עופר.

"חשבתי הרבה איך לתאר את החוויה מקורס ההמשך והמקבילה היחידה שמצאתי מתקרבת לתחושה היא מתחום הנהיגה:
קורס המבוא דומה בעייני לקורסים שעוברים לפני הוצאת רשיון נהיגה, חייבים לעבור ראשית את התאוריה שבה נלמדים היסודות ואז את שיעורי הנהיגה עם המורה.
קורס ההמשך הוא לאחר שעברת את הטסט והנה נכנסים לאוטו ונוהגים, ככה בקורס ההמשך ההרגשה היא שהנה הגענו לתכלס, הנה אנחנו קבוצה שלמה שמדברת באותה השפה ורק מנסה לשפר, לנהוג טוב יותר להכיר דרכים שעוד לא היינו בהם כשלא היה לנו רשיון ודרכים להגיע טוב יותר ממקום למקום.
כמו שלאחר הוצאת הרשיון חייבים לנהוג עם מלווה ככה את ליווית אותנו בקורס ההמשך עד לסיומו ומשם נמשיך בעצמנו.
איזה מזל שכמו שפעם בכמה שנים צריך לעבור קורס רענון לנהיגה גם איתך יהיו לנו בעתיד מפגשי תמיכה :)

המון תודה על קורס מעשיר שעבר בצורה כה טובה מסיבה אחת בלבד והיא המנחה.
את מנחה בחסד והלוואי שיהיו לך האנרגיות שיש לך היום להמשיך במלאכת הקודש הזו לאלפי הורים מיואשים ומותשים. המון תודה," טלי


"רצינו להודות שוב על הקורס המועיל והחשוב. לא השתתפנו בעבר במסגרות הדרכה להורים, והגענו לקורס בתחושה שאנחנו מתחילים ל'פספס' משהו עם הילדים ולא ממצים את חווית ההורות שלנו.

למדנו הרבה מאוד בכל הקשור לרעיונות לפתרונות ולהתמודדות עם נושאים שמעסיקים אותנו כהורים וכמשפחה.

הדבר החשוב ביותר שהפקנו מהקורס, היא ההבנה שהילדים שלנו הם ילדים, ואנחנו צריכים להתייחס ולהנות מהם כילדים. עברנו ממצב של 'לתפעל' את הילדים ואת הבית, למצב של להיות ההורים שלהם וזה הרבה יותר נכון ונעים בשבילנו. אנחנו מרגישים שאנחנו התחזקנו כהורים ושההתייחסות הנוכחית לילדים מעצימה אותם וקרובה יותר למה שאנחנו מצפים לתת להם כאמא ואבא שלהם.

אנחנו מודים לך על החוויה  והלמידה החשובה הזאת וממליצים בחום על הקורס בהנחייתך." יובל ונורית.

"טלי היקרה שלום,

עופר ואני השתתפנו בקורס הבסיסי ובקורס ההמשך, שמבחינתנו היו שיעורים לחיים...
הכלים שנתת לנו, לא רק שיפרו את היחסים בינינו לילדים, אלא גם תרמו רבות לזוגיות שלנו ולתקשורת בריאה יותר.
היום, אני מקדישה תשומת לב רבה יותר לדברים החשובים באמת: הקשבה אמיתית, מועצות משפחתיות, משחק ועידוד ופחות מתערבת בויכוחים וריבים ביניהם, שהם יכולים לפתור בעצמם. האווירה בבית נינוחה יותר ואנו משתדלים לשים לב שכל ילד יושב בכסא חיובי משלו.
לסיכום, רצינו להגיד לך שאת מדריכת הורים נפלאה. אהבנו מאד את הגישה שלך, היחס האישי וההומור. קורס ההמשך סייע לנו לעשות סדר בכלים ובתיאוריה שלמדנו בקורס הבסיסי. התמקדת בפתרון בעיות ובפרקטיקה, וכמובן המשכת לשתף אותנו בנסיונך האישי העשיר.
תודה ענקית ומקווים שניפגש בהמשך," עופר ונעמי.

"היי טלי, 
עבר שבוע מאז הגמילה והקטנה ישנה לילה שלם בלי צפצוף. אכן לקח לה שלושה לילות בהן היא התעוררה ובכתה אבל זה פשוט נגמר. השיטה עובדת. עדיין קצת קשה לה להרדם אבל גם זה במגמת שיפור... תודה רבה על העצות והעזרה. בזכותך אני ישנה לילה שלם ... וכמובן גם שאר הבית.
שוב תודה," נטע


"טלי, 
הייתי בטוחה שקורס ההמשך הוא חזרה על הקורס הראשון, אבל בגלל שעברה שנה, רציתי להתרענן.
בפועל טעיתי בגדול!
קורס ההמשך הוא באמת קורס מתקדם שמצייד בעוד כלים ועומק.
רק עכשיו הבנתי עד כמה עמוק אנחנו יכולים להשפיע על עיצוב האישיות של ילדנו, על הביטחון העצמי שלו, על היכולות שלו להתמודד עם הקשיים בחיים.
אנחנו פשוט קובעים במו ידנו את גורלם של ילדנו.

מתוך ההבנה הזו, יותר קל לי להתנתק מהתגובה האימפולסיבית, מהעייפות והטרדות ובאמת להיות שם בשביל הילדים שלי.

טלי, הקורסים שלך הם הדבר הכי משמעותי שלמדתי בחיי.
זה היה צריך להיות קורס חובה באוניברסיטה.

תודה מכל הלב."
דניאל וולסקי


"המון תודה! קודם כל על שעתיים שבועיות של סטנד-אפ איכותי על חיינו:-) , על ההזדמנות להצצה נדירה לתוך תוכו של הילד ואיך שהוא רואה את הדברים. וכמובן על ארסנל הכלים שציידת אותנו שעוזר לנו כבר בימים אלה ובוודאי יעזור גם בהמשך!" קרן.

"טלי יקרה,
מחמאה הכי גדולה זה שאנו מבקשים להרשם לקורס המשך הקרוב. ראינו שארגז כלים שאת מספקת מגוון, רחב ומאפשר אדפטציה לכל סוג הורה-ילד ומה שבינהם. השילוב  בין התכנים החשובים והצורה להעברת המסר הוא יעיל ומהנה. ובקצרה: באתי. ראיתי. יישמתי.
תודה ולהתראות בקרוב" גלה דינציס


"לפני למעלה משלושה חודשים, אחרי עוד לילה ללא שינה, עמדתי בפינת הקפה בעבודה ותוך כדי זה שאני מרוקן לתוכי את הקפה ה12 הצטרפה אלי חברה וקולגה, ליאת לוין רוטמן, שהקשיבה בתשומת לב לסיפורים שלי על קשיי השינה של עמרי ובין כל ים הפיהוקים שלי היא אמרה: "אתם חייבים ללכת לאדלר לקבוצה של טלי פלג, היא הורסת, וזה פשוט שינה לנו את החיים". אנחנו מתאימים גם אם אנחנו לא זוג נשוי שחי יחד, שאלתי והיא אמרה שברור שכן. התיאורים שלה היו מספיק משכנעים בשביל שנעשה את הצעד ונרשם.
אז נכון שפספנו לא מעט ולא את הכל מיישמים או זוכרים כשצריך, אבל המודעות לדברים שלמדנו היא עצומה. לא ברור איך אנשים צריכים לעבור טסט בשביל לקבל רשיון נהיגה ואף אחד לא  מחייב הורים ללמוד איך להיות הורים.
אני חושב שהדבר החשוב ביותר מבחינתי להגיד כרגע זה תודה אישית לך. יש לך יכולת נהדרת להכיל קבוצה כל כך גדולה ומגוונת של הורים, בשעה כל כך מאוחרת בערב, כשכלם עייפים ורוצים תשובות מהירות לבעיות שלהם, ועדיין לגרום לכולם להיות סבלניים לזה שלא יקבלו תשובות במיידי. האופן היחודי לך, שבו את משלבת תכנים רציינים עם כל כך הרבה הומור וקלילות וסיפורים אישיים ( פלג, יובל ורועי הם לגמרי כבר חלק מאיתנו) הפכו את הסדנא למהנה וכזו שנתנה רוח גבית ואנרגיה לכל את  לכל השבוע.
תודה רבה." עמית

"אני חושבת שהקורס הזה הוא אחת הבחירות הנכונות שעשיתי כהורה. רב החומר עדין לא מתאים ליישום אצל מאיה, אבל אלי ואני משתדלים להכין את עצמנו מראש - כבר עכשיו אנחנו לא מתעקשים אתה על דברים שאינם חשובים (20-80), מבלים אתה זמן איכות, מעודדים אותה ומבקשים ממנה עזרה. 
מעבר לחומר עצמו, את מעבירה את הקורס בצורה מעולה - למרות שמאוחר ועייפים, את מצחיקה ומעניינת וכיף לשמוע אותך.
תודה!"  נועה

"הקורס היה מבחינתנו ממש מוצלח ובדקה ה 90. קיבלנו כלים להתמודדות יותר שפויה ופחות דיקטטורית. הילדים ממש מכורים לזמן אמא/אבא ולפעמים ממש ניכר שהם אסירי תודה על כך.  כיף לראות שיש להם פתרונות יצירתיים וטובים להרבה בעיות שאנחנו לא ידענו לפתור." אפרת.

"הי טלי
אין מילים!
אחד הדברים הכי חשובים בעיניי בקורס זה הרוגע והבטחון שהוא נתן לי.
הידיעה שיש כלים, יש פתרונות, אפשר להתמודד עם כל דבר ולהוריד לחץ ביומיום.
אני חושבת שהקורס תרם מאד לילדים ולתחושת העצמאות והערך שלהם בבית.
וכמובן לזכור מה שאת תמיד אומרת, להנות מהילדים! אנחנו מאד נהנים!
מחכה כבר לקורס המשך!" אורית.


"טלי שלום,

אנו מודים לך על סדנא 'מאלפת', על תובנות, פתרונות ודרך חיים עם המון רגישות.

יש לפננו עוד הרבה עבודה לנסות ולרסן את "הדיקטטור", אבל מה שהשכלנו ליישם עבד כבמטה קסם.

נראה לי שאנחנו נשוב ונפגש בשנים הקרובות (נראה לי שהתוספת החדשה למשפחה מכינה לנו אתגר או שניים).

שוב תודה." אנט וליאור

"היי טלי
אני רוצה להודות לך מאוד על קורס ההמשך. הוא איפשר לי להשתמש בכל הכלים שלמדתי בקבוצת ההורים באופן מודע יותר ולהבין לעומק עוד כמה מימדים ותפקידים שלנו כהורים. התכנים שהעלית בפגישות חיזקו בי את הביטחון שיש בי את מה שצריך בשביל לגדל ילדים מאושרים.
כזכור לך, הגענו לקורס ההמשך מיד לאחר קבוצת ההורים, אך למרות שיישמתי הרבה מהמתנות והכלים שקיבלתי ממך בקבוצת ההורים: עידוד, זמן מיוחד, עידוד לעצמאות, התיעצות, בקשת עזרה, מועצה משפחתית, המנעות ממאבקי כוח, הרחבת תנאי, בכל זאת הרגשתי שהאוירה בבית לא רגועה ולא מאוזנת. ולמזלי כבר בתחילת קורס ההמשך
העלית את נושא שק התכונות ומאז חקוק לי המשפט "חבק את הבכור" .
בעקבות אותו מפגש הבנתי שמהרגע שנולד בני הקטן, ביתי הבכורה הפכה אוטומטית לאחראית, לנבונה ולעצמאית ונפרדה שלא מרצונה ממעמדה כתינוקת המתפנקת שכולם נהנים לחבק. התחלתי להקפיד על חיבוקים בלי סוף, עירסולים, ליטופים, ודיגדוגים, ולצד זה שילבתי עידוד לעצמאות. במקביל התחלתי להתייחס גם לתינוק כגדול ולעודד אותו לעצמאות ולהדגיש את חכמתו ויכולותיו.  הוא כבר לא רק חמוד קטנטן ומצחיקן.
עבורי זו הייתה המתנה הגדולה ביותר מקורס המשך. אז תודה טלי ולהתראות!". נועה


"טלי,

נהניתי מאוד מהקורס! הדרך שבה את מעבירה את הקורס והפילפליות שבך מנעימים את הזמן וגורמים לחומר להיקלט טוב יותר.
למדתי המון שיטות חדשות להתנהלות עם הילדים ואנחנו מנסים ליישם כמה שיותר. כבר ניתן להרגיש בהבדל משני הצדדים – מהצד שלי – אני רגועה יותר ונהנית יותר מהילדים. ומצד הילדים שמשתפים יותר פעולה ואני חושבת שגם נהנים יותר ממני.

המון תודה! " יעל.


"המון תודה לך טלי, יכול להיות שבזכותך יש אצלינו תפנית סוף סוף חיונית וחיובית, שלא מקבלים בשום מקום, ממש היית לנו שליחה, ימים יאמרו, אך יש בליבי האמונה שאם ארפה קצת, הדברים שעשית הם ממש קודש. לא רק לי ואצלינו אלא במאות משפחות.

 המשך שליחות מעולה." אירית."אנחנו מיישמים את הנעים לא נעים, ואת מועצת המשפחה (בורסיה של ההוקרה בשלב ראשון) וזה ממש כיף. אני אסירת תודה על הדברים שלמדתי- היה קורס מלמד עם כל כך הרבה תובנות ליישם. אני מתגעגעת לפורום ולהרגשה הכיפית של ימי רביעי בערב ! :) " עינת

"רגע של שקט ואני מנצלת סתם לשתף שפתאום שמתי לב שאני הרבה פחות צועקת. זה לא שהכל מושלם ויש עוד המון על מה לעבוד, אבל יש התחלה וכוונה. אנחנו ממש משתדלים בענין פתרון בעיות, כי זה באמת נשמע הדבר הכי הגיוני לעשות וגם הכי מכין לחיים.  וגם למדתי לעשות הרחבות למרות ועל אף שזה מאוד מאוד קשה  לי.
שיהיה סופ"ש נעים ותודה." שרית.
"הי טלי,
ההשתתפות בסדנא הייתה אחת החוויות הכי חשובות (אם לא ה...) שעשיתי בחיי מאז היותי אמא.
הסדנא גרמה לי להסתכל אל ילדיי בגובה העיניים, לשחרר היכן שצריך, להימנע ממאבקי כח מיותרים, לתת הרבה בחירה ופשוט להנות מהילדים. (אני מכירה מישהי שכל הזמן אומרת את זה...)
אנחנו מיישמים המון תכנים שלמדנו בקורס כמו special time, אימון למטלות שוטפות, המון עידוד, פגישה משפחתית (היה להיט!), שימוש ב  imessageופתרון בעיות. בקיצור – מכל טוב.
הבית רגוע ומכבד יותר, שגרת הבוקר השתנתה לטובה ואנחנו ממשיכים לעשות שינויים צעד אחר צעד.
אני חושבת שזהו קורס חובה לכל הורה, ומעבר לתכנים החכמים, הנחיית הקבוצה מבוצעת על ידך בצורה נעימה ומשעשעת כל כך. נהנינו מכל רגע.
ניפגש בהמשך.
תודה מכל הלב,
J" שרון ומשה.
"היי, טלי.
עוד לפני תחילת הסדנא הבנו ששיטת העונשים לא עוזרת לנו ורק פוגעת ביחסים שלנו עם הילדות (51/2 ו-31/2) והפסקנו עם זה. ואז יצא שהרבה פעמים לא ידענו איך לעזור לילדות ולעצמנו בשעות המצוקה.
הסדנא הגיעה כמים לאדמה צמאה. זה נתן לנו כלים, שבאמת עוזרים ליצירת אווירה של כבוד הדדי ואהבה וגם להשגת מטרות משותפות (כמו ניצול יעיל ומהנה של הזמן). הדרך לשלמות עוד ערוכה ואולי לא נגיע אליה, אבל הכיוון שאנו רוצים ללכת בו ברור עכשיו ואנו שמחים לכל הצלחה קטנה שבדרך.
על זה וגם על עשרה מפגשי איכות עם הגשה קלילה (ולפעמים מצחיקה) אך חודרת של דברים חשובים לחיים, תודה גדולה לך, טלי, מאתנו."
מאשה ופבל.


"תודה גדולה, שהצלחת לשים לי מראה מול הפרצוף, ולאפשר לי את היכולת לתקן.

תודה רבה שהחזרת לי את חווית האמהות לשתי בנותי (המקסימות !!!!) בנות ה- 14.5, גיל מאתגר ולא פשוט בכלל.

תודה רבה שלימדת אותי לא לחזור על אותן טעויות עם שני בני הצעירים יותר.

תודה רבה שהחזרת לבעלי ולי את ההנאה מהמשפחה, מהילדים, מהביחד ומכל הטוב שנפל בחלקנו.

תודה רבה שציידת אותנו בארגז כלים מגוון ומופלא. 

על כך תבורכי !" מאיה


"טלי היקרה,
נרשמנו בהיסוס לסדנה בגלל המחשבה שאולי מוקדם מדי עבורנו עם פצפון בן שנה וחודש, עם זאת במהלך הקורס קיבלנו כלים רבים שהפכו לחלק מהיום-יום שלנו. אנחנו משתדלים ליישם כמה שיותר וממש מחכים שיגדל וניישם עוד.
כבר בשלב הזה יש לנו אווירה נעימה וכיפית בבית, נהנים מהילדון והוא מאיתנו והרבה מזה בזכות הסדנה. היה לנו מאד כיף להגיע למפגשים ויותר מהכל נהנו ממך כמנחה, ניפגש בקורס המשך!"
ג'ני ולב

"שלום טלי,

רציתי להגיד לך שהקורס שלך מדהים בעיני והוא צריך להוות רשיון להורות. אני חושב שמעבר לשינוי עם הילדים מתאפשרת גם התבוננות פנימית וכמו כן  כלים למערכת היחסים הזוגית.
מאד נהניתי ומירב ואני בהחלט מתכננים להמשיך לקורס המשך.
את עושה מצווה בעיני ועוזרת להמון אנשים, עבודה מאתגרת בטוח אך יחד עם זאת אני בטוח שכלול סיפוק אדיר.
את כריזמטית, מצחיקה ומעבירה את החומר בצורה מסודרת וברורה.

שוב המון תודה ובהצלחה בהמשך,

איל

"הקורס היה נהדר ואם יש טיפ שאני אשמח להעביר הלאה לגבי הזוג זה שבאתי לקורס לאחר ששנה אשתי ניסתה לשכנע אותי וכל הזמן שיכנעתי אותה לדחות בכמה חודשים. במבט לאחור הקורס היה נהדר, שילוב מעולה בין למידה והומור, ומינון נמוך ונכון לדעתי של דיאלוג ומקום לתת להורים לשפוך את אשר על ליבם - שזה היה הפחד שלי ואולי של רבים אחרים :)).
לדעתי הצלחנו עד כה לישם אולי 5% והשיפור בבית מדהים. תודה! שבוע מקסים". ניר"לא תמיד קל להודות שאתה כניראה לא בדיוק בדרך, ויותר קשה להחליט שאתה עושה משהו בשביל זה. למדנו המון. כל מה שהרגשנו תמיד, קבל הגדרה ספציפית ומסגרת.
נפלו מלא אסימונים במהלך שבועות הקורס, אבל השינוי האמיתי הגיע מההבנה שבמוקד צריכים להיות החיזוק והעידוד.
כמו דיאטה, הקושי האמיתי יהיה בשמירה ובשגרה, אבל מה שברור שהענקנו למשפחה שלנו מתנה ענקית, ויש לך חלק לא מבוטל בכך! תודה"
חנית ואורן

"היי טלי,
רציתי להגיד לך תודה רבה על הסדנת הורים. מעבר לתכנים המאוד שימושיים שלימדת, הסדנא הייתה מאוד מהנה (הצלחת לעשות משהו שחמש שנים באקדמיה לא הצליחו וזה להושיב אותי בכיתה לשעתיים רצופות).
הדבר העיקרי שלמדתי בסדנא הוא שרוב הדברים שקשורים בחינוך הילדים שלנו מתחילים ונגמרים בשינוי שאנחנו ההורים צריכים לעבור. הסדנא עבורי הייתה תהליך של בחינה עצמית שלי בתור אדם בוגר ובתור אבא ועל כך אני מודה לך.
אנחנו בודאות נרשם לקורס המשך אבל עוד שנה, אנחנו רוצים שדברים יחלחלו ויושרשו במערכת היחסים שלנו עם הילדים לפני שנמשיך. וחוץ מזה, צריך לבנות מאגר שאלות חדש...
תודה רבה!"
עופר גריסרו

בדרכך המיוחדת מלאת ההומור זכינו להכיר עולם שלם של מושגים ודרכים ליצירת אווירה חיובית ונעימה במשפחה שלנו, הקורס עזר לנו להבין טוב יותר את מצבו של המתבגר.
המשיכי לתרום לאנשים מידיעותייך הרבות". ענבר

"טלי היקרה
לפני כשבועיים סיימנו קורס המשך. רוצה לומר המון תודה על שני קורסים רציניים ואיכותיים איתך. האופן בו העברת את החומר היה תמיד חי, הומוריסטי, מלווה בהמון דוגמאות תוך חשיפה עצמית שאינה מובנת מאליה עבורי
הכלים הם כלים לחיים, שאני מנסה לאמץ לא רק בבית אלה גם בסביבת העבודה שלי.
בזכותך הכרנו עולם מושגים חדש ועשיר אשר הושרש לילדים. כך למשל תומר בן ה-5 ומיקה בת השנתיים וחצי  מבקשים זמן איכות עם אמא ואבא (בנפרד כמובן) , מתווכחים למי תהיה היום הצלחת המיוחדת ומשתפים אותנו בחוויות מהגן  דרך סיפור אירוע נעים ולא נעים שקרה להם
אין ספק שעוד רבה הדרך לפנינו, אבל התחושה  היא שיש בסיס טוב לעבודה ושתמיד אפשר לפנות אליך בהמשך, אם וכאשר יתעוררו דברים
המון תודה על התרומה הזו שלך, להפוך משפחות לבריאות ויציבות יותר." 
אסנת 


"גם אם נדמה לי שעוד מוקדם לכתוב ולבחון את השיפור שהביאה איתה הסדנא, וגם אם לא הכל אנחנו כבר מיישמים, רצינו להגיד תודה גדולה!
מהרגע הראשון התחברנו לגישה המעשית שלך, לטיפים שתובלו בכל כך הרבה הומור, ליכולת המדהימה שלך להדריך כל כך הרבה הורים במקביל ועדיין לזכור ולתת לכל אחד את תשומת הלב האישית, וליכולת שלך להזכיר לנו להיות קצת יותר סלחניים כלפי עצמנו.
למדנו שמותר וצריך לשחרר שליטה, למדנו להסתכל על הילדים כעל שווים בעלי רעיונות יצירתיים, ולא פעם לבקש (ולקבל) מהם עזרה.
בטח נתראה מתישהו בקורס המשך (אחרי שהדברים ישקעו...).
שוב תודה". אריק ויעל

"הי,
אמנם עברו כמה וכמה חודשים מאז הקורס, אבל אנחנו חושבים ופועלים לפי מילת הקוד 'טלי פלג' הרבה פעמים.

היום היתה לנו סיטואציה משפחתית מרגשת שחשוב לנו לספר לך עליה. במהלך ארוחת הערב, סיפרתי ליובל על איזה שהיא סיטואציה לא נעימה שקרתה לי היום והילדים התחילו לשאול על מה אנחנו מדברים.
החלטנו לפתוח את הנושא איתם ולהתייעץ. קיבלתי מהם עצות טובות ומעצימות, שהזכירו לי שוב שיש לנו ילדים כל כך רגישים וחכמים. עם המון תובנות מקסימות ונכונות על איך שהעולם מתנהל, קיבלתי מהם רעיונות באמת טובים (הם בני 5.5 ו- 3.5) וגם המון חום ותחושה שהם מחבקים אותי כמו שאני מחבקת אותם. דבר שלא ברור לי מאליו ביום יום והיה לי מאוד חשוב וכיף ומחזק להרגיש את זה מהם.

בצד שלהם, ראיתי שוב כמה חשוב להם להביע את הדעות שלהם ולהרגיש שמקשיבים להם ומחשיבים את דעתם. בצדק. כי יש להם דעות מוצקות ונבונות. וממש כמו שאת תיארת, תוך כדי השיחה, ראינו איך הם גובהים וצומחים מולנו.

אני לא חושבת שהיינו מגיעים לסיטואציה הזאת בצורה הזאת לולא מה שלמדנו ממך.

נמשיך להפעיל את מילת הקוד 'טלי פלג' ובטוח נגיע לקורס ההמשך ברגע שנתאפס על התינוק החדש.

המון תודה וד"ש חם !!"

נורית ויובל.


"I'd like to share with you that we think of you at least once a week. 
We do our best to conduct family meetings each week, have special times as much as possible. 
And of course we sometimes have some challenges which require us to look at the heart of the problem and not just simple problem solving issues. It's confusing to see that even though we are graduates of the 2nd Adler course, we still make mistakes. 
Fortunately, your booklet is next to my bed, so when one of the kids has chosen the path of misbehavior, I can recall what we studied and think of the mistaken goal of our dear kids. It helps a lot! And of course I realize that bringing up kids is a life-long challenge.  
I also love your weekly tips!
Lots of hugs, "
Zsuzsi

"הי טלי,
חזרתי כעת מהרצאה בנושא הורות כשלאורך כל ההרצאה המהנה, חשבתי עליך (:
כמובן שהיתה הקדמה על הגישה האדלריאנית ועקרונותיה. וכל השיח נסב סביב העקרונות אותם לימדת בקורס שלך.
נדהמתי לראות ולשמוע הורים שואלים, מתעניינים, אובדי עצות שלא דוברים את שפת "טלי פלג" כפי שאני ורותם קוראים לה ונכחתי לראות עד כמה הקורס איתך היה עמוק, אמיתי, קולע וכל כך נכון. 
כמובן שידעתי זאת גם טרם ההרצאה היום, אבל הפער בין לפני הקורס ולאחריו עצום.
ממש רצתי למחשב לכתוב לך. נזכרתי שביקשת לקבל משוב לאחר סיום הקורס ואני עם עצמי החלטתי שלא מתאים לי לכתוב לך מייל עם מחמאות על כמה תורם, מהנה ומועיל היה הקורס שלך (למרות שהנה אני כותבת) וחיכיתי לרגע שירגיש לי נכון להודות לך באמת.
אז הנה הרגע הגיע ומתוך חווית ההרצאה בה הרגשתי עשירה בידע אדלריאני ובחכמת טלי - אני אומרת לך תודה גדולה. הקורס איתך הוא נכס לחיים, להורות ולהתנהלות משפחתית בריאה ומהנה.

מעריכה,"
יעל

"טלי יקרה,

כבר כמה ימים שאני רוצה לכתוב לך והטיפ השבועי הושיב אותי לכתוב.
אני ובעלי השתתפנו בקורס שלך לפני כשנתיים וחצי בכפר סבא.
היום אני יודעת שהקורס הזה עיצב את ההורות שלנו ועכשיו רואים את התוצאות גם על הילדים האדלריאנים שלנו.
לפני כשבוע הייתי בהרצאה של מרצה ממכון אדלר על איך מחזקים דימוי עצמי וביטחון עצמי אצל ילדים. ישבתי והקשבתי לטיפים ולעצות ופתאום הבנתי שבזכותך אנחנו מיישמים את כל הדברים האלה כבר באופן טבעי ואכן גידלנו שני בנים הם המון כוחות וצידה לדרך.
סתם דוגמא קטנה: בגן של נועם יש משכיני שלום שצריכים לפתור בעיות בחצר. נועם מונה למשכין שלום והוא היה קצת מודאג איך הוא יצליח לפתור בעיות... הזכרתי לו שבבית אנחנו עושים ״פתרון בעיות״ ושבעצם הוא מאד טוב בזה. הוא חייך מאוזן לאוזן והלך לגן מוכן למשימה ואכן היה משכין שלום יעיל מאד!
אז באמת תודה מכל הלב על שנתת לנו את הכלים להיות הורים טובים יותר ובטוחים בדרך שלנו.
אנחנו ממשיכים להמליץ עלייך בחום ובאהבה.

תודה,"
עינב
"טלינקה המקסימה

תודה רבה על קורס המשך מאלף וכל כך מקצועי !

אני חושבת שכל כך התחברתי אליך, מפני שאת למעשה אחת מאיתנו, אחת כמו כולם - משתדלת, מנסה, טועה, מתקנת, לומדת, אוהבת, מתאכזבת וגאה.
הידיעה שאת מדברת אלי בגובה העיניים, לא מנסה לחנך אותי להיות "אמא מושלמת", לא שופטת על טעויות ולא מטיפה - מאד חשובה בעיני.

המשיכי בדרכך החשובה והטובה" מאיה.


"נהניתי מאוד מקורס ההמשך, את מעבירה אותו בצורה מאוד מיוחדת, עם הרבה צחוק, הרבה דוגמאות ושיתוף שלך וזה נהדר.
דרך אגב – אנחנו עושים ישיבה משפחתית של קינוח ועידוד פעם בשבוע והילדים ממש מחכים לזה.
כלים של קסם שלקחתי מ-2 הקורסים שלך: זמן מיוחד, נעים – לא נעים, ישיבה משפחתית ופתרון בעיות.

כל טוב לך".
רחל"טלי,
תודה היא מילה חלשה מדי כדי להביע את התחושות שלנו בסוף שני הקורסים. יצאנו עם ארגז כלים גדוש בכל טוב, נכון שלא תמיד זוכרים לשלוף את הכלי הנכון אבל עצם העובדה שהארגז נמצא שם - כבר מרגיע ונותן ביטחון שאפשר להתמודד עם הכל. האווירה בבית השתפרה מאוד, כולנו מתאמנים בניסוח חיובי, בפתרון בעיות ובהתנהלות מכבדת. 
נתגעגע מאוד לסיפורים הקורעים שלך, לפתרונות היצירתיים שלך ובכלל לערבי יום ראשון כיפיים ומלאי צחוק. 
אנחנו מאמינים באמת שכל משפחה חייבת לעצמה את הלמידה הזאת, זה באמת משנה חיים ונמשיך להפיץ את הבשורה :-)
מחכים בקוצר רוח למפגשי הרענון וכבר מתגעגעים.
תודה ושוב תודה,"
מרב ורעם

"תודה לך על  הכלים המעולים ותחושת השייכות.
הכלי הכי טוב שקיבלתי מקורס ההמשך הוא שאף פעם לא מאוחר לעשות שינוי.
כל שינוי קטן בהתנהלות זאת מתנה גדולה לאיכות החיים בבית.
תודה תודה. תמשכי להעביר את  הכלים  המועלים  הלאה. 
נפגש בהמשך" אתי 


"היי טלי,
הציפיה הטבעית שלי מהקורס הייתה לקבל כלים לגידול וחינוך מוצלח של בתנו הנפלאה. לא העלתי בדמיוני הפרוע ביותר שהקורס ישפיע גם על כל החוויה וההוויה המשפחתית וישפר את הדרך בה אני מתמודד עם סיטואציות בתחום הקריירה, בקשר הזוגי, עם חברים ובכלל בהתנהלות היומיומית. הרווח כולו שלנו!
בהצלחה,"
פרי 


"רצינו לומר המון תודה!  שמחים שבחרנו להשתתף בקורס. למדנו המון, נהנינו מאופן העברת השיעורים, ולקחנו אתנו המון כלים להמשך הדרך.
תודה!"
מיה וגיל


"טלי היקרה,
אני מאוד מודה לך על חוויה מרעננת ויוצאת דופן. 
הקורס היה מהנה, מעניין, כייפי ובעיקר מלמד. אני בעיקר מאוד מעריכה את הנדיבות שלך בשיתוף במידע, בדוגמאות, בטיפים ובניסיון. הרצון והיכולת שלך לתת לנו לגמוע מהמעיין הבלתי נדלה של הידע שלך כלל אינם מובנים מאליהם. 

התחושה שלי לכל אורך המפגשים הייתה שמעבר לחיבור והאמונה שלך בתורה האדלריאנית את באמת רוצה להיטיב עם כולנו (הורים וילדים)... וכשזה הכוח המניע של העשייה אז את יכולה לעשות רק טוב.
מעבר לייחודיות של הסגנון שלך אשר מביא משהו מאוד חם, אינטימי, כן, משתף והומוריסטי למפגשים עצמם והופך אותם לחוויה מהנה מאוד, האופן בו את מעבירה את החומר בצורה פשוטה, מחוברת לקרקע ולחיי היומיום הופך את הדברים לאפשריים וברי יישום.
התחושה הטובה שלי לכל אורך הקורס נובעת, בין היתר, משילוב מאוד מוצלח בין לימודי התיאוריה לארגז כלים פרקטיים ומהנים להגשמתה.

אני מודה לך כמובן גם בשם ירון, רועי בן השנתיים והתינוק בבטן שכולי תקווה שיהנה מפירות הלמידה.  
ניפגש בקורס ההמשך" ענבר וירון.

"היי טלי,
רציתי להגיד לך תודה גדולה, הקורס שלך הוא מתנה לכל הורה.
בזכותך אני חווה מערכת יחסים שונה לגמרי עם הבן שלי.
עזרת לי להבין את התפקיד שלי כאמא ונתת כלים מדויקים ופרקטיים שהפכו לחלק משגרת היומיום שלנו ועושים פלאים.
כל מפגש איתך היה חוויה מלמדת ומהנה, דרך ההגשה שלך עושה את כל התיאוריה לנגישה, אני אתגעגע לימי שלישי.
תודה"
הילה

"טלי יקרה, את מנחה בחסד.. יצאתי ממך עם ארגז כלים להתמודד עם האתגר הגדול של גידול ילדים.
קודם כל, אני רוצה לספר לך סיפור פשוט מהשבת האחרונה, שאני חושבת שהוא בעצם התמצית של הכל: זו הייתה שבת שהיינו בבית; לא בטיול, לא אירחנו ולא התארחנו. שבת אביבית בכיף בבית. בעז, הבן מהתאומים בני ה- 3, הרגיש בשלב מסוים איזושהי מצוקה ותסכול (לא יודעת למה.... אבל זה גם לא כל כך משנה). הוא ניגש אלי ואמר לי: " אימא, אני רוצה 'אימא כיף' " (ככה אנחנו קוראים ל-special time ; אימא / אבא כיף). לקחתי אותו על הידיים, חיבקתי אותו, נכנסנו לחדר שלהם, סגרנו את הדלת ועשינו 15 דקות special time. הילד יצא ילד אחר.... מדהים איזה מהפכות המוסד הזה של ה-special time  יכול לעשות....
אז נכון שיש לנו עוד הרבה דברים לעבוד עליהם והדברים רחוקים מלהיות מושלמים והיינו שמחים ליישם יותר ממה שלמדנו; אבל אחרי 2 קורסים אצלך יש לי את הכלים לפתור את הבעיות. לרוב, הפתרונות הם תהליך שלוקח זמן ולא 'אינסטנט'; אבל הידיעה שיש לי את הכלים לפתרון משרה רוגע ושפיות עלינו (וזה מקרין על הילדים), וזה עוזר בפתרון הבעיה.
טלי, למדנו ממך המון. אנחנו מיישמים באופן די קבוע 'Special Time', 'Special Plate', 'Family Meeting' והמון המון עידוד. את נותנת אנרגיות להתמודדות והכנסת לתא המשפחתי שלנו יותר שפיות. ועל זה תודה ענקית. תמשיכי בעבודת הקודש הזו.

הבכורה שלנו בת 9. מתי כבר אפשר לבוא לקורס מתבגרים?

בהערכה ובהוקרה,"
מיכל.

"טלי יקרה,
שני הקורסים שעברנו אתך היו המתנה הכי ענקית שנתנו לעצמנו כהורים!!! 
אחרי הקורס הראשון שמחתי שיש עוד קורס שלם להפנים את כל הידע והתובנות שקבלנו, ועכשיו אחרי הקורס השני ההרגשה היא שנחשפנו לצופן סתרים שאם רק נזכור איך לקרוא אותו מחכה לנו תיבת אוצר. אני ממש מקווה שמדי פעם נעבור על 2 החוברות שקבלנו בקורס ושהן יעזרו לי להיזכר בכל ה"קודים", ושיהיו לנו כמה שפחות סטיות מהדרך...
על הקורס השני אמרת שאת פחות מדברת ויותר אנחנו, וחשבנו שזה מעין תרגול וחזרה על הנושאים החשובים שעלו בקורס הראשון. אבל זה לא היה כך- הקורס השני הכיל עוד המון ידע חדש, שכמו בקורס הראשון העברת בצורה פשוטה ופרקטית עם המון רעיונות מקסימים, יצירתיים וישימים ליצור במשפחה קרבה, הקשבה, אמפטיה ולהעביר ערכים בצורה כיפית ולא דידקטית.
אנחנו משתדלים מאוד ליישם את הספיישל טיים,  וכל שבוע עושים לפחות פעמיים "ספיישל פלייט", "נעים לא נעים". החלטנו להתחיל לתת דמי כיס וצריך לצאת עם המועצה המשפחתית הראשונה לדרך... אני מנסה להתרגל להתנסח ב  "ריפלקטיב ליסנינג" ומשפטי "I feel" ויש עוד כל כך הרבה לזכור וליישם. אני ממש מקווה שאזכור ואפנים את כל מה שלמדנו.  
לקורס הראשון הגענו כדי ליישר קו על אותה שפה חינוכית וזה ממש כיף להרגיש ששנינו שותפים לאותו "סוד" שהוא הגישה האדלריאנית. כשאוריה הבן הבכור שלנו (5) נולד, אמא של עתי אמרה משפט יפה ונכון- שכל הילדים נולדים מושלמים, התפקיד שלנו הוא כמה שפחות לקלקל.
אני מקווה שכל הכלים שלמדנו יעזרו לי להגיב למצבים של כעסים, העסקות יתר ומאבקי כוח בצורה הכי טובה כך שיהיו כמה פחות מילים ותגובות שאתחרט עליהם...
נהנינו מאוד מאוד מאוד, החוש הומור שלך זה משהו נדיר שהפך כל מפגש בלי יוצא מן הכלל לבילוי.
נשמע שיש לך משפחה מדהימה, ותודה שחשפת אותנו לכל הסיפורים הקטנים שהמחישו כל כך טוב את הדברים שהעברת.
כיף לקבל כל יום שני את הטיפ השבועי, "טיפין טיפין" של תזכורות.
ישר כוח בעבודת הקודש שאת עושה, 
מחכה כבר למפגשי המתגעגעים
עתי מזדהה עם כל מה שכתבתי, רק שאני המשתפכת בינינו.
תודה ענקית משנינו, ובעצם גם מהילדים
שנהנה מהילדים ."
עינת ועתי
"הי טלי,
אנחנו רוצים לומר לסיכום שאת מצחיקה עד דמעות...
כייף היה לשמוע את הסיפורים בדרך ההומוריסטית שאת מספרת אותם וללמוד איך לשנות דברים קטנים בבית שעוזרים בפרקטיקה היומיומית.
באהבה"
מורן ואיל פאר

"טלי

תודה רבה על מה שנתת ועל איך שעברת את השיעור.
את בן אדם מקסים ומרתק שכייף לשמוע אותו. אין ספק שאת אוהבת את מה שאת עושה כי מרגישים זאת בקורס.

הקורס הוא לדעתי קורס חובה לכל הורה, ילד מגיע לעולם ללא הוראות הפעלה, הקורס הזה בהחלט הוראות הפעלה להורה.

תודה רבה
וכמו שאני אומר רק בריאות כל השאר יגיע בהמשך."

דניאל גד אהרוני

"בדרכך המיוחדת מלאת ההומור זכינו להכיר עולם שלם של מושגים ודרכים ליצירת אווירה חיובית ונעימה במשפחה שלנו. הקורס עזר לנו להבין טוב יותר את מצבו של המתבגר.
המשיכי לתרום לאנשים מידיעותייך הרבות". ענבר.

"הקורס מצוין. עלה בהרבה מעל ציפיותינו. טלי מרצה בחסד. מקסימה, קשובה, מצחיקה ובעיקר בעלת המון תושייה, סבלנות וידע. עזרה לנו עם בעיות שינה ועם נושא הגבולות. אנו ממליצים לכל המכרים שלנו על הקורס המעולה הזה. קורס חובה לכל הורה!"
חן ופרי.

"לפני מספר חודשים אחת האימהות שתפה שהיא יישמה את עקרון ה״חבק את הבכור״ עם הבת שלה וכמה פלאים זה עשה. החלטתי ליישם אותו גם על בני הבכור בן ה 14 ותקשיבי, אחרי חודשיים בלבד של חיבוקים ונישוקים יזומים מצידי, הוא פתאום התחיל ביוזמתו לשחק עם אחיו השלישי בן ה6, אותו הוא לא סבל, וסתם.... עכשיו עברתי לחבק את הבכור לבן השני בן ה12.....
סתם הזדמנות להגיד לך תודה שאת עדיין בחיי בזכות הטיפים האלו!!!!
נשיקות וחיבוק גדול"
מירב  :))))))

"בוקר טוב טלי,
 תודה רבה על ההרצאה שהעברת לנו אתמול.
היה מאוד מעניין ומפרה.
הכלים שנתת נראים מאוד פשוטים ודורשים בעצם את המינימום שגם כך אנו מחויבים להעניק לילדים.
תודה ויום נפלא,"
דניאל.

"אהלן טלי
לקחתי מהבופה שלך הרבה רעיונות: זאב טוב – אוכל טוב יותר מזאב רע, נעים לא נעים, התייעצות, זמן איכות ופתרון בעיות. אני באמת מרגיש שאת האוטוריטה בכל מה שקשור לסטנדרטיזציה של הורות . הקורס הזה עשה לנו, כזוג, איזה יישור  קו וסטנדרט גידול בקו אחיד, כי אותנו אף אחד לא לימד.
 אז תודה לך בשם כל המשפחה" רעי

"טלי היקרה,
שנים של סדנאות, מכונים, פגישות עם פסיכולוגים לא עשו שינוי משמעותי כמו סדרת המפגשים איתך. השינוי בבית הוא מידי וגדול, ויישמתי רק מעט מהכלים שהענקת לנו והדרך עוד ארוכה. 
הקשר עם הילדים השתפר והאווירה בבית יותר נעימה. הסדנה היתה חוויה מצחיקה מרתקת ומעצימה ואני כבר מחכה לסדנאות המשך.
תודה"!.
לימור

"Hi Tali,
You are a gift. I am grateful for your career choice and that you are not being "wasted" in some hi-tech company, etc.. You touch so many lives and make a significant difference... So once again, thank you. I promise to myself, to my kids and to Yair that I will work hard to execute as much of what I learned as possible, that I won't beat myself up every time I fail, that I will continue my learning process by reading the book you recommended, and we'll probably meet next time you offer the continuation course.

Excellent teachers are hard rare. They teach because they are answering a calling, and you are that kind of instructor. You are passionate about creating healthy families, and I know I will be a better parent with the toolset you have given me. Thanks, Tali, for the training (!), the sound advice, the compassion, the support and the laughs!".
Merav

"טלי היקרה. כשנולד בני השני וביתנו הפך לכאוס, קיבלתי המלצה מקולגה שהיה בסדנה שלך - את חייבת ללכת לטלי.
לא עשיתי את זה, כי עוד לא היה בי את הכוח ורק נרשמתי לסדרת הטיפים המעולה שלך.
ואז, כשהגיעו מים עד נפש, הלכתי על זה והגעתי לסדנה שלך.
הטיפים הפרקטיים, הכלים הפשוטים והחיבוק (המטאפורי וגם זה הפיזי שנתת לי בערב קשה במיוחד) שינו את האווירה בבית והפכו אותה לטובה יותר. הרגשתי שאני כבר לא חסרת אונים בכל פעם שהשניים או אחד מהם פרקו כל עול...
ועל כך - תודה."
שלומית

"הי טלי
 קודם כל רציתי להגיד לך שמאוד נהניתי מהקורס שלך. את מצליחה להעביר את החומר בצורה הומוריסטית וכיפית (למרות השעה המאוחרת והעובדה שאנחנו באים אחרי יום עבודה עמוס ומעט מדי שעות שינה בלילה J).
אם יש משהו שלמדתי מהקורס שלך – זה שאני צריכה לעשות חושבים טוב, טוב על ניהול זמן נכון. גיליתי שאני לא מספיקה ליישם חלק גדול מהדברים שהצעת במהלך השבוע המאוד אינטנסיבי שלנו... גם אני וגם לירון עובדים בעבודות מאוד תובעניות מבחינת שעות ונסיעות וכו'.

למרות זאת, אני מרגישה שיפור ביחסים בתוך המשפחה מאז שהתחלנו את הקורס. גם במצבים הקשים עם הילדים, אנחנו פחות מגיעים לכעסים (שלנו, לא שלהם כמובן) ופחות משדלים, מאיימים וכו'. אני עדיין מרגישה שקצת חסרים לנו כלים מה לעשות תוך כדי ההתנהגות (ברור שעדיף מניעה אבל נראה לי שכל המניעה שבעולם לא ימנע לחלוטין סכסוכים וחוסר הסכמה במשפחה נורמלית)... בטוח אבוא לקורס המשך שלך אחרי שנספיק לנסות ליישם עוד קצת מהטיפים וכלים שנתת לנו." ליאן

"מעבר לתכנים החשובים, שפשוט עושים שכל, ולהגשה ההומוריסטית והמעניינת, יש בקורס ובך המון השראה. השראה להיות הורים קשובים יותר, ופחות אוטומטיים. השראה לבית שמתנהל בשיתוף פעולה ולא בפקודות. השראה לילדים שמאושרים ממקומם ומתרומתם בבית. קולך מלווה את שגרת היום שלי בבית ומסייע לי לשמור על התלם. או לפחות להשתדל... :-) איזה כיף שיש קורס המשך!" איה
"הצלחת לתת שם פשוט להרבה דברים אמורפיים שהפריעו לי: ה"שאפל" זה חזק (זה שהילד מצא משהו שמפעיל אותנו), ההבדל בין תוצאות טבעיות והגיוניות. הטבלה עם 4 מצבי היחסים, בצד החיוב והשלילה מאוד מסדרת דברים בראש (לשמחתי רק 2 העמודות העליונות כרגע).
למדתי ממך המון- החל מרמזור הצבעים כשיקוף לעודף שליטה במפגש הראשון, לשים את היחסים מעל הכול, עידוד לעצמאות כמטרה מרכזית, זמן איכות כמובן, נעים-לא נעים, גלגל ההרגעה, הרחבות, הסחות דעת, התעלמות בהעסקת יתר, בקשת עזרה, עידוד.
הקורס גם הקטין את הפערים ביני ובין אשתי ושיפר את היחסים סביב דפנה שהיו לפרקים בעייתיים קצת קודם, וגם זה משהו מאוד משמעותי מבחינתי.

תדעי שאפילו בתור מורה- הסברתי לתלמידים שלי על הזאב הטוב והזאב הרע לפני חודשיים ואז לפני שבוע אחד קילל אחר ועצרתי השיעור ואז תלמיד אחד קפץ ואמר על הזאב הטוב והזאב הרע אז התאוריות שלך מחלחלות גם לדור ההמשך.

המון תודה. למדנו ממך המון, ותמיד תוך כדי הנאה וממקום בונה.
תהני מהילדים (ומההנחיה)."
שי ומיטל.

"טלי היקרה! שמי אלון. אני בן 3.יש לי אח גדול בן 5 ואחות קטנה בת שנה. נו. איך לומר, השנה האחרונה הייתה קצת קשה לי.
אבל מאז שההורים החמודים שלי הלכו למפגשים אצלך אני מרגיש הרבה יותר טוב!!
יש לי ספיישל טיים כל יום!! עם אמא או אבא. 
נהייתי הרבה יותר עצמאי ואני עושה המון דברים בעצמי. ולא סתם שנגמלתי גם מחיתולים לאחרונה ביום אחד!! בזכות העידודים והתמיכה של הוריי.
אני גם עוזר לאמא ואבא הרבה בבית. הולך עם אבא לקניות, שם במקום, שוטף רצפה וחלונות . אני תורם ומשמעותי למשפחה ומרגיש שסופרים אותי!
לאחרונה גם התחלתי פחות להציק לאחותי הקטנה. ואני יותר משחק איתה ומטפל בה
אפילו כבר הייתי פעם אחת יושב ראש המשפחתית בישיבה .
אז טלי, איך להגיד.. תודה!!!!"
אלון, הבן של בועז ואיילת

"נבצר ממני להיות נוכח בכל השיעורים, אך את יעדיי ואת המטרות ששמתי לעצמי השגתי.
אהבתי את דרך הצגת הנושאים על ידך, את הדוגמאות האישיות, את החיוך ומדי פעם הנפעמות שלך מתגובות של חלק מההורים.
יישר כוחך להמשיך ולחנך הורים להיות הורים טובים יותר". אבי
I wanted to tell you that the weekly parenting dates with you are for me a special time that has given me lots of ideas, tips, advices, solutions and special time to think and concentrate on my parenting wishes, goals, ways...especially the fact Nir is there and we remind each other and share during the week the efforts and improvements.

“Everything I tried from the class, showed the results. I work hard on changing habits regarding the encouragement of Nivi, as well as my intervention between the girls. I work on myself to remove my fears or need for control to let my daughter decide and be responsible. I try hard on the special time which we both enjoy very much.
We taught Elinor to fall asleep and I finally dream again. 9 months no dream it is a lot for me. Thanks.” Karen

The fact you use lots of real examples and fun way to convey, helps a lot. I can say the information is well received and understood. The little binder is useful. The meeting is built in a way that you give a chance to share if needed at the brginning but you also stop people from bringing too much and make sure you go over the subjects planned. I think it is very smart.

Karen (Pardesia)"טלי יקרה,
הקורסים שלך נתנו לנו את היכולת להסתכל על האתגרים היום יומיים בצורה מציאותית, הרבה פחות אמוציונאלית (צעקות), בניסיון למצוא פתרונות שיהיו מקובלים על כל בני הבית ולא רק עלינו ההורים. למדנו מתי צריך להעמיד את הגבולות הברורים שעליהם אין עוררין ("במשפחה שלנו לא מתנהגים כך"), ועם זאת ברוב המקרים לאפשר לילדים להיות חלק מתהליך קבלת ההחלטות. עם הזמן הם נהיו עצמאיים יותר, יוזמים יותר, ולא מקבלים כמובן מאליו שעושים בשבילם הכול. הם מבינים שהם חלק מתא משפחתי וזה כולל זכויות וחובות. השינוי הוא מתמשך והאתגרים הם רבים ושונים. מדי יום אני שואלת את עצמי, מה טלי הייתה עושה באותה סיטואציה, אבל ללא ספק החיים נראים אחרת. אני חושבת שהקורסים הללו הם חובה לכל הורה, וכולי תקווה שתגיעי שוב לאטלנטה "לרענן אותנו". אלונה.

מדי פעם אני מביאה מהעבודה את הפינוק היומי שאני מקבלת, מנה אחת של אקטימל/שוקו/מעדן וכו'...
אתמול בערב חזרתי עם אקטימל. בני הגדול (5) מיד ניכס אותו עבור ארוחת העשר בגן, ובני הקטן (2.5) כעס וניסה לפתוח אותו באותו הרגע. החל ויכוח טעון ביניהם מי יקבל אותו ומתי. אני מצידי לקחתי את האקטימל (בכוח), הכנסתי אותו למקרר והבהרתי (firm and friendly!) שעד שהם לא מוצאים פתרון אף אחד לא מקבל אותו... והמשכנו את שגרת הערב.
בבוקר בני הגדול רצה "לוודא עימי" שהאקטימל נמצא בתיק האוכל שלו. ל"הפתעתו" עניתי לו שהוא לא, ושעד שהם יימצאו פתרון שמקובל על שניהם הוא לא יוכל לקבל אותו.
אז הוא ענה לי "יש לי רעיון! פשוט תנסי להביא היום עוד אחד, ומחר כל אחד יקבל אחד משלו! ואם לא יהיה אז מחר נתחלק בו בארוחת בוקר". נעה
"נרשמתי לסדנה עם ספקות מכיוון שבתי בת פחות משנה, ותהיתי האם הסדנה תועיל לי. בסדנה הבנתי שהגעתי בדיוק בזמן הנכון ללמוד עקרונות ושיטות הורות נבונות, והצלחתי ליישם כמה כלים כבר במהלך הסדנה. נפתרה בעיית ההירדמות הקשה עם בתי, ועתה היא נרדמת לבדה במיטתה. אני מרגיש שרכשתי כלים משמעותיים ונחשפתי לעקרונות שילוו אותי ויסייעו לי כהורה צעיר. תודה." עדי 

 "נרשמתי לסדנה של טלי, כי שמעתי תגובות חיוביות, וחשבתי שזה מקור ידע טוב כדי ללמוד כלים חדשים ולהיות הורה יותר טוב לבת שלי בת השנה וחודשיים.
הסדנה הפתיעה אותי לטובה. היא לא רק נתנה כלים, אלא עשתה מהפך בכל ההבנות שלי באשר לתפקידי ההורה ולהתנהגות הצפויה מההורה כלפי הילדים.
אני שמחה מאוד שהשתתפתי בסדנה כבר עכשיו, כשבתי עוד קטנה ויש לי מעט טעויות לתקן." טטיאנה.
"סיימנו לפני שבוע את הקורס עם הרבה "טעם לעוד". זה סיפוק אדיר ליישם ולראות שהכלים שקיבלנו בקורס באמת עובדים. מניסיון של החודשיים האחרונים  - הכלים שרכשנו מכבדים יותר, מעצימים את הילדה שלנו והרבה דברים שנעשו בכפייה או בכעס בעבר, נעשים היום בקלות ומתוך בחירה שלה.

בהתחלת הקורס ביתנו הייתה בתהליך גמילה והייתה עושה קקי בתחתונים. בעצתך, התעלמנו מהעניין ורק הנחינו אותה לנקות אחריה. תוך יומיים (!!!) עשתה צרכיה רק בשירותים. כלי נוסף שמאוד משמש אותנו הוא טבלאות שיצרנו יחד עם ביתנו:  מאבקים סביב מי יעשה לילדה מקלחת/ מי ילביש אותה בבוקר (כשאבא עשה/הלביש פתאום רצתה רק את אמא ולהפך) נפתרו בעזרת טבלה אחת, שמחלקת את התפקיד ביני לבין בעלי לפי ימות השבוע.

בעיה נוספת שליוותה אותנו זמן רב הייתה שהבת לא הסכימה להישאר עם בייביסיטר אלא אם זו סבתא או מישהו מהמשפחה. עשינו יחד ציור ששיקף עבורה את זכות הבחירה כיצד להתמודד עם המצב כשהבייביסיטר הגיעה, אמרה בתי "אני בוחרת להיות שמחה" ואז בהתאם לציור -  נהנתה מסיפור מהבייביסיטר לפני השינה וזאת במקום ללכת לישון מוקדם יותר עצובה בלי סיפור. אלו הן רק דוגמאות בודדות ל"מהפיכות הקטנות" שעברנו בזכות הקורס. " שירלי."לפני כמה ימים במהלך ביקור של האחיינים שלי (בני 5 ו - 9) הם רבו ביניהם ובסופו של דבר ישבו כעוסים בשני צידי החדר. בתי (בת 3) הסתכלה על שניהם ואמרה להם: "אתם יכולים לבחור להיות עצובים או שמחים. מה אתם בוחרים להיות עצובים?!" הם הסתכלו עליה בהלם, ואני שמעתי את זה מהצד
והבנתי איזה שינוי הילדה שלי עברה. הילדה שלי מיישמת בעצמה את הכלים שאנחנו רכשנו!" שירלי"הסדנא איתך משפרת לנו את חיי היום יום, ומקנה לנו כלים להתמודד עם מצבים רבים ומגוונים עם הילדים וגם בינינו, ההורים. חשוב לי לציין, כי בזמן קצר יחסית, עשרה מפגשים, הצלחת ללמד, להסביר ולהעביר את עקרונות גישת "אדלר" בצורה עניינית וקלילה, והיית קשובה לשלל הבעיות שהועלו בקבוצה.
בעקבות הסדנה התחלנו ליישם חלק מהדברים, ואנחנו כבר נהנים מהשינויים- וזה כיף אמיתי.
תודה טלי, שאת כל-כך טוטאלית ומשקיענית. אנחנו מרגישים ויודעים שאת תמשיכי ללוות את משפחתנו. באהבה רבה." גלי תל-אביב"רציתי לחלוק איתך את ההצלחה של המועצה המשפחתית שאנו מקיימים כבוגרי הסדנא שלך.
כאשר שמענו על המועצה המשפחתית, האירוע נראה לנו מעט מאולץ. לשבת עם הילדים שלנו במועד קבוע, ולקיים שיחה על פי נושאים קבועים מראש נשמע מוזר.
בכל זאת התחלנו. הישיבה המשפחתית הפכה לאירוע שכולם מחכים לו. הילדים מזכירים לנו מדי שבת למצוא זמן ולעשות את הישיבה. גם כאשר לחוץ וחוזרים מפעילויות שונות, הם ממש מבקשים לערוך אותה. הרגעים הקסומים, בהם אנו יושבים כל המשפחה ביחד, הבעת הפנים של כל אחד מהם כאשר בן משפחה אחר אומר עליו משהו טוב, השמחה, הסיפוק, תחושת השייכות, הביטחון והאהבה של בני המשפחה אליהם, כל כך ברורים ונראים לעין.

אין מה להשוות את המחמאות ואת החלפת החיזוקים המתרחשים מדי יום (אנחנו תלמידים מתמידים. אנחנו מיישמים גם את העידוד ה"חכם" המתייחס לפרטים של המעשה) לדברי העידוד הנאמרים בזמן הישיבה המשפחתית, זמן הנקי מגירויים אחרים. 

גם החלק של ה"הודעות " אהוב מאוד על הילדים. הידיעה מה הולך לקרות באופן מסודר ומראש, ולא תוך כדי האירועים המתרחשים במשך השבוע. תודה תודה,
מחכים לקורס המשך." דנית

"בננו בן השלוש סרב בכל תוקף ללבוש מצופים, ובמשך שלושה שבועות ישב בוכה מחוץ לבריכה, כאשר כל חבריו ומשפחתו שוחים ונהנים.  הוא הסכים להיכנס רק אם אנחנו נחזיק אותו, ואנחנו לא הסכמנו.

בעקבות הצעתך עודדנו אותו למצוא פתרון. הפתרון היחיד שהוא מצא זה שאנחנו נחזיק אותו. הצעתי לו "עסקה": אני אחזיק אותו עד שייגמר לי הכוח, ואז הוא ישים מצופים. נכנסנו יחד למים ושחקנו. אחרי רבע שעה אמרתי שאני עייפה, והוא אמר "טוב אז עכשיו תורי לשים מצופים", ובלי דמעה אחת לבש את המצופים ונכנס למים. מאז הוא לא מוריד אותם"  ענבר

"הילדה שלי בת החמש נגמלה בקלות מהרטבת בוקר, אבל נתקלנו בקשיים בלילות. במשך כשנה היינו מעירים אותה כל לילה על מנת שתלך לשירותים, ובכל זאת היה בורח לה לפני או אחרי. החלטנו להפסיק להעיר את הילדה ולהתמודד.
היה קשה. כל לילה במשך כחודשיים הילדה היתה מתעוררת רטובה ובוכה. כביסות, מצעים, בגדים וכו'. שלא לדבר על הרגשת התסכול של הילדה ושלנו ההורים כאחד.
בעצת טלי התחלנו בשני תהליכים. האחד, לתת לילדה להחליף בגדים ומצעים בעצמה, ובבוקר להכניס הכל לכביסה. המטרה היתה לערב את הילדה בתהליך וגם לעודד לעצמאות ולאחריות. השני, זמן איכות - לתת לילדה כל ערב זמן שבו היא בוחרת מה לעשות איתנו ההורים. זמן בו אנו מרוכזים רק בה (אחד על אחד).
תוך שבוע נפסקו ההרטבות והילדה כבר יבשה כמעט חודש. טפו טפו טפו. תחושת ניצחון משותפת לכל הבית!!! תודה". ליאת


התועלת העיקרית: היכולת להבחין בין עיקר לטפל בכל הקשור לגידול וחינוך ילדים, דבר שמונע הרבה מפח נפש ומביא יותר הנאה." זמיר.

"יש לי תאומים בני שנתיים וחצי הרבים על צעצועים. שי היא בדרך כלל החוטפת, ונועם כתגובה פוער פה רחב לתקיפה, שנסגר לרוב בנשיכה.
תרגלתי איתו את תנועת הג'סטה של "תני לי" (סגירה ופתיחה של כף היד) לעבר אחותו כמחוות בקשה במקום נשיכה (התכופפתי לידו וביצעתי בעצמי לעברה + המללה).
אני גאה ונרגשת לספר שחיש מהר במקום לנשוך/לאיים בנשיכה הוא מייבב קלות ומבצע את התנועות תוך כדי ריצה אחריה!!! כל זאת ועוד הודות לקווי המחשבה שציירת לנו בראש...תודה" מורן, עודד, שי ונועם ורטהיים.רשומות פופולריות

5 שפות לאהבה