מהם עיוותי חשיבה?אהרון בק, פסיכיאטר ומייסד שיטת טיפול CBT, האמין שעיוותי חשיבה גורמים לרגשות שליליים, מייצרים מחשבות אוטומתיות ועלולים לפגוע במצבו הנפשי של האדם. במצבים קיצוניים עיוותי חשיבה מאפיינים אנשים הסובלים מדיכאון, חרדה או הפרעות נפשיות.

הקשיבו לילדים, זָהו עיוותי חשיבה והציעו תבנית חשיבה אלטרנטיבית. המטרה שילמדו לזהות את עיוותי החשיבה בעצמם ויחליפו אותם. להלן דוגמאות ל-10 עיוותי חשיבה:

 1. הכול או כלום: חשיבה דיכוטומית, שחור/לבן - או סיירת או ניירת.
 2. הכללת יתר: אירוע שלילי צובע את העתיד - לא הוזמנתי למסיבה...כל החברים עושים עלי חרם.
 3. פסילת החיובי: הקטנה עצמית - כל אחד יודע/יכול לעשות את זה.
 4. קריאת מחשבות: קפיצה למסקנה שלילית - המורה שונאת אותי.
 5. פילטר שכלי: התמקדות בשלילי - החטאה אחת במשחק ושיחקתי גרוע.
 6. קפיצה למסקנות: הגעה להחלטה חסרת ביסוס - בגלל הקורונה שנת הלימודים התבזבזה.
 7. ניבוי העתיד: ראיית העתיד כשלילי - לא אלך למסיבה, כי יהיה משעמם.
 8. חשיבה רגשית: הרגש מייצג עובדה - הלחץ הוא סימן שאכשל במבחן.
 9. ייחוס עצמי: אירוע "צובע" זהות - גמגמתי אז אני חסר ביטחון.
 10. חשיבה קטסטרופלית: להפוך עכבר לפיל - בחיים לא אצליח בליגה.

מצרפת סרטון על עיוותי חשיבה בעברית:

תגובות

 1. אני נשוי שבע שנים בלי ילד, אז בעלי מתחיל להתנהג בצורה מוזרה, חוזר הביתה בזמן האחרון וכבר לא מבלה איתי, והוא התגרש ממני. אז נעשיתי עצוב מאוד ואבדתי בחיים כי הרופא אמר לי שאין דרך להיכנס להריון, זה באמת יאמל את חיי. עד שנתקלתי בחבר שסיפר לי על DR ALABA מהאינטרנט, איך הוא עזר לנשים רבות עם בעיות דומות שאני עובר, אז יצרתי איתו קשר בכתובת: dralaba3000@gmail.com והסברתי לו. הוא אמר לי את כל מה שאני צריך לתת לפני שהוא יכול לוותר על הכישוף להחזיר את בעלי, מה שעשיתי, והוא שלח תפילה עוצמתית שהייתי צריכה לומר באמצע הלילה בזמן שהוא מטיל את כישוף האהבה. זה היה נס 48 שעות אחר כך בעלי היחיד חזר אלי והתנצל על כל מה שעשה ואמר לי שהוא מוכן לגמרי לתמוך בי בכל דבר שארצה. התקשרתי במהירות ל- ALABA וסיפרתי לו מה קורה באותו הרגע, והוא גם הכין ושלח לי תרופה שאמרה שהיא תרפא כל מחלה או זיהום לא רצויות שמונעות ממני להרות ואז הורה לי על כך. איך להשתמש בזה לפני שפוגשים את בעלי. זאת לאחר השימוש בעשב ובשורש הילידים הזה, כעבור כמה שבועות התחלתי להרגיש סימני הריון בכל מקום, אני ממש בהריון, רק ילדתי ​​ילד ב -1 לחודש זה. אני מבטיח להודיע ​​לכל העולם על ד"ר אלבא כדי לשמור על היחסים שלי כמו גם לתת לי ילדים. אני יכול לקרוא בגאווה שלי היום. לכל אישה שמוצאת זאת בלתי אפשרית, הנה ההזדמנות שלך לחייך ולהביא אושר למשפחתך, אנא צרו קשר עם ד"ר אלבא דוא"ל: dralaba3000@gmail.com או צרו קשר עם מספר הוואטסאפ שלו: +2349039885856, הוא אלוהים שנשלח להחזיר מאהבים אבודים ולהביא לך אושר.

  השבמחק

הוסף רשומת תגובה

רשומות פופולריות